Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Kodowanie modułu świateł - zapytanie...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    7
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Konin

    Kodowanie modułu świateł - zapytanie...

    Witam
    jestem początkujący więc bardzo proszę o wyrozumiałość :p
    właśnie nabyłem przewód do komunikacji z moim e65 3.0d z 2003r. i po usterce modułu świateł i wymianie na inny dostrzegłem problemy... w sumie dwa: jako, że moduł był z auta z 2006r. i obsługiwał światła skrętne oraz asystenta świateł długich to mam właśnie takie dwa błędy..... i teraz chciałbym wyłączyć jakby te funkcje...
    na mój chłopski rozum wystarczy zakodować aby te funkcje nie były aktywne i będzie wszystko ok ale mogę się mylić ... a jak się nie mylę to, pytanie jak to zrobić....
    może ktoś życzliwy dał by pomocne wskazówki... albo nakierował mnie na jakąś instrukcję kodowania....

    z góry dziękuję z życzliwość i pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Kodowanie przeprowadzasz na zapłonie (jeżeli słaby akumulator to zalecane jest podpięcie prostownika)
    nadwozie E65, modułu do komunikacji CAS, w miejscu modułu na którym będziesz pracować (pod F4) wybrać RSMC, upewnić się, że w WORK plik fsw_psw.man jest pusty.

    więc w F2 wybrać sg_codieren i dać F3, poczekać aż zakoduje się prawy moduł AHL, dać F1 i wybrać LSMC, dać F3, poczekać, az zakoduje się lewy moduł AHL, dać F1 i wybrać LMA, dać F3 i poczekać, az zakoduje się moduł swiateł. wyłączysz zapłon, wyciągniesz kluczyk, odczekaj chwile , włącz zapłon i sprawdź czy AHL działa.

    Jeżeli wiesz o co chodzi to poradzisz .

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    7
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Konin
    dziękuję za info...
    jeszcze nie wiem o co chodzi ale dużo czytam... i składam wszystko w całość a dzięki takim osobom jak ty mam duże szanse powodzenia....
    więc wielkie dzięki...teraz tylko muszę zrozumieć co pisałeś hehe

    dzienks

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Lukasz7 chyba po zlosci napisales ta instrukcje. Chlopak napisal ze jest zielony . Niewiadomo czy ma pakiet standard tools. Napisz od a do z co i jak .

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    7
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Konin
    no zielony jestem... ale znalazłem takie coś:
    "Witam, znalazłem opis jak zakodować nowy moduł skrętu, czy ktoś by mi mógł powiedzieć czy jest poprawny:

    1. Ładujesz profil Expert mode (chyba że masz Revtor's NCS Expert profile to wtedy ten) (u góry z menu bodaj file-> load profile)
    2. Wciskasz F1
    3.Wciskasz F3
    4. Wybierasz model e60
    5. Wybierasz moduł przez jaki chcesz się połączyć ( w Twoim przypadku lepiej przez CAS, bo masz nowy moduł świateł więc przez LMA mogą być błędy)
    6. Wciskasz BACK
    7. Wciskasz Process ECU
    8. Wybierasz interesujący Cię moduł w Twoim wypadku LMA lub LM2 lub LMA2 ( w zależności jaki masz tam moduł)
    9. Wciskasz Read ECU
    10. Przechodzisz do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik FSW_PSW.TRC, usuwasz całą jego zawartość i zapisujesz jako FSW_PSW.MAN (w Twoim przypadku jeśli nic nie edytujesz, tylko chcesz nauczyć moduł swojego wyposażenia możesz po prostu utworzyć pusty plik w notatniku o nazwie FSW_PSW.MAN ważne aby w notatniku wybrać w okienku do zapisu typ pliku "Wszystkie pliki" a nie plik tekstowy bo inaczej zapisze Ci plik jako FSW_PSW.MAN.txt i wtedy nie zadziała)
    11. Wciskasz Change Job
    12. Wybierasz z listy SG_CODIREN
    13.Naciskasz Execute Job
    i powinieneś mieć po chwili zakodowany moduł. Nie wiem tylko czy on odrazu zaczyta z CAS twoje obecne FA czy będziesz musiał dodawać je wszystkie ręcznie.

    FA możesz zaczytać ręcznie z modułu CAS, w tym celu wyłącz NCS'a i włącz go ponownie.

    1.Wykonaj kroki od 1-5 które opisałem wyżej.
    2.Wcisnij Enter FA.
    3. Przepisz sobie na kartke całą listę FA (będzie ich trochę);
    4. Wyłącz NCS'a i włącz go ponownie
    5. Postępuj zgodnie z krokami od 1-5 z tym, że tym razem w 5 kroku wybierz moduł świateł (LMA, LM2, LMA2 w zależności od modelu)
    6. Wciśnij Enter FA
    7. Sprawdź czy wszystkie kody które masz na kartce są też na tej liście. Jeśli nie to dodaj tych których nie ma każdorazowo klikając add, jeśli są jakieś inne niż te które Ty masz na liście to usuń je klikając backspace
    8. Jeśli wszystko jest tak jak na kartce to wyłącz program a jeśli nie to po dodaniu tych kodów naciśnij ok i postępuj jak poniżej.
    9. Kliknij back
    10. Kliknij Process ECU
    11. Wybierz swój moduł swiateł z listy
    12. Kliknij change job
    13. Wybierz z listy FA_WRITE
    14. Kliknij Execute Job

    Po chwili powinno być wszystko dodane."


    ------------- dotyczy innego problemu ale można wykorzystać do logicznego poukładania co i jak... jak myślę

    no chyba że ktoś mnie za rękę poprowadzi...

    pzdr

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Jest tego sporo, nie wystarczy sam kabelek trzeba mnóstwo innych składników o których nie sposób pisać ot tak sobie, opuściłem 3 punkty.Kolega technics wspomoże i będzie ok.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    7
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Konin
    Cytat Zamieszczone przez lukasz7 Zobacz posta
    Jest tego sporo, nie wystarczy sam kabelek trzeba mnóstwo innych składników o których nie sposób pisać ot tak sobie, opuściłem 3 punkty.Kolega technics wspomoże i będzie ok.
    Ok chlopaki jak znajdziecie czas to opiszcie dokladnie co i jak a ja zabiore sie do pracy... a wdziecznosci mojej nie bedzie konca ...

    Pzdr

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Co do kodowania modulow to napewno nie pomoge , bo sie na tym nie znam . Ale w zainstalowaniu inpy i ncs dam sobie rade .

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    7
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Konin
    Koledzy czekam jutro na przesyłkę... więc wtedy będę mógł cokolwiek powiedzieć...
    pakiet z inpą i ncs-em na sucho bez kabla zainstalowałem... jest dużo instrukcji w necie... więc przewiduję tylko problemy ewentualne ze sterownikami do kabla... bo reszta wymaga zwykłego zaawansowania w sofcie... takiego ogólnego... zresztą pożyjemy to zobaczymy :p
    a co do kodowania to tutaj właśnie potrzebna będzie pomoc... właściwie to dziwnym jest że nie powstają w tym temacie jakieś poradniki... hmm przecież nie takie rzeczy w necie są hehe

    ale trudno może jak więcej trudu będzie to i większa przyjemność jak już coś wyjdzie ....

    pzdr i dzienks Wam za odpowiedzi...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Nie dziw się ludzie za takie coś biorą kasę i nie każdy chętnie opisuje wszystko krok po kroku zwłaszcza na forum publicznym.Po instaluj wsio i pisz. Szperaj ciągle jest kilka fajnych porad w necie .Ja również szukałem i po woli do celu ,nie za wiele otrzymałem pomocy z zewnątrz,więc czytaj czytaj i jeszcze raz czy.....

Podobne wątki

  1. [elektryka] zapytanie do. interfejsu??
    Przez wm w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 14:25
  2. [E38] Kodowanie świateł dziennych.
    Przez BMW750i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 13:11
  3. Zapytanie o półoś
    Przez PrzemozzE32 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 14:33
  4. zapytanie
    Przez Szwed w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:29
  5. Klamka - zapytanie.
    Przez komando w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-04-2008, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •