Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #101
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Z tego co napisałeś wyżej to miałeś mniej szlamu na magnesach, u mnie było tak niecałe 0,3cm, a na dole miski dziwny osad z oleju. bałem się jak cholera wymieniać olej, ale jak już zdjąłem miskę to i wymieniłem olej. Ja nie miałem opiłków ani nic podejrzanego poza szlamem z okładzin.

    Po wymianie oleju modliłem się jak odpalałem ale po pierwszych metrach banan na twarzy. Chodziła super, po 8m druga wymiana z filtrem, zlałem ciemny olej bo zmieszał się z tym z konwertera. Po wymianie skrzynia działa jeszcze płynniej, jeszcze większy banan na twarzy.

    Uważam, że wymiana oleju tylko pomaga skrzyni, przed wymianą zmieniała biegi raczej odczuwalnie ale bez szarpnięć, a teraz bardzo płynnie, praktycznie nieodczuwalnie.
    Jak dodam militec to tylko przedłużę jej życie.

    Przy zwykłej wymianie powinno wejść ok 6l oleju nawet troszkę mniej.

  2. #102
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No ja też muszę ruszyć olej w skrzyni klekota. Zabieram się trochę za to z oporem bo jeszcze tego nie robiłem. Trzeba zgłębić temat.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #103
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Działaj, odwdzięczy się za to

  4. #104
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    Po zakupie auta (330 tyś.) dwa lata temu zmieniłem statycznie z uszczelką i filtrem,w sumie zrobiłem to dwa razy na przestrzeni 100 km.Już wtedy poczułem dużą różnicę w pracy skrzyni,bo z tego co zlewałem i się dowiedziałem to nigdy tam nikt nic nie zmieniał.
    W tym roku chcąc już mieć całkowicie spokój duszy zmieniłem dynamicznie.
    Nie zastanawiam na zmianą oleju w ASB,po prostu go zmieniam od razu po zakupie lub odpowiednim przebiegu i zawsze napiszę żeby zmieniać.

  5. #105
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    nooooo.. dzisiaj akcja wymiana oleju i ja mam już to za sobą.
    Jakieś 3 godziny mi to zajęło mała komplikacja, że coś słaby gwint jest w jednej śrubie od miski ale nie cieknie (najwyżej sie nagwintuje ).
    Poprawa.. ? mam wrażenie, że biegi stały się krutsze (?) ale i tak skrzynia zmieniała biegi nieodczuwalnie. Jeszcze z 0.7l musze dolać bo oczywiście wylałem kur... ale miesci się w minimum.
    Stary olej.. smoła.
    Nowy olej - dextron III castrola.
    Filtr i uszczelka nowe.
    Jeśli skrzynia się nie posypie to mam w blaszaku autko ze zdrowym silniczkiem, ze zdrową skrzynią, ze zdrową budą. Tego mi było trzeba :)

  6. #106
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nowy olej - dextron III castrola.
    Jesteś pewny oleju?
    Często był stosowany Dextron II. Dextron III na papierze jest zamienny, ale w praktyce niekoniecznie.
    W oplu po zmianie DII na DIII w układzie wspomagania powodowało to pocenie się węży.


    Z tego co pamiętam DII to półsyntetyk, a DIII to pełny syntetyk
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #107
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    U mnie jest wlany elfmatic g3 - z normą dexron III i jest to olej mineralny.

  8. #108
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    Teraz to i tak nic nie zrobię ale sprawdzałem i powinien być dex III. W hurtowni gość sprawdzał i może być II lub III. Stwierdził że te skrzynie i tak nie siadają od zalania złym olejem. Druga sprawa to wolę jednak syntetyk... jak na się posypać to niech się posypie zanim zacznę ja dopieszczac A jak skrzynia zdrowa to myślę że olej jej nie zaszkodzi

  9. #109
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez jaceksww Zobacz posta
    Teraz to i tak nic nie zrobię ale sprawdzałem i powinien być dex III. W hurtowni gość sprawdzał i może być II lub III. Stwierdził że te skrzynie i tak nie siadają od zalania złym olejem. Druga sprawa to wolę jednak syntetyk... jak na się posypać to niech się posypie zanim zacznę ja dopieszczac A jak skrzynia zdrowa to myślę że olej jej nie zaszkodzi
    zależy jaką masz skrzynię, były 5hp18 z czarną i zieloną tabliczką oraz 4hp22 - do każdej skrzyni idzie inny olej

  10. #110
    Początkujący Użytkownik Awatar Cypcyk
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    62
    BMW
    e38, 728i
    Skąd
    Zawiercie, Buren weine
    Ile was wyniosła wymiana oleju w skrzyni? Mam zamiar powoli sie za to zabrac a nwm ile fundusza potrzeba (728i)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •