Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #61
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez jaguar15
    ok już znalazłem sam, mam 5HP18 z zielona etykietka, i z tego co tam doczytałem to ma iść tam olej esso....?????
    ESSO ATF LT 71141

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaguar15
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    112
    BMW
    728ia e38
    Skąd
    Olsztyn
    dziękuje za podpowiedz, znalazłem to także na stronie zf'a




    pozdrawiam
    Be My Wife
    728iA e38 arktissilber metallic, e30 m-tech II m52b28tu diamantschwarz
    Cztery koła szóstka w rzędzie i polatac można wszędzie ;)

  3. #63
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    13
    BMW
    730 E32
    Skąd
    Łęczna
    Z ta wymiana oleju jest roznie ale jak autko od nowosci nie mialo wymienianego oleju ja bym nie wymienial. Ostatnio wymienilem u siebie olej w skrzyni ktory nie byl wymieniany od nowosci i pozegnalem sie ze wstecznym.

  4. #64
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,239
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Robiłeś statyczną czy dynamiczną wymianę oleju?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #65
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    na swoim przykladzie powiem tak, w e32 zmienialem olej tzn upuszczalem troche oleju i troche wlewalem, latala mi tak 43 tys. km. kolega w e32 zlal caly i zalal swiezy rzekomo polecony i kupiony w serwisie, pojezdzil 4 miesiace....wiec zdania rozne, mowia w moich okolicACh ze nie zlewac w automacie calego oleju, innni spuscic troche zobaczyc czy sa jakies opilki, jak sa dolac ile sie spuscilo i zapomniec o wymianie. automat ciezki jesli chodzi o te tematy, wiec wyszedlem z tego obronna reka, kupilem manuala, i po problemie:D:D)

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Podłączę dwa zdania,byłem osobiście na UL.Kościuszki w Katowicach rok,dwa temu,u kolegi co pracuje w firmie BMW,poszlismy do mechanika,uśmiechnął się ,i jak tu już ktoś pisał wcześniej ,o silniku,o prawach fizyki,osądzcie sami,czy traci olej swą wartość czy nie pracujac czasem w bardzo złych warunkach ,choćby temperaturowych,...zmieniłem ,faktycznie od góry był no powiedzmy taki sobie,ale jak wygladał filtr,lepiej nie wspomnę a śmierdział jak ścieki,255 tys. przebiegu,myślę ,że w ostatniej chwili uratowałem skrzynie ,przerzuca odpukać dobrze biegi,przed wymiana i po ,ale odczucie mam ,że jest delikatniejsza w zmianie biegów.tyle spostrzeżeń.może komuś się przyda takie "cóś".

  8. #68
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Czytając te wszystkie podpowiedzi chyba jednak zdecyduje sie zmienić jeszce olej zanim oddam skrzynie do remontu. U mnie wszystkie biegi chodzą ale słyszę miedzy zmianami biegów taki gwizd/hałas jakby łożysko. Olej juz był zmieniany jakiś czas temu przez "fachowca".
    Powiedzcie mi tylko jaki kolor powinien mieć spuszczany olej. Bo mój jest jakis 'czerwony' skrzynia 5h30 bmw 740i a z tego co sie zorientowałem powinien byc słomkowy /zółty.
    PS: jeżeli 'fachura z Rzeszowa' zalał mi zły olej to co mam teraz zrobić? Bo z tego co wiem cześć oleju mimo wszystko zostaje
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  9. #69
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Panowie o wymianie oleju w automacie chodzą już mity, a nikt jeszcze nie usiadł nad tematem i nie uporządkował wszystkich za i przeciw (ja tego nie zrobię-mała wiedz ot co) więc ja też mam pytanie. Skrzynia 5HP18 98r 217000km zielony korek (przebieg 99% orginał sprawdzany w bmw Norymberga) nic nie szarpie, nie stuka, olej nie wymieniany na pewno od nowości, wymieniać czy nie? oto jest pytanie.

  10. #70
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    ponawiam pytanie... można wlać olej MOBIL(Esso) ATF LT71141 71141 jeżeli mam w skrzyni coś czerwonego?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •