Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Obaj nie macie racji... ;) Jeśli chodzi o E32 to 5hp18 miały silniki M60B30, a 5hp30 były w połączeniu z M60B40 i jest to całkiem inna skrzynia pomyślana z myślą o przenoszeniu bardzo dużego momentu obrotowego, dlatego montowana była min. do 740d.Różnica w E38 jest taka, że z czasem dołożyli do niej steptronic... ;)

  2. #32
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez na-piechote
    No nie do końca, bo skrzynie 4hp22 to starsze 4-biegówki. Potem weszły 5-biegowe 5hp18 stosowane w benzynowych e32. Do e38 montowano lekko przerobione 5hp18 o oznaczeniu 5hp30, które różnią się między sobą chyba tylko 1 elementem - bagnetem w 5hp30 do sprawdzania poziomu oleju w skrzyni.

    Oj widze ze raczej zadnej z tych skrzyn na oczy nie widziales :P
    5HP30 to calkiem inna konstrukcja juz na oko widac ze jest prawie 2x wieksza jak 5HP18 a i zadna z nich nie ma bagnetu ;D
    Bagnet to wlasnie w 4HP22 ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #33
    A w E38 R6 byly 5HP19 ;D :)
    Po 98 r do 98r byly 5Hp18 < i sa calkiem inne

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    Panowie nigdzie w moim mieście (wałbrzych) nie moge dostać uszczelki do skrzyni macie jakieś namiary gdzie by mozna było to kupić najlepiej wysyłkowo
    moje bmw to e38 5.4 litraz 95r skrzynia automat olej już mam filtr tak samo została tylko ta uszczelka

  5. #35
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    5HP30 to calkiem inna konstrukcja juz na oko widac ze jest prawie 2x wieksza jak 5HP18 a i zadna z nich nie ma bagnetu ;D
    Bagnet to wlasnie w 4HP22 ;)
    [/color]
    Właśnie, dzieki za poprawke - pomylilem sobie i nie zwróciłem uwagi na błąd.

    Kolego MICRO_GAMES, zdarza się że brakuje uszczelki, ale da się ją załatwić.
    Spróbuj przez zamówienie, a jeśli nie da rady, to mogę w Krk w chwili czasu załatwić i wysłać na wskazany adres.

    A co do tej uszczelki, to jakiś miesiąc temu byłem na zaprzyjaźnionym serwisie (wulkanizacja, oleje, + dorywczo zawieszenie).
    Była tam rodzinka z seatem cordoba, by wymienic olej w skrzyni automat. Olej był na miejscu, ale trzeba był kupić filtr oleju i uszczelkę, więc pojechali do sklepu ASO, by od ręki sprawe załatwić.
    Jak byłem w serwisie to właśnie wrócili, kupili uszczelkę, ale filtra nie miel, bo pan ze sklepu ASO seata "pierwsze słyszy że coś takiego jest" - poprosili by serwis zamówił im ten filtr, ale jeśli będzie za drogi, tzn. ponad 100pln, "to niech mechanik włoży stary z powrotem do skrzyni"
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    a orientuje się ktoś gdzie mogę we Wrocławiu fachowo wymienić olej w skrzyni w miarę przystępnej cenie chciałbym na miejscu zakupić jeszcze filtr. Chodzi mi o zakład typu wyjechać ze zrobioną skrzynią robiąc na raz.

  7. #37
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    filtra nie miel, bo pan ze sklepu ASO seata "pierwsze słyszy że coś takiego jest" - poprosili by serwis zamówił im ten filtr, ale jeśli będzie za drogi, tzn. ponad 100pln, "to niech mechanik włoży stary z powrotem do skrzyni"
    W niektórych modelach aut z ASB filtr jest niewymienny płucze się go w czymś tam i ładuje z powrotem co do tego że jak będzie kosztował więcej jak 100 to tak jakby na brudną dupę nałożył czyste gacie :hah: :hah:

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    27
    ja mam uszczelke do e38 z 98 z steptronickiem jak co moge za 50zl wyslac pozdro
    bmw

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    moja skrzynka przyjeła ten olej
    http://moto.allegro.pl/item437772705..._lt_71141.html
    mozna dogadac się poza allegro ;) po 30 pln za litr w bmw stando za to samo krzykneli 60`pln

    uszczelka kupiłem tu w 1 dzien była u mnie
    http://moto.allegro.pl/item435010419..._zf_5hp30.html

    uszczelke pan wysłał poza aukcją za 30`pln

    po krzyku wylało się z mojej 5hp30 około 6,5 lita starego przepracowanego oleju a weszło około 8 litrów nowego esso wymiane robiłem w srode autko wcześniej miało problemy dziwne huczenie ze skrzyni przy 80-100 km/h w chwili obecnej cisza polecam wszystkim ten zabieg skrzynka pracuje elegancko narazie przejechałem 60km zobaczymy co bedzie dalej narazie sucho bez wycieków huczenia juz nie ma jest ok.
    a przy okazji wymieniłem tez olej w moście weszło około 1,8 litra tam wlałem niemiecki atf dextron`2

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    15
    BMW
    E38 740ia
    Skąd
    Ciemna Strona Mocy
    Witam !

    Dołączę się do dyskusji.

    Ja osobiście też jestem zwolennikiem wymiany oleju, pomimo tego ,że mam szacunek do inżynierów Bawarskiej Marki ,oraz zdania ,które umiścili na zielonej naklejce "Nie wymieniać!" ,jednak zdecydowałem się na wymianę w moim e38 740ia 5hp24.

    Nabylem już niezbędne elementy potrzebne do całej ceremonii ,tj. olej + filtr + uszcz. ,w wolnej chwili wezmę się za wymianę.Relację zdam na forum... :)

    Dla zainteresowanych majsterkowiczów wrzucam małą pomoc dydaktyczną która jest do pobrania


    [center:815bb4c252] --> tutaj <--

    [/center:815bb4c252]

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •