Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Ja tylko mówię że są dwie szkoły :)

    Sebek - sam wiesz że na forach (nie tylko naszym) są zacięte dyskusje w tym temacie... ;)

    O ile wiem ZF (w Niemczech) oferuje nawet w niezbyt wygórowanych pieniądzach taki mini-przegląd z wymianą oleju i niektórych elementów (tarczki?) - był o tym kiedyś jakiś temat.
    nie ma dwóch szkół - jest tylko JEDNA - olej sie wymienia, wymienia ZF , wymienia ASO - tak jak pisał Sebek.
    Olej zalany w nowym aucie w fabryce wytrzymuje ok.5 lat -80.000 -potem wymiana co 3 lata lub 50.000 km.Olej do 5hp30 to esso lt71141.Ja widzialem jak wygladał olej po 100.000 - żubura wyleciała ze skrzyni !!.
    A co do oleju lt- czyli life time - to NIE MA oleju wiecznego !!.Praw fizyki się nie oszuka.
    Jak chcecie cieszyc sie automatami - to wymieniajcie olej !.Wymiana oleju przeprowadzona
    normalnie nie powoduje uszkodzenia skrzyni - LUDZIE!.Czy jak wymieniasz olej w silkniku to po wymianie silnik sie psuje ? :)


    pozdrawiam

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Oczywiscie nie ma 2 szkol- olej trzeba wymieniac i koniec.
    Jednak wg. planu servisowego BMW w modelu 740i nie zaleca wymiany oleju... mam na mysli auto z silnikem M60- takze ASO z wlasnej nieprzymuszonej woli NAPEWNO OLEJU NIE WYMIENI ;) - oczywiscie na wyrazna prosbe klienta to zrobia jednak nie jest to oczywisty punkt dla inspekcji II jaki i kazdej innej, takze watpie czy olej byl zmieniony wczesniej.

    Co do oleju do 5HP30 to nie do kazdej skrzyni w tym modelu jest stosowany esso lt ;)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    to juz wogole zglopialem mam bmw 740(byc moze nie byl wymieniany nigdy ale jezdzi wszystko sprawnie do dzis) jedni mowia ze trzeba a tu teraz ze w bmw 740 akurat aso nie zaleca. Nie chce nic napsuc poprostu chce zeeby bezproblemowo wszystko dlugo sluzylo.

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez BOSS

    Oczywiscie nie ma 2 szkol- olej trzeba wymieniac i koniec.
    Jednak wg. planu servisowego BMW w modelu 740i nie zaleca wymiany oleju... mam na mysli auto z silnikem M60- takze ASO z wlasnej nieprzymuszonej woli NAPEWNO OLEJU NIE WYMIENI ;) - oczywiscie na wyrazna prosbe klienta to zrobia jednak nie jest to oczywisty punkt dla inspekcji II jaki i kazdej innej, takze watpie czy olej byl zmieniony wczesniej.

    Co do oleju do 5HP30 to nie do kazdej skrzyni w tym modelu jest stosowany esso lt ;)

    tak?,do której 5hp30 w e38 jest co innego niz lt?


  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez Seba665
    to juz wogole zglopialem mam bmw 740(byc moze nie byl wymieniany nigdy ale jezdzi wszystko sprawnie do dzis) jedni mowia ze trzeba a tu teraz ze w bmw 740 akurat aso nie zaleca. Nie chce nic napsuc poprostu chce zeeby bezproblemowo wszystko dlugo sluzylo.
    nie głupiej ;)
    wymieniaj czym prędzej

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    witam! mam bmw e38 730 i nie mogę znaleść jaki mam model skrzyni czy to też ta sama (5hp30) co w 4 litrówce i jaki olej dać najplepiej, ktoś z was napisał ,że nie do każdej z tych skrzyń jest zalecamny olej esso lt71141.

  7. #17
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez mat
    witam! mam bmw e38 730 i nie mogę znaleść jaki mam model skrzyni czy to też ta sama (5hp30) co w 4 litrówce i jaki olej dać najplepiej, ktoś z was napisał ,że nie do każdej z tych skrzyń jest zalecamny olej esso lt71141.
    W 730 jest calkiem inna skrzynia- 18tka i przy tym typie skrzyni zalecana jest (nawet przez BMW :] ) okresowa wymiana oleju co 50tkm, olej Dextron II
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    to jak to jest dlaczego bmw przy jednych zaleca wymiane przy innych nie od czego to zalezy czy im wiekszy silnik to wtedy nie zaleca wymiany czy zalezy to od modelu skrzyni biegow?

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    27
    chlopaki dzis wymienialem wszystkie filtry i olej w skrzyni pytalem sie w bmw olszowiec czy warto wymienic odp,przecierz to oczywiste ze tak ..... moze trodszke faktow wg vinu wchodzi 9,7litra do skrzyni bmw e38 740i z 98r my wraz z mechanikiem spuscilismy nie cale 6litrow wiecej nie lecialo i tyle tez kupulem nowego oleju z racji zielonej tab.na skrzyni i napiusu special nabylem u olszowca odpowiedni olej i teraz koszty... 6litrow oleju 1l po 97zl 70zl uszcelka i 55zl filtr
    bmw

  10. #20
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Witam,

    male sprawozdanie po wymianie oleju.
    Zajechalem dzis na warsztat skrzyni automatycznych w Krakowie, po ostygnieciu automata zostal spuszczony olej, ktory juz wymienialem kiedys w ASO przy okolo 200000km. Teraz mam 330000km.
    Dno miski bylo zabrudzone, magnes na opilki nie mial na sobie zadnych opilek, olej rowniez nie. Brud byl jednak bardzo widoczny. Olej byl lepki, jednak juz "pachnial" zuzyciem. Byl rowniez zabrudzony jednak nie bylo tragicznie co do koloru. Olej skapal bez pospiechu.
    Miska i osprzet miski zostal dokladnie wymyty, srobki ktore nie wygladaly za dobrze zostaly wymienione. Nowy filterek, uszczelka. I motaz.

    Nalewanie oleju, uruchomienie silnika, przelaczanie biegow. I gotowe.

    Koszty: 544zl. Czesci: filtr, uszczelka, 7,5 ltr. oleju. Mozliwe, ze 20ltr. karnister na aledrogo jest o wiele tanszy, jednak chcialem, by skrzynia zajal sie fachowiec. A cena do ceny w DE jest o polowe tansza.

    Pogaduszki z kierownikiem warsztatu :D .

    W dalszej czesci podrozy zauwazylem, ze skrzynia przelacza biegu jak maselko, zero szarpniec.
    Zalecenia ZF: wymiana oleju co 60000-70000 km.

    Wrazenie warsztatu b. dobre. Praca zostala wykonana bez pospiechu i dokladnie. A jestem strasznym pedantem. Ocene i namiar wystawie po czasie.

    Polecam wymiane oleju, nie ma na co czekac.Nastepna wymiane planuje za 70000 km.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •