Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #151
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Sanndman Zobacz posta
    Slyszalem kiedyś ze po założeniu nie oryginalnego filtra oleju w skrzyni lubiały się dziać różne dziwne rzeczy.

    Zakładałeś oryginalny filtr czy zamiennik ?
    Moja juz 3 e38 jezdzi na filtrze Mann i niema problemu aaa moze w jednej miałem problem ze skrzynia . Do wymiany byl koszyk biegu wstecznego .. jest opinia zlej pracy skrzyni przy 3 krotkich wymianach statycznych i użyciu tylko jednego filtra skrzyni.

    Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #152
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez BarteG Zobacz posta
    Piszę w starym wątku, ku ogólnej uciesze adminów i modów:)
    2 lata temu w momencie zakupu samochodu z przebiegiem 275tys km dokonałem dynamicznej wymiany oleju w skrzyni wraz z misą i filtrem(wszystko łącznie z olejem oryginały ZF). Na dzień dzisiejszy samochód ma przejechane 324tys km więc został mi 1tys km do kolejnej wymiany oleju. Niestety od początku roku falują w samochodzie obroty przy wolnej,stałej jeździe(powiedzmy w przedziale 50km/h - 80km/h), skrzynia delikatnie szarpie oraz (wydaje mi się) że wrzuca kolejne biegi z opóźnieniem. 80% tras pokonywanych przez mnie to bany i eski więc te falowanie obrotów nie przeszkadza mi tak bardzo, no ale chciałby to zrobić, tym bardziej że przecież i tak muszę zrzucić olej i miskę. Chciałbym zaznaczyć, że nie są to jakieś wielkie rzeczy, nie ma żadnych trzasków, telepania budą czy szarpnięć, skrzynia również nie wyje. Po prostu faluje sobie obrotami i tyle. Z tego co wyczytałem na naszym forum oraz na forum ******** to objawy książkowo pasują mi do uszkodzonego konwertera. W związku z powyższym mam dwa pytania:
    a) ile powinienem zapłacić za samą usługę dynamicznej wymiany oleju w skrzyni - miskę i olej kupię albo za 700zł zestaw ''Ravenol'' albo za 1000zł zestaw ''ZF''
    b) ile powinienem zapłacić za samą usługę regeneracji konwertera - zdaje sobie sprawę, że trzeba ściągnąć skrzynię, wyjąć konwerter, rozciąć go, potem z powrotem zespawać, włożyć do skrzyni, a następnie wszystko do auta:)

    Aby uprzedzić debilne odpowiedzi typu: ''Sprzedaj BMW kup sobie Golfa'' nie piszę tego posta po to aby zaoszczędzić na skrzyni (wiem, że to akurat kiepski pomysł), ale po to aby nie dać się skroić usługodawcy za wymianę i regenerację, bo po sobie wiem, że warsztaty w Poznaniu mają kosmiczny cennik.
    Może ktoś zna jakiś dobry warsztat w Poznaniu ewentualnie gdzieś w Wielkopolsce lub Lubuskiem, który dobrze ogarnia temat skrzyń i konwerterów???;>
    Ja znalazłem dwa: www.********.pl w Nowogardzie Bobrzańskim(znany wszem i wobec) oraz www.renz.pl w Kościanie (przedstawiciel ZF na Polskę)
    Miał ktoś z nim coś do czynienia???;> A może mógłby ktoś polecić jakieś inne???;>
    Z góry dziękuję za pomoc i merytoryczne odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    swego czasu w Rzepinie był dobry spec od automatów - były policjant.

    regeneracja konwertera - ok. 500-700pln
    robocizna (wyjęcie i włożenie) - ok. 300-400
    sama wymiana dynamiczna - ok. 200

  3. #153
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Cytat Zamieszczone przez rorafalki Zobacz posta
    swego czasu w Rzepinie był dobry spec od automatów - były policjant.

    regeneracja konwertera - ok. 500-700pln
    robocizna (wyjęcie i włożenie) - ok. 300-400
    sama wymiana dynamiczna - ok. 200
    No to mnie pocieszyłeś z tymi cenami:) Nawet jakby było x2 to i tak będzie super. W pewnym serwisie w Poznaniu za coś takiego krzykneli sobie 5tys zł!!! (Fakt, że na ich misce i oleju).

    EDIT: Masz jakieś namiary na tego gościa???;> Jakaś strona internetowa albo chociaż nazwa warsztatu...

    Cytat Zamieszczone przez Sanndman Zobacz posta
    Slyszalem kiedyś ze po założeniu nie oryginalnego filtra oleju w skrzyni lubiały się dziać różne dziwne rzeczy.

    Zakładałeś oryginalny filtr czy zamiennik ?
    Oryginalny ZF. Napisałem to z resztą w poście. Wiesz ja nie mam z nią żadnych wielkich przebojów. Delikatne falowanie obrotów przy spokojnej jeździe i lekkie uślizgi skrzyni...
    Ostatnio edytowane przez BarteG ; 14-10-2016 o 16:52

  4. #154
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    zdublowało.
    do usunięcia.
    Ostatnio edytowane przez BarteG ; 14-10-2016 o 18:46

  5. #155
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez rorafalki Zobacz posta
    swego czasu w Rzepinie był dobry spec od automatów - były policjant.

    regeneracja konwertera - ok. 500-700pln
    robocizna (wyjęcie i włożenie) - ok. 300-400
    sama wymiana dynamiczna - ok. 200
    Wymiana dynamiczna 200 zł??? A gdzie za tyle robią? Mnie za dynamiczną w Warszawie w Auto Wawer krzyknęli ok. 1500 zł z olejem i filtrem. Powiedziałem żeby się puknęli w czoło.
    Co do konwertera to ostatnio kumpel regenerował skrzynię GM w E39 i gość powiedział mu, że zaczęli ściągać konwertery z Holandii za 1300 zł bo te regenerowane w Polsce (najczęściej w Warszawie) często już na próbach szczelności odpadały. I rzeczywiście poprzedni konwerter wytrzymał mu ok. 20 tyś km po regeneracji ( to już 2 remont w ciągu roku tej skrzyni).

  6. #156
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Mnie za dynamiczną w Warszawie w Auto Wawer krzyknęli ok. 1500 zł z olejem i filtrem.
    Słowik, ale 1500zł za usługę dynamicznej wymiany oleju w skrzyni to wcale nie jet jakiś kosmos. Pomyśl że sam oryginalny zestaw ZF olej + miska to jest 1000zł. Jeżeli w Wawie mają Ci poprawnie przeprowadzić proces dynamicznej wymiany oleju w skrzyni, wraz z jej wymyciem, a także jazdą adaptacyjną to ja jestem na tak. Lepiej dać 500zł profesjonaliście niż 200zł jakiemuś januszowi z przydomowego garażu. Oby te 3 stówki oszczędności nie zemściły się na Tobie i na Twojej skrzyni.

  7. #157
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    mój mechanik bierze 200pln za robociznę przy dynamicznej wymianie oleju - jego tylko praca

    regeneracja konwertera w Kielcach tyle kosztuje, większość opinii firma ma OK

    co do Rzepina - niestety nie mam namiaru, gdzieś mi wcięło (było to ok. 5-6 lat temu)

    PS cieszy mnie, że nie tylko ja wierzę w oryginalny filtr do skrzyni!

  8. #158
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Hi.
    Konwerter to raczej trzeba kupic nowy cena ok 2200pln. Spytaj admina z forum @sebek o opinie...na regenerowane konwertery jest duzo reklamacji i finalnie wychodzi na to ze i tak trzeba wsadzic nowy....podwojne koszty wychodza. Jak zamierzasz troche tym wozem polatac to zrob wszystko jak nalezy i nie oszczedzaj monet bo koszty beda jeszcze wieksze
    Pozdr

  9. #159
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    ZF twierdzi, że nie należy wykonywać dynamicznej wymiany oleju.
    Objawy, które wystąpiły u Ciebie wskazywałyby właśnie na uszkodzenie skrzyni podczas dynamicznej wymiany.
    Objawy nie pojawiają się odrazu, a potrafią odezwać się po kilkudziesięciu tysiącach.
    Właśnie konwerter dostaje po tyłku.


    Poza tym, wymieniając konwerter nie ma sensu robić dynamicznej wymiany. Konwerter i tak dostaniesz pusty, więc i tak nalejesz do niego świeżego oleju, a tylko o konwerter chodzi w przypadku wymiany dynamicznej.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #160
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    ZF twierdzi, że nie należy wykonywać dynamicznej wymiany oleju.
    Objawy, które wystąpiły u Ciebie wskazywałyby właśnie na uszkodzenie skrzyni podczas dynamicznej wymiany.
    Objawy nie pojawiają się odrazu, a potrafią odezwać się po kilkudziesięciu tysiącach.
    Właśnie konwerter dostaje po tyłku.


    Poza tym, wymieniając konwerter nie ma sensu robić dynamicznej wymiany. Konwerter i tak dostaniesz pusty, więc i tak nalejesz do niego świeżego oleju, a tylko o konwerter chodzi w przypadku wymiany dynamicznej.
    Milion procent racji cursor!!!
    Dzwoniłem do dwóch najbardziej renomowanych warsztatów w okolicy (''********'' - Nowogród i ''Teomotors'' - Poznań) i w obu warsztatach usłyszałem żeby raczej nie robić DWO. W Listopadzie mam zamiar jeszcze podjechać do autoryzowanego serwisanta ZF na Polskę (''Renz'' - Kościan) i popytać trochę o serwis skrzyni. Prawdopodobnie skończy się na tym, że umówię się w którymś z zakładów na diagnostykę skrzyni, czyli automat w dół i patrzymy co i jak. Pytanie mam tylko, czy wystarczy przeprowadzić regenerację konwertera, wlać 10 litrów oleju do konwertera i skrzyni czy raczej skrzynia też będzie wymagała jakiś nakładów???;> 50tys km temu skrzynia była zdrowa jak koń - żadnych opiłków, tylko delikatne zapieczenia w środku. Czy jazda z uszkodzonym konwerterem może popsuć skrzynię???;>

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •