Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #121
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    105
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    würzburg
    Ja kupiłem filtr Mana do 5hp24, jestem 1000 km po wymianie i skrzynia jak narazie pracuje znakomicie. Za tydzień wymienię drugi raz olej i mam nadzieję że będzie rewelacja ☺️

    Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

  2. #122
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    U mnie na razie po wymianie (filtr + uszczelka + 3,5 litra oleju) jakies 30 km i jest cudnie.

  3. #123
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    79
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Poznań
    miałem awarię przewodów na chłodniczce oleju
    wyciekło mi troszkę oleju w trakcie naprawy
    no i pewnie tez sporo zanim ją znalazłem i usunąłem
    pytanie jaki olej mam teraz dolać
    wiem tylko tyle że obecny ma kolor jasno brązowy

    skrzynie była na naprawie pare miechów temu ale niestety nie wiem jaki olej wlali
    nie dowiem się też od firmy co robiła bo nie chce mieć z nimi więcej do czynienia

  4. #124
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Jesli jest tak jak mówisz to jest to dexron III sprawdź tabliczkę znamionowa na skrzyni - powinna być czarna w tym przypadku

  5. #125
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    79
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Poznań
    moja skrzynia to 5HP-24

  6. #126
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    słuchajcie w 5hp24 oleju przy wymianie trzeba miec jakies 12l . wylewasz caly olej ze skrzyni ten z obudowy, skrecasz wszystko z nowym filtrem, zalewasz skrzynie pod korek,zakrecasz korek,odlaczasz waz powrotny od chlodnicy oleju skrzyni i wlaczasz na chwile auto az wyleci stary olej, jak cisnienie opadnie to wylaczasz auto i znowu dolewasz nowej oliwy, wlaczasz auto i tak z 5x az zacznie z weza chlodniczki leciec czysty olej. A wymieniac po 4l oleju to mozecie ale nie w 5hp23 4 :D

  7. #127
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez edibmw7 Zobacz posta
    słuchajcie w 5hp24 oleju przy wymianie trzeba miec jakies 12l . wylewasz caly olej ze skrzyni ten z obudowy, skrecasz wszystko z nowym filtrem, zalewasz skrzynie pod korek,zakrecasz korek,odlaczasz waz powrotny od chlodnicy oleju skrzyni i wlaczasz na chwile auto az wyleci stary olej, jak cisnienie opadnie to wylaczasz auto i znowu dolewasz nowej oliwy, wlaczasz auto i tak z 5x az zacznie z weza chlodniczki leciec czysty olej. A wymieniac po 4l oleju to mozecie ale nie w 5hp23 4 :D
    dzięki, myślałem, że po właściwej stronie barykady jestem sam :)

  8. #128
    Początkujący Użytkownik Awatar LoloCK
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    82
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez edibmw7 Zobacz posta
    słuchajcie w 5hp24 oleju przy wymianie trzeba miec jakies 12l . wylewasz caly olej ze skrzyni ten z obudowy, skrecasz wszystko z nowym filtrem, zalewasz skrzynie pod korek,zakrecasz korek,odlaczasz waz powrotny od chlodnicy oleju skrzyni i wlaczasz na chwile auto az wyleci stary olej, jak cisnienie opadnie to wylaczasz auto i znowu dolewasz nowej oliwy, wlaczasz auto i tak z 5x az zacznie z weza chlodniczki leciec czysty olej. A wymieniac po 4l oleju to mozecie ale nie w 5hp23 4 :D

    Ja też tak zrobiłem w 5HP24. Potrzeba mi było do tego 0k 15 ltr oleju, ale po zabiegu i przejechaniu 2 tkm, gdy sprawdzałem poziom oleju, to widać, że olej w skrzyni czysty. Przy wymianie miał kolor szary. Polecam taką wymianę.

  9. #129
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    Cytat Zamieszczone przez rorafalki Zobacz posta
    dzięki, myślałem, że po właściwej stronie barykady jestem sam :)
    wiesz.. jest kilka teorii i na pewno wymiana całości najepsza oczywiście
    1. nie ruszać bo to dożywotnio zalane i sie posypie po wymianie (podejrzewam że moja teoretycznie nie powinna już żyć więc i skrzynia powinna dopełnić żywota) koszt albo 0zł albo nowa skrzynia
    2. standardowa wymiana cykliczna (wylewasz 3 litry, zmianiasz filtr i tak w kolko i jest ok) ta opcja moim zdaniem to złota opcja ale niestety nikt tego nie robi od poczatku - koszt ok 200zl
    3. wymiana całego oleju i filtra - koszt ok1000zł

    ja wybrałem do swojej e32 4HP22/EH opcje 2 chociaż możliwe że jestem pierwszym wymieniającym w tym aucie ale myślę że chyba lepsze to niż opcja 1 chociaż i tak jeszcze samo spuszczenie powtórzę pewnie 1-2 razy

  10. #130
    Początkujący Użytkownik Awatar LoloCK
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    82
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Opcja nr 2 - zanim olej się wyczyści, to trzeba dokonać dużo cyklów wymian, przy czym za każdym razem trzeba wymienić filtr, a to już generuje koszta zanim uzyskasz efekt czystego oleju.
    Po drugie (zdaję sobie sprawę, że to rzadkość) nie wiadomo jaki tam jest olej. Zmieszanie różnych olei też może doprowadzić do awarii skrzyni.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •