Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #111
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Zapewne tyle co 6l oleju filtr i uszczelka

  2. #112
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Cypcyk Zobacz posta
    Ile was wyniosła wymiana oleju w skrzyni? Mam zamiar powoli sie za to zabrac a nwm ile fundusza potrzeba (728i)
    dynamiczna wymiana (13L oleju) oraz OEM filtr + wymiana = ok. 1000pln

  3. #113
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    Oleju ze 3 litry (całości bez dynamicznego nie spuscisz) uszczelka filtr olej... około 150zł. Wymiana jak nie sam to ok 100zl

  4. #114
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez jaceksww Zobacz posta
    Oleju ze 3 litry (całości bez dynamicznego nie spuscisz) uszczelka filtr olej... około 150zł. Wymiana jak nie sam to ok 100zl
    po 1: w misce jest ok. połowy oleju, czyli +/- 5L
    po 2: filtr oleju do skrzyni musi być najwyższej próby, więc na pewno nie kosztuje 150pln razem z olejem, minimum 100pln za dobry zamiennik, choć wg mnie warto kupić oryginał, z uszczelką, o-ring'ami, śrubami etc.

  5. #115
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    E tam, filtr Mann z uszczelką kosztuje 95zł do 5hp18

  6. #116
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    ja wziąłem jaki był.
    filtr z uszczelką do 5hp18 50zł MEYLE
    olej Castrol 4x32zł (teoretycznie powinno wejsc 3 litry ale zeszło ponad 3 wiec tyle tez dolałem)

    Jak skrzynia przeżyje zabieg to za rok spuszcze olej te 3-4 litry raz jeszcze i doleje nowego.
    Smoła, która była w skrzyni troche mnie przeraża.
    Ostatnio edytowane przez jaceksww ; 11-07-2016 o 13:23

  7. #117
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    każdy po swojemu z filtrami - przepustowość filtra oem (oczywiście nie produkuje go BMW tylko firmuje) jest inna, ale co ja się znam ;)

    Cytat Zamieszczone przez jaceksww Zobacz posta
    Smoła, która była w skrzyni troche mnie przeraża.
    dlatego powinno się zmieniać dynamicznie, żeby skrzynia pracowała w optymalnych warunkach

  8. #118
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    A skąd taka wiedza, że przepustowość filtru OEM jest inna? Robiłeś badania jakieś, albo masz wgląd w taie wyniki? Może jest wyższa niż OEM, wtedy też jest źle?

    Nie jest to wielka filozofia, żeby taki filtr zrobić, więc dlaczego miało by to wyglądać inaczej. Automatami zrobiłem już pewnie z million kilometrów w życiu I nigdy nie założyłem filtra OEM, jak I nigdy nie miałem usterki żadnej skrzyni. Trzeba zakładać Manna I jest spokój, ale pewnie każdy inny producent poza chińskim jest bezpieczny. Można też kupić oryginał ZF, który dużo droższy od Manna nie jest, a tańszy jednak od OEM.
    pozdrawiam Bartek

  9. #119
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    A skąd taka wiedza, że przepustowość filtru OEM jest inna? Robiłeś badania jakieś, albo masz wgląd w taie wyniki? Może jest wyższa niż OEM, wtedy też jest źle?

    Nie jest to wielka filozofia, żeby taki filtr zrobić, więc dlaczego miało by to wyglądać inaczej. Automatami zrobiłem już pewnie z million kilometrów w życiu I nigdy nie założyłem filtra OEM, jak I nigdy nie miałem usterki żadnej skrzyni. Trzeba zakładać Manna I jest spokój, ale pewnie każdy inny producent poza chińskim jest bezpieczny. Można też kupić oryginał ZF, który dużo droższy od Manna nie jest, a tańszy jednak od OEM.
    odczułem to własnej skórze - założyli mi Febi do E46 (skrzynia GM), zrobiło się zimno i auto nie jechało na D tuż po odpaleniu. Od fachowca od automatów dowiedziałem się, że filtr do automatu oryginalny i zamienniki to różne światy. Po zmianie filtra (i oleju oczywiście) zrobiłem ok. 100kkm i nic się nie działo. Więc bez badań, za głosem specjalisty, odczułem na własnej skrzyni.
    Tak, można też kupić filtr ZF'a

  10. #120
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez rorafalki Zobacz posta
    odczułem to własnej skórze - założyli mi Febi do E46 (skrzynia GM), zrobiło się zimno i auto nie jechało na D tuż po odpaleniu. Od fachowca od automatów dowiedziałem się, że filtr do automatu oryginalny i zamienniki to różne światy. Po zmianie filtra (i oleju oczywiście) zrobiłem ok. 100kkm i nic się nie działo. Więc bez badań, za głosem specjalisty, odczułem na własnej skrzyni.
    Tak, można też kupić filtr ZF'a
    W takim razie jest loteria, bo do skrzyń 4HP22/24 z zamienników jest tylko Febi I jeździ na nim pewnie pół świata. Włącznie ze mną :)

    Ten Twój ezgemplarz musiał być całkowiecie zatkany, że pompa nie nabiła ciśnienia w ogóle.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 11-07-2016 o 21:23
    pozdrawiam Bartek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •