Strona 14 z 17 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #131
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    a dajcie spokoj wymiana co 2 litry oleju w asb to jakaś głupota, przecież ten olej się miesza to żeby wymienić go w całości pewnie z 20 wymian takich trzeba zrobić :D

  2. #132
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Imho wystarcza 2 wymiany statyczne jedna i druga po np 500 km . Jednorazowo mi zeszło jakieś 7 l oleju

  3. #133
    Początkujący Użytkownik Awatar LoloCK
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    82
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce

    Post

    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Imho wystarcza 2 wymiany statyczne jedna i druga po np 500 km . Jednorazowo mi zeszło jakieś 7 l oleju
    Dwie statyczne wymiany w małym odstępie kilometrowym są wskazane, ale...

    Zużyty olej w ASB zajmuje 100% układu skyzyni. Dokonując statycznej wymiany niwelujemy 50% zużytego oleju w ASB. 2 wymiana niweluje do 25%. 3 wymiana do 12,5%

    Moim zdaniem dynamiczna wymiana osiągnie wynik max 10%, co równa się z trzema wymianami statycznymi, co wymaga min. 2 filtrów na wymianę.

    Kolejny atut, to jedno podejście do tematu, a nie 3.
    Ostatnio edytowane przez LoloCK ; 15-07-2016 o 23:01

  4. #134
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    każdy i tak zrobi po swojemu, ma swoje teorie i racje
    ale jakoś nie zauważyłem, żeby ludzie myli auto i korzystali z wody z szamponem co została z poprzedniego mycia, czy wchodzili do wanny i mieli pół wody z poprzedniej kąpieli.

  5. #135
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Cytat Zamieszczone przez rorafalki Zobacz posta
    każdy i tak zrobi po swojemu, ma swoje teorie i racje
    ale jakoś nie zauważyłem, żeby ludzie myli auto i korzystali z wody z szamponem co została z poprzedniego mycia, czy wchodzili do wanny i mieli pół wody z poprzedniej kąpieli.
    Troche z doopy porównanie. Można po prostu wymieniać statycznie olej robiąc to częściej, kiedy jakość oleju w skrzyni jest jeszcze całkiem dobra. Powiedzmy co te 30-40 tyś km.
    Ostatnio edytowane przez Tommo ; 16-07-2016 o 11:31

  6. #136
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Ile osob tyle opini... Popytajcie ludzi ktorzy kupil auta z przebiegiem 300+ wymienili olej dynamicznie prawdopodobnie robiąc to pierwszy raz od nowości i jakie problemy mieli później.. oczywiście nie kazdy mial te problemy . Sam widziałem auto ktorej. Wracalo na lawecie do warsztatu.. Ja osobiście zrobilem 3 wymiany statyczne w warsztacie , co roku mniej więcej po 5-8 tys każda i widzę efekty.. Nie chciałem robic wymiamy dynamicznej bo to jednak ryzyko moze za rok dwa trzy zrobie dynamiczna. Nie mialem pewności czy ktos wcześniej robil u mnie wymiany .

    Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Kamiloo_ ; 16-07-2016 o 13:21

  7. #137
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Troche z doopy porównanie. Można po prostu wymieniać statycznie olej robiąc to częściej, kiedy jakość oleju w skrzyni jest jeszcze całkiem dobra. Powiedzmy co te 30-40 tyś km.
    nie do końca, wczytaj się w ten post
    Cytat Zamieszczone przez LoloCK Zobacz posta
    Dwie statyczne wymiany w małym odstępie kilometrowym są wskazane, ale...

    Zużyty olej w ASB zajmuje 100% układu skyzyni. Dokonując statycznej wymiany niwelujemy 50% zużytego oleju w ASB. 2 wymiana niweluje do 25%. 3 wymiana do 12,5%
    każdy ma swoje racje - oby każda skrzynia u każdego pracowała zgodnie z racjami

  8. #138
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Dlatego napisałem, że statycznie zmieniać olej ale wcześniej, a nie kiedy jest już zupełnie zużyty.

  9. #139
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    Ja bym zadał takie pytanie (może to być pomocne dla ludzi, którym nie usmiecha się wydać 1000zł na wymianę dynamiczną - a jednak kupili siódemkę i nie wiedzą czy warto robić wymianę statyczną )

    Czy warto wymienić filtr i 3 litry oleju czy lepiej nie robić nic?

  10. #140
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Kurde, na tym forum tematy wymiany oleju jest chyba najdłuższy, baaa, jest parę tematów, może nawet paręnaście.

    Wymień olej i już, tylko zrób to z głową i wg instrukcji, a po wlaniu nowego przejedź się kawałek i sprawdź ponownie stan oleju.
    W skrzyni tak samo jak w silniku, powinno się wymieniać. W silniku olej smaruje i chłodzi a w skrzyni pełni jeszcze dodatkowe funkcje.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •