Strona 8 z 17 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #71
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez pitak Zobacz posta
    nic nie szarpie, nie stuka, olej nie wymieniany na pewno od nowości, wymieniać czy nie? oto jest pytanie.
    Jeżeli chcesz aby było tak nadal to wymień, załóż filtr MANN i ciesz się pracą skrzyni. Możesz nie wymienić i zasilić grono "Skrzynia posypała się przy 250kkm"

    1. Skoro na silnik chodzi to po co zmieniać olej, na syntetyku też zrobisz 100kkm i silnik nie padnie od razu
    2. Po co wymieniać płyn hamulcowy co 3 lata skoro po 10 też będzie hamował! Z tym, że taki użytkownik nie ma pojęcia jak mocne są oryginalne hamulce, później są tematy "BMW ma do dupy hamulce" lub "zapiekły mi się zaciski"
    3. Olej w przekładni kierowniczej też można nie wymieniać bo przecież jest wieczny, najwyżej po 7 latach wymieni się pompę
    4. Płyn chłodniczy działa wiekami po co zmieniać co 2-3 lata na nowy najwyżej padnie pompa wody, elektrozawory czy chłodnica będzie ważyć na złomie 40kg

    Ktoś mądry wymyślił serwisowanie samochodu nie po to aby nabijać sobie kieszeń.
    To, że BMW oszukuje klientów z wymianą oleju w skrzyni to ich głupota, sam producent skrzyń biegów (ZF) wyraźnie zastrzega aby wymieniać olej co 40-60 tys km w zależności od typu skrzyni biegów.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 15-01-2011 o 12:44
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #72
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    To, że BMW oszukuje klientów z wymianą oleju w skrzyni to ich głupota, sam producent skrzyń biegów (ZF) wyraźnie zastrzega aby wymieniać olej co 40-60 tys km w zależności od typu skrzyni biegów.
    Nie nazwałbym tego oszukiwaniem.
    BMW po prostu przewidziało te auta na 200tys. km i tyle.

    W przypadku skrzyni 6HP26 okres użytkowania przewidziany został na 10lat bądź 160tys. Więc po co zmieniać w tym momencie olej? A to, że ta sama skrzynia w Audi A8, Porsche czy Astonie wymaga wymiany oleju bo ZF tak zaleca to już inna bajka.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #73
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Wymiana oleju krzyknął Napoleon i co lipa wiem jak ale nie wiem? Są na forum na pewno osoby, które mają dużą wiedzę na temat skrzyń automatycznych i wymiany oleju, więc proszę o opisanie procedury wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. Ja będę bardzo wdzięczny i na pewno znajdzie się grono forumowiczów z podziękowaniami dla Tych osób. Mam skrzynię 5hp18 (zielony korek) ale myślę, że technika wymiany oleju nie różni się znacząco od innych modeli skrzyń, więc informacje będą na pewno użyteczne. Pozdrawiam i dziękuję

  4. #74
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #75
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska

    Post

    no więc i na mnie przyszła kolej.

    przeczytałem cały temat i sprawdziłem oleje w swojej e32 z 92 roku

    4HP-22/EH

    olej w silniku miodowy
    olej w skrzyni miodowy - mam bagnet (ładnie pachnie)

    dla porównania (nie jestem mechanikiem) sprawdziłem w swoim passacie i w porównaniu z e32 w passacie mam smołe w silniku (tak po pół roku)

    na razie w e32 wymienie olej w silniku jak na świeżo zakupione auto przystało ale pewnie później pokusze się o wymiane w skrzyni (tzn te standardowe 3 litry)

    nie patrzyłęm jeszcze na tabliczke na skrzyni ale z tego co czytam bedzie tam napisane jaki olej dolac/wymienic ?

    (teraz zauwazylem ze to o e38 ale pewnie olej i automat to tematy powszechne ;) )

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Ale odgrzebałeś temat sprzed 5 lat :), swoją drogą to uważam że dobrze robisz, też w swoim aucie zmienię olej i filtr.

  7. #77
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Wiesz może to ma mało wspólnego z BMW, ale w żony Hondzie też jest bagnet od ASB i sprawdzałem olej na bagnecie i czyściutki, na ręczniku papierowym też czyściutki, ale postanowiłem zmienić. Odkręciłem korek od skrzyni i wylała się czarna smoła.

  8. #78
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    odgrzebałem odgrzebałem.. i szukam i czytam.
    kolega mechanim mówi nie wymieniać.
    jakbym miał jeździć 2-5 lat to bym nie wymieniał ale chce ją zostawić dłużej

    "Wiesz może to ma mało wspólnego z BMW"
    obawiam się, że ma...
    to mnie zasmuciłeś troche bo pewnie tutaj będzie podobnie a z tego co czytam jak jest ciemny olej to jest duże prawdopodobienstwo ze mogą zacząć się problemy.
    hmm.. może te 3 literki teraz, 3 za rok i powoli samochód (skrzynia) nawet nie zauważy tych dolewek po 3 litry (na to licze) :)

    "Odkręciłem korek od skrzyni i wylała się czarna smoła."
    a jak później? nie zaczely sie problemy?

  9. #79
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ja w e38 wymieniałem przy 270tyś i jest OK a nawet lepiej. Honda miała 140tyś przejechane, tylko że w Hondzie filtr oleju jest niewymienny, tzn dopiero przy remoncie skrzyni.

  10. #80
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    przy 270 wedlug tych czarniejszych scenariuszy to późno, a jednak mówisz, że lepiej.
    u mnie na razie bardzo płynnie biegi zminia no może jak depne max to z 3 na 4 na 2-3sek sie przywiesi delikatnie ale wystarczy delikatnie popuścić noge z gazu i wskakuje (moze brak umiejetnosci, moze jednak czeka na nowy olej) .

    pewnie pojeżdze troche żeby sie nacieszyc i przywiązać i latem wymienie :)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •