Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 162

Wątek: Wymiana oleju w (automacie) automatycznej skrzyni biegów

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Koledzy na tabliczce jest napisane 4HP24 a nie /22, może to ten sam typ? Ja się nie znam.
    A może objawy o których pisałem to skutek nałapania błędów przez sterownik skrzyni? W piątek jadę na komputer i mam nadzieję, że da mi to jakiś obraz sytuacji.

  2. #52
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    ja mam taki problem że po wymianie oleju w skrzyni zaczęło mi coś gwizdać..oleju podobno jest full biegi przełącza ok ale ten dźwięk jest strasznie denerwujący :/ co to może być ??

    Jak się autko nagrzeje to ten dźwięk się ucisza ale jednak nadal jest...i nie wiem czy przez tą wymianę oleju nie poszedł mi zimmering między skrzynią a wałem i leci mi trochę oleju z tej skrzyni ;/

    Pozdro
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  3. #53
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez gawor89
    ja mam taki problem że po wymianie oleju w skrzyni zaczęło mi coś gwizdać..oleju podobno jest full biegi przełącza ok ale ten dźwięk jest strasznie denerwujący :/ co to może być ??Jak się autko nagrzeje to ten dźwięk się ucisza ale jednak nadal jest...i nie wiem czy przez tą wymianę oleju nie poszedł mi zimmering między skrzynią a wałem i leci mi trochę oleju z tej skrzyni ;/Pozdro
    No to fyraj tam gdzie Tobie wymieniali na reklamacje
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    byłoby fajnie gdyby ktoś usystematyzował dane dotyczące wymiany oleju a automacie !! tzn model skrzyni-olej jaki powinien się w niej znaleść

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja wymieniłem na Esso z m-c po zakupie, choć nic się zbytnio nie działo,koszt wymiany nie taki straszny[ w mysłowicach chyba z filtrem 160 pln] ,a robi to fachowiec,samemu się nie podejmowałbym, poza tym jak zobaczyłem filtr oleju ze skrzyni trochę mi mina zrzedła,brudny był jak cholera,,teraz mam spokój,żadnych wycieków,, to jest tak jak z olejem silnikowym,przeszedłem z 10 w na 5 w,a potem na 0w i wiem że jeżdzę, i ze silnik jest dosmarowany do końca,........ też były opinie nie ruszacć oleju w skrzyni ,jeżdzić do końca,byłem w ASO w Katowicach i powiedzieli wyrażnie wymienia się bez żadnej gadki,skoro jest na oleju jakaś praca wykonywana,i jest filtr oleju no to odpowiedż jest jednoznaczna-WYMIENIAĆ! ,miałem za to problem z elektroniką,ponieważ padły wtryski gazowe i nawet automat żle chodził czasem[komp gazowy podawał zły sygnał na komp ogólny i wpadało dużo błędów,naczynia powiązane] ,po wymianie reperaturki we wtryskach OMVL wraca auto do życia,jeszcze podjadę na ustawienia na nowo i jakąś regulację i będzie spoko,już hula dobrze ....do tego zmieniłem sondy [sorry ,ze się rozpisałem ,ale walczyłem z tym zjawiskiem chyba 2 m-ce, ] i rury są srebrne...a nie okopcone jak wcześniej... ;)

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    http://moto.allegro.pl/item941741459...di_vw_bmw.html

    z tego co wyczytałem to ten olej jest zalecany do skrzyni z zieloną naklejką, tylko ta cena mnie z tropu zbiła, czy to jakaś podróba??

  7. #57
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Może się przyda w kwestii usystematyzowania: TABELA

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaguar15
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    112
    BMW
    728ia e38
    Skąd
    Olsztyn
    Witam.
    Jak moge zweryfikowac jaki mam rodzaj skrzyni (model) mam autko z 1996r 728,
    na dole na misce jest zielony emblemat LIFE TIME OIL, w tym momencie mam przejechane 275 tys i nie wiem czy ktos wymienial olej czy nie,
    Doczytalem sie ze niektorzy z was pisze ze jezeli jest taka zielona tabliczka to sie nie wymienia, inni znowu pisza ze sie wymienia, zielony juz jestem.
    prosze o porade, ostatnio szukalem tabliczki na skrzyni zeby dowiedziec sie co to za model ale jej nie dojrzalem, gdzie tego szukac, a po vinie jestem w stanie dojsc co to za model??
    Be My Wife
    728iA e38 arktissilber metallic, e30 m-tech II m52b28tu diamantschwarz
    Cztery koła szóstka w rzędzie i polatac można wszędzie ;)

  9. #59
    jaguar15, nie dziwię się, że nic nie znalazłeś na naszym forum, skoro masz problem z przeczytaniem prostego tekstu regulaminu. Podpowiem, najpierw pkt 5 a potem porozmawiamy....

  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaguar15
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    112
    BMW
    728ia e38
    Skąd
    Olsztyn
    ok już znalazłem sam, mam 5HP18 z zielona etykietka, i z tego co tam doczytałem to ma iść tam olej esso....?????
    Be My Wife
    728iA e38 arktissilber metallic, e30 m-tech II m52b28tu diamantschwarz
    Cztery koła szóstka w rzędzie i polatac można wszędzie ;)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •