Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: nierowna praca silnika, bardzo slaby M60B40

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar zelfix
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    55
    BMW
    E38 740iL M60B40
    Skąd
    Strzegom

    nierowna praca silnika, bardzo slaby M60B40

    Koledzy mam cholerny problem i potrzebuje podpowiedzi w kilku kwestiach. Moja babeczka to E38 M60B40 '95 r. z LPG. przebieg ok. 300 tyś.
    Od jakiegos czasu (3 miesiace) auto jest slabe i nie ciagnie jak trzeba, bez znaczenia czy to gaz czy benzyna, a do tego od trzech dni co rano zanim uzyska ok 40 stopni nie da rady nim jechac. Na wolnych chodzi nie rowno, a jak chce dodac gazu to dlawi sie i potrafi zgasnac. Po uzyskaniu temp powyzej 40 stopni jest lepiej i mozna jechac, ale w dalszym ciagu jest slaby i nie rowno chodzi. W przeciagu ostatniego miesiaca zrobilem w nim:

    - wymienilem swiece i gumowe fajki
    - nowa odma i uszczelki pod kolektorem
    - czujnik polozenia walka rozrzadu (nowy ASO)
    - wymienilem olej i wszystkie filtry.

    Dodatkowo komputer wykazal jedynie sondy, dodam ze nie mam katalizatorow i nigdy nie mialem czyli to nie powinna byc przyczyna.
    podpowiedzcie cos bo oszaleje. Auto mam od ponad roku zrobilem nim w tym czasie 60 tys km z czego 55 tys na gazie bo kupilem bez LPG.
    Mechanik ma sprawdzic kompresje to napisze pozniej jak wyszlo.
    Ostatnio edytowane przez zelfix ; 06-02-2013 o 15:57
    ...robią "Aaa.." i "Uuu.." kiedy wysiadam z BMW...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    sondy mimo, że nie masz katów moga być winne sprawdziłbym także cewki i przepływkę

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez zelfix Zobacz posta
    komputer wykazal jedynie sondy, dodam ze nie mam katalizatorow i nigdy nie mialem czyli to nie powinna byc przyczyna.
    A właśnie,że może być to przyczyną...jak sam napisałeś katów nie masz ale sondy ciągle są i pracują...zatem tutaj szukałbym przyczyny...Ja w swoim M60B40 też od wielu lat walczę z nierówną pracą na wolnych ale auto rusza bez problemu i nie dławi się i ma moc...myślę,że u mnie przyczyną jest ta rurka od odmy idąca pod kolektorem ssącym...podobno się rozszczelniają.Pozdrawiam.Edit...ale dlaczego napisałeś 2 identyczne posty pod innym tytułem wątków?
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 06-02-2013 o 17:52
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    arturo zajrzyj do cewek wiem, że to spory koszt ale one często na zimnym nie wyrabiają albo może ktos ma sprawne na podmiankę

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    rzeczywiście większość potencjalnych problemów już ogarnales

    sądy są zamienniki bosch uniwersalne - katalog www powie ci które 1/2 ceny niż z wtyczka, wymiana koniecznie wszystkie 4, ale można je sprawdzić w zależności jak wygląda wykres sinusoidy mówi to jaki stan sądy (patrz katalog sąd bosch), brak grzania na zimnym też zobaczysz na testerze diagnostycznym/obd(jak masz) - wskazania sądy nie będą latać . błędy sąd mogą być efektem problemów z mieszanką gdzie indziej. ale problemy na zimnym mogą wskazywać na problem z grzaniem sąd (potem jak są ciepłe chodzą ok), dobry elektryk powinien temat ogarnąć

    przeplywka też może być (z tego co pamiętam był podobny objaw jak czujniki położenia walka rozrządu)

    no i nieszczelności dolotu też (to łatwo sprawdzić) - może czegoś jeszcze tam nie wymieniles ( uszczelki przepustnicy, oringi, rurki) - czasem też powoduje problemy na zimnym (najlepiej popsikac rozposzczalnikiem i patrzyć jak się zmieniają korekty STFT)

    złe wyregulowanie gazu też może być problemem (skasuj adaptację i pojeździj ze 150km na samej benzynie)

    obstawialbym grzanie sąd :-), daj znać w tym wątku jak postępy napraw
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 06-02-2013 o 18:23

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Cewki akurat sa bardzo tanie bo pasuja od m50 cena po 20zł a jak dobrze pogadasz to i za 100zł komplet kupisz.
    Pierwsze co zrob to zmierz kompresje wyeliminuje ci to silnik a zostanie osprzet,nastepnie sady i tak i tak do wymiany,sproboj odpiac wtyczke od przepływomierza ale pamietaj ze jak nastepnym razem podłaczysz komp to ci to wybije. Jak nie pomoze to pisz pomyslimy. Zastanawia mnie takrze czujnik na wale. Wielu mechanikow nie potrafi dobrze odczytac informacji z kompa. Czujmik wałka wybiło ci czy wymieniłes ot tak?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Cewki akurat sa bardzo tanie bo pasuja od m50 cena po 20zł a jak dobrze pogadasz to i za 100zł komplet kupisz.
    Pierwsze co zrob to zmierz kompresje wyeliminuje ci to silnik a zostanie osprzet,nastepnie sady i tak i tak do wymiany,sproboj odpiac wtyczke od przepływomierza ale pamietaj ze jak nastepnym razem podłaczysz komp to ci to wybije. Jak nie pomoze to pisz pomyslimy. Zastanawia mnie takrze czujnik na wale. Wielu mechanikow nie potrafi dobrze odczytac informacji z kompa. Czujmik wałka wybiło ci czy wymieniłes ot tak?
    z tego co pamiętam żywotność sąd to około 120kkm - też jest w katalogu boscha ...ja wymieniłem po 180kkm? i spalanie się też poprawiło, więc i tak warto, bo się zwraca
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 06-02-2013 o 21:44

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    arturo zajrzyj do cewek
    Już podmieniałem cewki...to samo...co zrobiłem od początku...nowe sondy,odma sprawdzona,nowe swiece,przepływka zamieniona,cewki podmieniane,szczelnośc kolektora sprawdzona...pozostaje tylko ta rurka...no chyba,że ta odma pomimo,że nie jest pęknięta membrana to ma jakąś nieszczelność.Dodam,że pracuje na wszystkie cylindry tylko przebiera...odpinałem kostki z cewek na pracującym silniku i przy każdej jest różnica tzn jak odepnę to telepie silnikiem bardziej...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    co z tymi czujnikami wałka wału? dłaczego zmieniałes gorny? wybiło na kompie?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar zelfix
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    55
    BMW
    E38 740iL M60B40
    Skąd
    Strzegom
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    A właśnie,że może być to przyczyną...jak sam napisałeś katów nie masz ale sondy ciągle są i pracują...zatem tutaj szukałbym przyczyny...Ja w swoim M60B40 też od wielu lat walczę z nierówną pracą na wolnych ale auto rusza bez problemu i nie dławi się i ma moc...myślę,że u mnie przyczyną jest ta rurka od odmy idąca pod kolektorem ssącym...podobno się rozszczelniają.Pozdrawiam.Edit...ale dlaczego napisałeś 2 identyczne posty pod innym tytułem wątków?
    ta rurke rowniez wymienilem bo tam sa uszczelki i samych uszczelek niedostaniesz wiec trzeba cala rurke. a watek jest jeden tylko ze edytowalem i tak sie jakos porobilo.

    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Cewki akurat sa bardzo tanie bo pasuja od m50 cena po 20zł a jak dobrze pogadasz to i za 100zł komplet kupisz.
    Pierwsze co zrob to zmierz kompresje wyeliminuje ci to silnik a zostanie osprzet,nastepnie sady i tak i tak do wymiany,sproboj odpiac wtyczke od przepływomierza ale pamietaj ze jak nastepnym razem podłaczysz komp to ci to wybije. Jak nie pomoze to pisz pomyslimy. Zastanawia mnie takrze czujnik na wale. Wielu mechanikow nie potrafi dobrze odczytac informacji z kompa. Czujmik wałka wybiło ci czy wymieniłes ot tak?
    komputer mi pokazal ten czujnik. patent z odpieciem przepustki rowniez sprawdzony.

    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    co z tymi czujnikami wałka wału? dłaczego zmieniałes gorny? wybiło na kompie?
    tak komputer pokazal ten czujnik.

    chyba jest sprawca, szesc z osmiu cylindrow ma kompresje na poziomie 10 bar a pozostale dwa to 8 bar i 9 bar.
    myslicie ze zla komprecha wywoluje cale zamieszanie?


    Edytuj posty !
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 06-02-2013 o 19:10
    ...robią "Aaa.." i "Uuu.." kiedy wysiadam z BMW...

Podobne wątki

  1. syczenie silnika nierowna praca 728i
    Przez hubert22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 01:44
  2. [silnik] nierowna praca silnika
    Przez Maciekmk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 20:19
  3. bardzo nierowna praca...m62b44
    Przez badstuff w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 20:05
  4. nierowna praca silnika na benzynie i LPG
    Przez michu740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:31
  5. [mechanika] Dziwna nierowna praca silnika.
    Przez Pepe_E32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2009, 14:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •