Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Dławi się i gaśnie a do zrobienia 300 km

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    Dławi się i gaśnie a do zrobienia 300 km

    Witam panowie mam pytanie , w ten week jadę odebrać 740 98 rok .Auto zapala od strzała ogólnie chodzi równo , minimalnie kujele ale podejrzewam że jest to spowodowane tym iż świece pływają trochę w oleju.Problem polega na tym że po jakimiś czasie i to tez nie zawsze zaczyna zachowywać się jak by nie dostawał paliwa, dławi się i gasnie podczas jazdy testowej stało się to raz i potem na postoju - po czym przy zapalaniu długo kręcił po czym zapalił i chodził równo także po zgaszeniu znowu zapalał od strzała, zaznaczam że nie dzieję się to zawsze muszę nim przyjechać do warszawy z siemianowic śląskich po przyprowadzeniu do wawy od razu wymieniam uszczelki dekli + gumki świec + świece oleje i filtry + odme i silniczek krokowy do nitro + podpięcie po GTka u kolegi w serwisie , co obstawiacie po opisanych przeze mnie objawach.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To ja zapytam, po co tak auto na siłę kupować. Nie możesz zrobić diagnostyki na miejscu to, a nadal chcesz je kupić. Jest tak duży wybór, że można szukać dalej. Jak ktoś nie miał kasy na wymianę uszczelek pokryw, to myślisz, że reszta będzie ok?

    Poza tym jakby to były tylko te uszczelki to nie korzystniej dla sprzedającego byłoby je wymienić i sprzedać auto jako sprawne?

    Radzę przemyśleć temat na chłodno i zastanowić się jeszcze raz.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 04-02-2013 o 14:42
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    To ja zapytam, po co tak auto na siłę kupować. Nie możesz zrobić diagnostyki na miejscu to, a nadal chcesz je kupić. Jest tak duży wybór, że można szukać dalej. Jak ktoś nie miał kasy na wymianę uszczelek pokryw, to myślisz, że reszta będzie ok?

    Poza tym jakby to były tylko te uszczelki to nie korzystniej dla sprzedającego byłoby je wymienić i sprzedać auto jako sprawne?

    Radzę przemyśleć temat na chłodno i zastanowić się jeszcze raz.

    Tak na marginesie połowa na allegro e38 ma zapocone pokrywy , po drugie dałem za nią 10 tysia jest cała nigdy nie bita sprawidziłem miernikiem elektronicznym calutki samochód , każdy plastik spinka zaślepka na swoim miejscu poza tym wszystkie rzeczy sobie zmienie jesli chodzi o mechanikę , po trzecie gdybym miał takie podejście żeby nie kupowac auto bo coś sie dzieje to po pobejrzeniu 8 bitych i falujacych e38 bym zrezygnował. To tylko samochód i jak kazdy samochód sie psuje na codzień mam E38 2.8 i Renault twingo 1.2 a to kupuje żeby zrobic na igłe i sobie w week gdzies pojechać dosłownie.Głównym czynnikiem który wpłynął na zakup jest wyposażenie , schadow , czarna podsufitka , Full bez navi i podwójnych szyb. Moje pytanie nie brzmi czy kupować tylko co to może byc i czy podejmowac ryzyko i jechac nia z tamtąd do wawy...bo tak juz juz wyżej napisałem po przyjezdzie podepne pod gtka i bede mniej wiecej wiedział co ja boli.Więc prosze o odpowiedz na moje pytanie :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    może to być tez przepływka lub któryś czujników,tak na szybko odepinij przepływke i sprawdz zachowanie auta

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar haras
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    80
    BMW
    BMW 7 E38 M60B30
    Skąd
    Rzeszów
    Siemanko a moze to bedzie sprawa czujnika halla(czujnik na wale)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    może to być tez przepływka lub któryś czujników,tak na szybko odepinij przepływke i sprawdz zachowanie auta
    To nie może być przepływka, ja moją e38 kupiłem z totalnie stopioną przepływką w środku i przeszła by "test monety". Dowiedziałem się o uszkodzonej przepływce dopiero gdy podpiąłem komputer bo mi spalanie wskazywało 25l/100 :)

    Mogą to być gumy na cewkach, może to być cewka, mogą być wtryski. Bez komputera nie ocenisz raczej, a jak na komputerze nie wykarze pasującego błedu to bym nie kupował chyba :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Witam jak już tak sie napaliłeś to podjedź nią do chorzowa starego podepne ci ją pod inpe i sie dowiesz co w niej siedzi z siemianowic masz pare kilometrów ale szczerze nie pakowałbym sie w to daj wcześniej znać jak coś.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pitbull810614 Zobacz posta
    Witam jak już tak sie napaliłeś to podjedź nią do chorzowa starego podepne ci ją pod inpe i sie dowiesz co w niej siedzi z siemianowic masz pare kilometrów ale szczerze nie pakowałbym sie w to daj wcześniej znać jak coś.
    Zawsze chciałem V8 mam jedną E38 M52B28 ,wczesniej tez miałem M52B28 w manualu, jeszcze wczesniej M60B30 tą 3.0 w v-ce kupiłem jako moja pierwsza e38 i w trakcie wracania do warszawy z giżycka wywaliło uszczelke pod głowica zrobiłem i jezdziłem zresztą nikoś pamięta hehe :) to tylko samochód to że kuleje i cos ja boli to normalne to stare auto i trzeba po prostu naprawić mi sie wydaje że na kompie wyjda lambdy przepływka błedy stałe + wypadanie zapłanów z powodu wycieków z pod dekli ,a także błedy czujnika wałka i wału ale nie koniecznie beda to błędy stałe , zrobi sie z tym porządek i będzie dobrze .Po prostu mam nadzieje że uda się wrócić do warszawy

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    na szczęście udało się wrócić do wawy bez najmniejszych problemów , na śląsku było trochę cieplej i mało sniegu z koleji dzis rano podchodzę do auta odpalam i nierówno chodzi a jak sie nagrzeje to jest dobrze

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    Mikołaj masz jeszcze twingo? ;)!!
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 20:02
  2. dławi się podczas jazdy i przerywa m60b40
    Przez BOMBEL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 22:35
  3. Dławi się ?
    Przez Mebel Mateusz Sutowicz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 15:48
  4. Problem z 735 Dziwny...Dławi się :(
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 20:00
  5. [mechanika] Dławi się i czuć zapach benzyny
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •