Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Dławi się i gaśnie a do zrobienia 300 km

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BartekMW75 Zobacz posta
    Mikołaj masz jeszcze twingo? ;)!!

    Tak :) idealne do miasta itp i pali 4 litry

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a zaglądałeś do świec po przyjeździe ?
    ja walczę z nierówną pracą silnika do puki się nie nagrzeje, a wymieniłem wszystkie uszczelki węże i odmę i cewki w silniku. Dzisiaj wymieniłem czujnik impulsów wałka rozrządu i zobaczymy jutro rano jak będzie :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    a zaglądałeś do świec po przyjeździe ?
    ja walczę z nierówną pracą silnika do puki się nie nagrzeje, a wymieniłem wszystkie uszczelki węże i odmę i cewki w silniku. Dzisiaj wymieniłem czujnik impulsów wałka rozrządu i zobaczymy jutro rano jak będzie :)
    Powinno byc dobrze:D

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    dalej jest źle, na zimnym silniku zapala się check engine i wywala po dwa trzy cylindry na wypadanie zapłonów.... czy jest możliwe żeby tak szybko skończyły się świece ? moje świece to NGK 4 elektrodowe.

  5. #15
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    a to zawsze te same cylindry zgłaszają wypadanie zapłonów?

    Jeśli tak, to najprościej pozamieniać cewki miejscami i wtedy pięknie wychodzi, czy to cewki czy nie.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    dziwi mnie żeby to były cewki bo wszystkie mam nowe boscha ori bardzo często wypada na 5 i 4 czasem na 2 i tyle ...


    EDIT:

    dzisiaj rano jak go odpaliłem to zaraz podłączyłem pod inpe i wszedłem w parametr ROUGH:

    tu kompletnie zimny i zaraz po odpaleniu:


    troszkę cieplejszy z 2 minuty po odpaleniu:


    zaraz potem na 4 i 5 cylindrze pokazało się wypadanie zapłonów....
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 15-02-2013 o 06:29

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Kolega wyżej dobrze radzi , pozamieniaj cewki jeśli problem przeniesie sie na inne cylindry oznaczać to będzie uszkodzenie cewki
    Ostatnio edytowane przez Mikołaj ; 15-02-2013 o 11:28

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A mówiłeś, że będzie pikuś, jak już wrócisz do Wawy :)

    Ale wracając do tematu, wsadziłeś cewki wszystkie nowe Ty, czy właściciel Ci powiedział, że takie są?

    Jeżeli wszystkie są nowe i w ogóle nie pali od czasu do czasu, a sondy wyrzucają check engine, to może fajki, nie wiem czy są oddzielnie tutaj, czy zintegrowane z cewkami. Wygląda na to, że to zapłon, bo jakby był problem z wtryskami to by nie wyrzucał chceck engine, a tak dostaje paliwo w wydech i dlatego monitoruje.

    Jeżeli nie masz oscyloskopu to najlepiej podmienić te cewki z 5 i 6stego cylindra z innymi miejscami i obserwować co się dzieje. Jeżeli się przeniesie to cewki, jeżeli zostanie to albo fajki, a jak nadal nie, trzeba pomierzyć oscyloskpem sterowanie cewek, bo może być DME lub wiązka

    Zdarzało mi się tak, że ubity był stopień końcowy w DME, który sterował cewkami i wtedy były takie numery, ale to wychodziło na kompie jako ignition output stage, czy jakoś podobnie, już nie pamiętam.
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    A mówiłeś, że będzie pikuś, jak już wrócisz do Wawy :)

    Ale wracając do tematu, wsadziłeś cewki wszystkie nowe Ty, czy właściciel Ci powiedział, że takie są?

    Jeżeli wszystkie są nowe i w ogóle nie pali od czasu do czasu, a sondy wyrzucają check engine, to może fajki, nie wiem czy są oddzielnie tutaj, czy zintegrowane z cewkami. Wygląda na to, że to zapłon, bo jakby był problem z wtryskami to by nie wyrzucał chceck engine, a tak dostaje paliwo w wydech i dlatego monitoruje.

    Jeżeli nie masz oscyloskopu to najlepiej podmienić te cewki z 5 i 6stego cylindra z innymi miejscami i obserwować co się dzieje. Jeżeli się przeniesie to cewki, jeżeli zostanie to albo fajki, a jak nadal nie, trzeba pomierzyć oscyloskpem sterowanie cewek, bo może być DME lub wiązka

    Zdarzało mi się tak, że ubity był stopień końcowy w DME, który sterował cewkami i wtedy były takie numery, ale to wychodziło na kompie jako ignition output stage, czy jakoś podobnie, już nie pamiętam.
    panowie , dokładnie takie same objawy. jak opisujecie miałem przez lewe powietrze co po rozgrzaniu na tyle się uszczelnialo że silnik był już w stanie to wyregulować

    3 zimy spece od bmw nie potrafili dojść co to....

    jak zdiagnozowac i co wymienić w innych moich postach. pisałem już o tym. 10 razy - tylko trzeba wszystko na raz wymienić

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    wykryłem problem otóż mam nieszczelności DISA :/ psikając samostartem po disie obroty zaczęły wzrastać i już go nie telepało i momentalnie się nagrzewał i nie było check engine a nawet jak była to zaraz po zgaszeniu i zapaleniu ponownie wszystko znikało i chodził jak zegarek. Obstawiam osłonę membrany DISA bo jest z gumy bo kiedy psikałem po tym obroty rosły i nagle zaczynał działać dobrze.

    U mnie wszystkie cewki z fajkami są nowe a świece mają może 3 tyś. km
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 16-02-2013 o 17:41

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 20:02
  2. dławi się podczas jazdy i przerywa m60b40
    Przez BOMBEL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 22:35
  3. Dławi się ?
    Przez Mebel Mateusz Sutowicz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 15:48
  4. Problem z 735 Dziwny...Dławi się :(
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 20:00
  5. [mechanika] Dławi się i czuć zapach benzyny
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •