Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zmiana przepływomierza klapkowego na termiczny prośba o pomoc

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    6
    BMW
    e 32 730i
    Skąd
    Gdynia

    Zmiana przepływomierza klapkowego na termiczny prośba o pomoc

    po nie ustajacej walce z wystrzałami gazu w przepływomierz usłyszałem ze można kupić na allegro przerobiony przepływomierz na bezklapowy.Niestety zasoby allegro okazały się ubogie.Poprzeszukaniu sieci znalazłem taki temat na forum elektroda.pl http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic812770.html chciałbym się dowiedzieć jakie szanse są uzyskania pomocy w tym projekcie ze strony użytkowników forum.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Ogólnie to jak grzebanie w kupie. Kupa śmierdzi. Albo sekwencja albo mina i wymyślunki.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e32mały
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    201
    BMW
    E32&E36
    Skąd
    Szwecja
    Ja jestem za ciekawy projekt też miałem problem z strzelaniem gazu ale przepływka jakoś wytrzymywała ale jestem pełen podziwu

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Zgadzam sie tutaj z kolega Zavoli,tylko sekwecja ktora z kazdym kilometrem bedzie ci sie zwracała. Wymiana na termiczny? Da sie ale to juz trzeba wysterowac a to tanie tez nie bedzie. Nawet nie mysl ze podmienisz i bedzie ok. Sygnał z termicznego trzeba zmodulowac tak aby komp go odczytał. Mozna takze zamontowac mapsensor i jezdzic wogle bez przepływki tylko kto to wystroi i za ile? Tak wiec zostaje sekwecja chyba ze chcesz przecierac szlaki.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Zgadzam sie tutaj z kolega Zavoli,tylko sekwecja ktora z kazdym kilometrem bedzie ci sie zwracała. Wymiana na termiczny? Da sie ale to juz trzeba wysterowac a to tanie tez nie bedzie. Nawet nie mysl ze podmienisz i bedzie ok. Sygnał z termicznego trzeba zmodulowac tak aby komp go odczytał. Mozna takze zamontowac mapsensor i jezdzic wogle bez przepływki tylko kto to wystroi i za ile? Tak wiec zostaje sekwecja chyba ze chcesz przecierac szlaki.
    No właśnie. Skoro jest rozwiązanie proste i dostępne od ręki, to po co szukać drogi na około jak i tak się to skończy ogólnym "stresem". Lepiej dołożyć i zrobić porządnie i cieszyć się z jazdy.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Ja myślałem o takiej modyfikacji ale ze względu na rzekomy, minimalny przyrost mocy oraz szybszą reakcję na gaz... Piszę rzekomą, bo wszędzie gdzie czytałem o tym to zmiana jest na + i popierają to wykresami a osobiście nie miałem przyjemności. W US można kupić zestaw do m30/m20: przepływka termiczna + chip, ale skąd wziąć na to tyle dolców... https://www.millerperformancecars.co...&category_id=6

    Pisałem kiedyś do Musculusa czy mógłby zrobić taki układzik scalony. Odpowiedział, że może zrobić takie cudeńko w wolnym czasie za ok. 100zł i wyregulować tak jak należy.

    Swoją drogą gaz na śrubkę miałem... wywaliłem... i wstawiłem sekwencje bo to najprostsze rozwiązanie na strzały :)

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc w głosowaniu konkursowym...
    Przez MariuszE38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 08:37
  2. Przyjacielska pomoc - ogromna prośba
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 22:02
  3. [pozostale] Prośba o pomoc WLKP
    Przez Michal750 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 10:26
  4. Do kolegów z 3miasta - prośba - pomoc ?
    Przez budek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 14:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •