Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Mocowanie obudowy filtra oleju

  1. #1
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Mocowanie obudowy filtra oleju

    Witam, postanowiłem się podzielić ciekawym spostrzeżeniem, ponieważ przytrafiło się już w dwóch przypadkach.

    Otóż od kilku tygodni na większych nierównościach zacząłem borykać się ze stukaniem. Naszukałem się w zawieszeniu, chociaż dwa lata temu wszystko wymienione na Lemfordera. Nie znalazłem nic, myślę sobie przekładnia, bo faktycznie ma luz na łożyskach delikatny.

    Dziś natomiast zauważyłem, że obudowa filtru oleju ma zerwane tuleje mocujące ją do profilu przyspawanego do nadkola. Filtr sobie latał i pięknie tłukł o profil obok, jak się nim porusza to pukanie jest bardzo głośne, dlatego przedostawało się do wnętrza.

    Tuleje numer 15. na zdjęciu:

    http://realoem.com/bmw/showparts.do?...52&hg=11&fg=30

    Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie to, że u kolegi Qba stało się to samo, zauważyliśmy to w tamtym roku jesienią. Znakiem tego warto te tuleje wymienić zawczasu, zanim się zerwą, są zupełnie twarde i sparciałe, w końcu mają swoje lata. Koszt to około 25 PLN za sztukę w ASO.

    Ot taka pierdoła, ale mi życie natruła, a już zacząłem w Lemfordera powątpiewać :)

    Sprawa tyczy się przedliftowych aut, po lifcie mocowanie jest na podkładkach bezpośrednio do profilu, podobnie jak zbiornika z olejem do wspomagania/NIVO.

    Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 03-02-2013 o 16:22
    pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Potwierdzam słowa Bartka - u mnie stało się to samo. Chociaż nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć. Tak czy inaczej to będzie zrobione w pierwszej kolejności w sezonie 2013.

Podobne wątki

  1. Mocowanie pompy oleju m60
    Przez jabollo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 14:12
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 08:42
  3. Obudowa filtra oleju
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 11:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •