Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Brak ciśnienia,dym,ginący olej,zawieszające się

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz

    [mechanika] Brak ciśnienia,dym,ginący olej,zawieszające się

    :( Opisywałem już kiedyś swoje kłopoty i po wydaniu 3500zł przez 3 miesiące mój problem miał zniknąć.

    Otóż tak:
    Diagnoza mechanika na kłęby olejowego dymu jaki mnie trapił zaraz po zakupie auta była następująca:
    -przeciekająca głowica na prowadnicach którą to drogą miał się tłoczyć olej i tłumaczył mi też ,że to przyczyna kompletnego zaznaczam, bo taki był BRAKU CIŚNIENIA NA DRUGIM GARZE Z LEWEJ STRONY. W kolektorze ,który był szczegółowo czyszczony było oleju małe jeziorko.

    Co zrobił:
    1)Wymieniliśmy lewą głowicę na nie przeciekającą z planowaniem i uszczelką.
    Ale regulatory zaworowe zostały przełożone z mojej!!!
    2)Przy tzw. okazji nowe uszczelki poszły na kolektory i pod pokrywy zaworów(wszystkie na 2 strony)
    3)Odma - według mojego pana mechanika w moim aucie ok, włożył tylko nowe siatki,ale membrana(deckel) pozostała nieruszona
    4)Przy okazji wydałem też "parę groszy" na Nowiutkie Boschowskie 2 sondy, wsadziłem nowe świece NGK,zalaliśmy cały układ świeżutkim płynem chłodniczym PRESTONE i silnik swieżym olejem ,ale Shell 10W40 czyli półsyntetykiem.
    CHCIAŁBYM ZATRZYMAĆ SIĘ NA CHWILE PRZY OLEJU.
    CZY NIE POPEŁNIŁEM BŁĘDU NIE WLEWAJĄC PEŁNEGO SYNTETYKA?

    Co się potem stało:

    Wsiadłem w auto na tzw. głodzie więc w kilka dni przejechałem około 1000km.
    Wszystko było ok,oprócz tego,że przy odpalaniu jakby trochę się męczyła i ją telepało,a obroty były nierówne do momentu rozgrzania silnika.
    Wspomnę tu ,że mechanik przy odbiorze auta wskazywał na "Dający się słyszeć silniczek krokowy"

    Dziś: BRAK SŁÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Czasem zakopci jak jest zimna,a czasem w trakcie jazdy lecz prawie zawsze gdy kopnę ją ostro na niskim biegu.
    Ogólnie to wygląda to tak jakby przez jakis tam krótki czas zbierała sobie ten olej żeby potem się go pozbyć przez kominy.
    Dwa dni temu zapaliła mi sie dwa razy kontrolka z oznaczeniem oleju wiec sprawdziłem stan ,ale silnik był rozgrzany i pokazywało połowę minimum.
    Dolałem trochę ,ale już na zimnym do teraz nie sprawdzałem.
    Mimo to mam wrażenie,ze jednak sporo ubyło w krótkim czasie poniewaz ostatnio tez kontrolowałem olej gdy silnik był gorący.

    Jakby tego było mało słyszę ,ze czasem przestaje chodzić na jeden gar, TYLKO ,ŻE NA TO JEST SPOSÓB: PRZECIĄGNĄĆ JĄ MOCNO NA 1 i 2 BIEGU TAK ZE DWA RAZY I GAR ZACZYNA PRACOWAĆ Z POWROTEM, ALE NIESTETY WRAZ Z POWROTEM JEGO PRACY
    POJAWIA SIE KLEKOT,TAKI SPECYFICZNY DŹWIĘK "CYKANIA"
    Byłem z tym u majstra mówi ,że to dźwiek zaworu.
    Dodatkowo teraz jak się rozgrzeje po ostrej jeździe zawieszają się obroty na poziomie 1500-2000.

    Diagnoza:
    jedni mówią gumki zaworowe
    inni regulatory, a co do oleju ,że pod obciążeniem bierze przez pierścienie.

    Facet sprawdzał (robil próbę olejową)i zalewał spód silnika jak góra była cała zwalona i KATEGORYCZNIE WYKLUCZA PIERŚCIENIE I TŁOKI RÓWNIEŻ!!!
    Teraz gada ,ze pod obciążeniem na pierścieniach może brać...??? :(

    To co jej kurde jest???
    Kazał mi jechac na kompa...

    Napiszcie PROSZĘ czy macie jakieś pomysły lub co zrobilibyście na moim miejscu bo jeszcze trochę i pogrzebie ja na dnie Wisły...


    :( :( :(
    Mixer

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Witam,

    moje wspolczucia. Co do punktu z Odma. Jezeli bylo wszystko na wierzchu, miales jezioro w kolektorze dolotowym, to ODMA byla do wymiany. Mozna wymiecic sama membrane, ale trzeba uwazac by nie pekna ten deckelek, bo u mnie dla proby ze starosci i goraca plastik sie sypal w rekach, wiec od razu nowa odme za jakies 40 euro.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Jak wyobrazacie sobie wymiane samej membrany??? Przeciez nie ma tego w sprzedazy oddzielnie?? To tak jakby zalozyc stare klocki hamulcowe i oczekiwac zeby dzialaly jak nowe ;D ODMA jesli juz ma byc wymieniona to TYLKO na nowa...
    Tak nawiasem mowiac to jaki masz model silnika? 4,4? czy 4,0? Jesli 4,0 to duzo taniej wyszlaby wymiana na sprawny silnik bo z tego raczej nic nie bedzie... z tego co piszesz wyglada mi na to ze byl przegrzany.

    p.s: od kiedy to przy pomocy kompa stwierdza sie usterke mechaniczna silnika??? Cos ten twoj mechanik niewielkie ma pojecie o BMW...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •