Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Półka DSP pod oddzielny wzmacniacz.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce

    Półka DSP pod oddzielny wzmacniacz.

    Witam.

    Mam w furze zwykłe nagłośnienie, które jak wiadomo nie powala na kolana. Myślę o dołożeniu półki DSP i podpięcie jej pod wzmacniacz.

    Mam półkę tylna z el. roleta. Da rade zamontować do tego subwoofery z półka od DSP? Czy półka tylna bez DSP różni się od tej pod DSP?

    Zna ktoś parametry głośników tylnych. Chodzi mi głównie o impedancje. Podejrzewam, ze maja normalnie po 4 OHM każdy.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kompletnie bezsensowny pomysl . Orginalna polka dsp gra bardzo marnie . Jesli chcesz miec lepszy bas w aucie to - albo wymien glosniki w dzwiach na wieksze i zamontuj wzmacniacz . Albo tuba i wzmacniacz . Wszystko zalezy od tego zo dokladnie masz dzis .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ja kupilem glosniki hertz dsp 165, wiem ze szalu nie ma no ale kosztuje 250 zl a nie 5000, no i zadnej roznicy nie ma miedzy 13 a 16 cm. nie wiem jaki wzmak musze zalozyc zeby to gralo

    ja mam pomysl na bas przez wlozenie za tylny podlokietnik glosnika basowego i obudowanie go z tylu (w ta ściane za podlokietnikiem)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    lionix a ty to masz podlaczone bez wzmacniacza ? No jesli tak to wiadomo ze nie bedzie roznicy albo bedzie nawet gorzej . Pomysl z glosnikiem ze podlokietnikiem z tylu tez jest ok widzialem juz takie rozwiazania i ponoc daje rade . Mi osobiscie najbardziej podoba sie pomysl z mala skrzynka podwieszona w bagazniku . A ja sam osobiscie w e38 mialem malutka aktywna tube i gralo to pieknie , a napewno o wiele lepiej niz dsp .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no mam bez wzmaka i nie wiem jaki kupic

    tube ze wzmakiem mam w e36, ale to jest lipa, o ile w e36 jeszcze jako tako daje rade, mimo ze i tak nie wali basem tylko buczy, to po wlozeniu jej do e38 jest lipa bo alob nie slychac albo ledwo co hehe :D

    mam zamiar wsadzic elipsy w tylną polke bo nie mam tam nic, tylko musze zobaczyc czy w tych górkach za zaglowkami jest troche miejsca

    jak zdjac polke?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    jak zdjac polke?
    Zdemontuj kanapę, a zobaczysz co i jak.
    V8 Garage

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    żeby bylo słychać bas w e38 subbwofer musi być konkretnej mocy bo jakiejś popierdułki wogole nie słychać. U siebie mam JBL 350W RMS i gra lepiej niż dobrze. to nie Hatchback i potrzeba mocy w bagażniku żeby było to grało.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Cytat Zamieszczone przez tomgtdek69 Zobacz posta
    Zdemontuj kanapę, a zobaczysz co i jak.
    wiele miesiecy temu zapytalem o to samo i dokladnie to samo mi poradziles moze mi w koncu powiesz :D :D :P

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    żeby wyjąć półkę musisz wywalić całą tylną kanapę oraz obicia slupków.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Dzięki za info. Skoro półka nie warta zachodu to skupie się na subie w bagażniku.

    Siedzę trochę w temacie audio. Wymieniałem seryjne 13 na inne, puściłem oddzielne kable, tweetery siedziały w słupkach + nie byle jakie wzmak w bagażniku a efekt był mizerny jeżeli chodzi o przód . Może na wiosnę powalczę z upchnięciem 16cm w drzwi i coś wtedy może sie zmieni.

Podobne wątki

  1. [audio/video] Półka DSP jaki wzmacniacz.
    Przez Proyer w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 18:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •