Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Który silnik i rocznik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć

    Który silnik i rocznik

    Zafascynował mnie ten samochód i to bardzo. Myślę o kupnie 735i z 2000. Co sądzicie o takim wyborze jeśli chodzi o trwałość i koszty eksploatacji.Jestem też ciekaw jakie realnie trzeba dać pieniądze za zadbany egzemplarz.
    Wstawiłbym oczywiście gaz.
    A ze zła rodzi się dobro.

  2. #2
    Proponował bym juz brac 740i ..

    Spalanie jednolite a satysfakcja duzo wieksza :)

    Ceny musisz popatrzec na zagranicznych stronkach , u nas nawet bym nie odpalal allegro ..

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    735 i 740 powiadasz, że mają podobne spalanie? Nie sądziłem. Właśnie widzę, że na allegro jest taka rozpiętość i zróżnicowanie cen, że zgłupiałem. A realnie do ceny z zachodniej Europy % ile trzeba doliczyć ze względu na wszelkie opłaty? A czy dużo jest samochodów importowanych z USA? i jaka jest ogólna opinia o tych egzemplarzach?
    A ze zła rodzi się dobro.

  4. #4
    V8 to mega żywotna jednostka :)

    Co do USA nie mam pojecia tu musisz uderzyć do kolegi "olejus"

    Co do zagranicznych z europy byl nie dawno temat opisywany , chyba jak dobrze pamietam od wartosci auta placisz teraz 13,6% czy cos ..

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    A czy dużo jest samochodów importowanych z USA?
    E38 z USA raczej się już nie opłaca gdyż sama opłata za kontener to 1200 $ + VAT + akcyza + transport między stanowy to następne 2000-4000$

    ceny aut E38 740
    6500$ (1998)
    7500 $ (1999)
    9000 $ (2000)
    i oczywiście auta z silnikami od 4.0 :D

    www.ebay.com
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez kwiatek
    jaka jest ogólna opinia o tych egzemplarzach?
    Pytasz o E38 w ogóle, czy konkretnie o te motory? E38 jest wg mnie b. udanym i bezproblemowym autem - no ale my na tym forum nie jesteśmy obiektywni ;)

    Silniki V8 o których tu mówimy to strzał w dziesiątkę. W 735i i 740i (od rocznika '96) stosowano dwie wersje tego samego motoru M62. Uchodzi on za jedną z najbardziej udanych jednostek wyprodukowanych przez BMW - zresztą jego kolejne "klony" napędzały potem m.in. E39 M5, terenowe X5, itp.

    Trochę gorzej z silnikiem M60 stosowanym w latach '94-'95 w 740i. Był robiony ze stopu zwanego Nikasil, który reagował z paliwem i mogło to powodować grube uszkodzenia bloku, itp.
    Ale jeśli celujesz w nowsze roczniki, to ten problem Cię nie dotyczy.

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek
    735 i 740 powiadasz, że mają podobne spalanie? Nie sądziłem.
    W 735i siedzi silnik M62B35 - zmniejszona odmiana motoru M62B44 z 740i. Stąd spalanie może być podobne, a zawsze pozostanie Ci niedosyt :)

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek
    Właśnie widzę, że na allegro jest taka rozpiętość i zróżnicowanie cen, że zgłupiałem. A realnie do ceny z zachodniej Europy % ile trzeba doliczyć ze względu na wszelkie opłaty? A czy dużo jest samochodów importowanych z USA?
    W Polsce generalnie sporo trupów jeździ - stąd masz na Allegro 'okazje' poniżej 20 tys. PLN. :razz: Wiadomo - what you pay is what you get...

    Import z USA to raczej wożenie drewna do lasu i w przypadku auta takiego jak E38 nie wyjdzie taniej. Tym bardziej że tuż za Odrą rozciąga się rynek na którym naprawdę można przebierać do woli.

    Co do opłat z Niemiec, to trochę bardziej skomplikowane niż napisał trolu ;) Ale zupełnie inny rząd sum niż USA.
    Generalnie mogę polecić człeka z Warszawy, który dwa razy przeprowadził mnie przez całą procedurę. Jeśli interesują Cię szczegóły, daj znać na priva.

    A, przy okazji - nie wiem czy kategorycznie upierasz się na egzemplarz poliftingowy. Ale gdybyś chciał, to zawsze możesz rzucić okiem na moje 740, chyba mogę powiedzieć że ponadprzeciętne ;) Jak coś, to ogłoszenie jest w dziale "Sprzedam", daleko nie masz :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Jeżeli chodzi o amerykańce to było to raczej z ciekawości.
    Jeżeli chodzi o silniki to właśnie te dwie wersje mnie interesują, nie chce diesla.
    Silniki M62 zachwalał mi bardzo kolega który miał starszą 7.

    Tak widziałem Twoje ogłoszenie i wydaje mi się ono ciekawe. Myślę o roczniku około 2000 ponieważ mam już samochód z 1995 roku i to co w niego włożyłem starczyłoby na całkiem świeżą E65.

    Reasumując wychodzi na to abym brał raczej 740i kupiony raczej za granicą.
    A ze zła rodzi się dobro.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Jak chcesz ze stanów to nie licz na niską cenę, a raczej na auto w fajnym stanie w np białym kolorze ale za pieniądze wcale niemałe.

    Jak masz do wyboru 735 a 740 to nawet nie patrz na tą pierwszą z w/w powodów, chyba że trafisz ładny egzemplarz

    W PL też raczej nie szukaj bo się naszukasz i nie znajdziesz :D

    Do niemcowni, od prywatnego właściciela i masz szanse na dobre auto

    Pozdro

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    Jak chcesz ze stanów to nie licz na niską cenę, a raczej na auto w fajnym stanie w np białym kolorze ale za pieniądze wcale niemałe.

    Jak masz do wyboru 735 a 740 to nawet nie patrz na tą pierwszą z w/w powodów, chyba że trafisz ładny egzemplarz

    W PL też raczej nie szukaj bo się naszukasz i nie znajdziesz :D

    Do niemcowni, od prywatnego właściciela i masz szanse na dobre auto

    Pozdro
    Ważniejszy jest dla mnie stan techniczny niż moc choć i ona nie jest bez znaczenia.Normalne, że lepiej jest mieć więcej kucy niż mniej, tym bardziej, że spalanie jest na podobnym poziomie.

    Widzę, że faktycznie najlepszym sposobem jest albo kupić od pewnego właściciela lub wybrać się za naszą zachodnią granicę/
    A ze zła rodzi się dobro.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    jezeli chodzi o berlin i okolice to nawet o tym nie mysl- wszystko wyczyszczone- mnostwo e39 audi i innych szajswagenow ale e38 to rzadkosc..niedawno bylismy i przywiezlismy taka 4.4 ale to byla jedna z trzech egzemplarzy ktore spotkalismy. Jedna to byl 730d po lifcie na welurach i tu dosc tanio bo sprzedawca chcial 8600E, druga to 4.0 przywieziona ze szwecji ale w stanie oplakanym- szkoda bylo naszego czasu na to auto no i trzecia to ta kotra przywiezlismy..objezdzilismy wsyzstkie place w berlinie i NIC TAM NIE MA :razz:
    takze jak auto z zachodu to musisz udac sie dalej..
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •