Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ zawieszenie] Mocno ściera tylne opony od wewnątrz

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    3
    BMW
    e38
    Skąd
    Katowice

    [ zawieszenie] Mocno ściera tylne opony od wewnątrz

    witam
    mam dość poważny problem, ostatnio zeszło mi powietrze z tylnego koła, założyłem zapas i zobaczylem ze opona z której zeszło powietrze jest strasznie starta aż do drutów, i to praktycznie tam gdzie już nie ma bieżnika - kant opony pomiędzy ścianą boczną a powierzchnią przylegającą do nawierzchni

    druga opona tylna też była tak samo ścięta

    dzisiaj założyłem nowe opony i jadąc wolno na zakręcie z otwartymi szybami słyszalem że tylne opony piszczą (cicho ale jest to słyszalne)

    domyślam się że trzeba ustawić kąt pochylenia tylnych kół ale gdzie to zrobic oprócz aso ??

    dodam że starte opony były w rozmiarze 235/40/18 więc za niskie, te które założyłem dzisiaj to 245/45/18

    pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    na tyl zdaje sie powinny byc 255\45\18 a zbiezność ustawia ci w prawie kazdym warsztacie..

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Ja mam też taki problem tylko że z przodem. Ustawiłem geometrie przodu i tyłu i tnie mi przód po zewnętrznych na przodzie zawieszenie mam całe w porządku . próbowałem już z ciśnieniami w oponach i tnie dalej. Troszkę ale tnie.Tak jakby był delikatnie zbieżny na przodzie.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  4. #4
    Wiec sadze ze masz wybite wahacze nr 17.
    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...3/ill-33_0444/
    Reguluje sie zbieznosc na wahaczach nr 13 (tez sprawdz). Kat pochylenia tez sie reguluje - nie zapomnij o tym. Czesto wybijaja sie koncowki przy samej piascie

    Wiku - u Ciebie wyglada na zbieznosc, ale i tak trzeba zrobic cala geometrie od tylu poczawszy.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    tył też robiony był.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  6. #6
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    .....geometria... wiec u mnie bylo tak, przod bralo na zewnatrz a tyl byl ok. wiec na pomiar i mowie dzidkowi by mi tylko przod lekko skorygowal, niezaleznie od tego jakie sa wartosci, i co palant zrobil, przod na wartosci ustawil jakie mial na kompie (mowie mu ze mam dystanse i sprezyny AP). nie bylo mnie kurde przy tym jak ustawial. zalozylem nowe oponki i po jednym sezonie zakladam zimowki a tu opny od wewnatrz wyzarte - przod. wiec do firmy...reklamacja, probuja mi jakies kity wciskac. a ja ich pytam czy umieja myslec czy tylko na monitor umieja patrzec, wiec postawili na kompa i cofneli mi przod o polowe wartosci poprzedniej na "moje zyczenie". i do tej pory jest przod ok. natomiast z tylu wyzarlo mi opony od wewnatrz i po rozmowie z Bossem740 wymienilem za jego rada tuleje wahliwe no i faktycznie wszystko bylo juz tak ze soba zespawane ze kolo nie pracowalo...narazie spokoj.

    Jak daje mierzyc geometrie to prosze zawsze mechanika by nie kierowal sie tylko wartosciami lecz przemyslal sytuacje i w zaleznosci od stanu opony nastawil zbieznosc w + lub - ostrozne.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    i tu greg trafiłeś w sedno. Tak powiem geometrze. Przecież u mnie przy takich szerokich felgach też nie mozna sie kierowac tylko wartosciami.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    i tu greg trafiłeś w sedno. Tak powiem geometrze. Przecież u mnie przy takich szerokich felgach też nie mozna sie kierowac tylko wartosciami.

    Ja bym powiedzial ze wogole nie mozna sie kierowac tym co pokazuje monitorek - bynajmniej jezeli chodzi o pochylenie kola.

    Ustawienia podane w ich tabelach przewiduja seryjne zawieszenie + seryjne ogumienie.

    Dwa lata temu dalem zrobic cala geometrie w ASO Skoda - i wraz ze specem - ustawilismy przod i tyl tak idealnie ze opony sciera do dzis rownomiernie.


    sebek
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    nie wszystkie modele e38 miały ustawianą geometrie tylnej osi w pełnym zakresie.

    Ale jeśli tak sie dzieje, to może masz rozwalone elementy zawieszenia (wybite gumy) i sie koła rozchodzą.

    Na stacji diagnostycznej na szarpakach sprawdź sobie elementy.

    Możesz też ogólnie mieć przestawioną zbieżność przodu wzgl. tyłu i tył ci lekko skosuje w stosunku do kierunku jazdy - niby niezauważalnie, ale opony cierpią.
    Znam to z własnej praktyki.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Re: Mocno ściera tylne opony od wewnątrz

    Cytat Zamieszczone przez sebor
    witam
    mam dość poważny problem, ostatnio zeszło mi powietrze z tylnego koła, założyłem zapas i zobaczylem ze opona z której zeszło powietrze jest strasznie starta aż do drutów, i to praktycznie tam gdzie już nie ma bieżnika - kant opony pomiędzy ścianą boczną a powierzchnią przylegającą do nawierzchni

    druga opona tylna też była tak samo ścięta

    dzisiaj założyłem nowe opony i jadąc wolno na zakręcie z otwartymi szybami słyszalem że tylne opony piszczą (cicho ale jest to słyszalne)

    domyślam się że trzeba ustawić kąt pochylenia tylnych kół ale gdzie to zrobic oprócz aso ??

    dodam że starte opony były w rozmiarze 235/40/18 więc za niskie, te które założyłem dzisiaj to 245/45/18

    pozdrawiam

    > Witam ,ostatnio ustawiałem geometrie w firmie "Braciki" w Chorzowie na ul. 3 Maja ,przed jakimkolwiek ustawianiem sprawdzą Ci wszystko ,jak widze masz tam blisko,pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •