Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Witam e32 swap diesel :)

  1. #11
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    czegos nie rozumiem
    z 1 strony wystawiles auto na sprzedaz i twardo mowisz ze jest na sprzedaz

    z 2 ze to ciekawe auto i zostanie w twoim posiadaniu

    to w koncu jak jest?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Nie kolego! To nie było moim zamiarem.
    Po przeczytaniu tematu ktory załozyłes pojawiło sie wiele sprzecznych opini.
    Zarejestrowałem sie na forum aby lepiej pokazac wam moja 7,przyokazji przyblizyc temat bardzo taniego swapu e32 2,5 tds,pompy mechanicznej w tym silniku oraz wrazen z eksploatacji e32 w tym zestawieniu. W internecie nie ma wielu informacji na ten temat.

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Zarejestrowałem sie na forum aby lepiej pokazac wam moja 7,przyokazji przyblizyc temat bardzo taniego swapu e32 2,5 tds,pompy mechanicznej w tym silniku oraz wrazen z eksploatacji e32 w tym zestawieniu. W internecie nie ma wielu informacji na ten temat.
    Zatem z zapartym tchem i zacisnietymi kciukami czekamy na obiecana relacje :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    mógł być 4.4 a skończyło się na tds... ,jestem bardzo ciekawy jak wygląda twoje e32 z 130tyś. przebiegiem,po czym stwierdzasz autentyczność przebiegu?chyba nie jedynie po stanie licznika?
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    hmm ciekawie:) opisz troszke:)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Niestety zadnych foto ze swapu nie posiadam a cała wymiana silnika trwała bardzo krotko bo około 3 dni. Ale pokolei.
    Na poczatek m60 ze skrzynia manual aut. m51 do komory! e32 i e34 zawieszenie i komora silnika sa bardzo podobne. Orginalne łapy idealnie podeszły w otwory belki,miska pasi,łacznik skrzyni i wału tez,wybierak został z 7. Silnik siedzi na miejscu idealnie. Dalej wydech z e34 lekko przedłuzony w srodkowej czesc plus zaraz za turbina aby minac belke i znowu wszystko pasuje. Filtr paliwa wyniana na ON i pompka z baku aut. Chłodnica została z m60,wspomaganie pasuje,vaku do serwa i mamy juz chyba wszystko. No prawie wszystko,została elektryka! Wiec po co sobie utrudniac zycie?Wleciała do silnika pompa na linke.Szlak przetarty dzieki bratu Rafałowi i koledze Gucie-bmw e30 2,5 tds. Trzeba odłamac,przyciac kawałek madlewu bloku silnika i pompa sama wskakuje na miejsce,klin nie pozwala sie pomylic jeszcze plus po zapłonie na elektrozawor linka do gazu mozna silnik odpalac nawet na palecie bez zadnej elektroniki,komputerow,wtryskow sterujacych itd. Tak wiec komputer aut a z instalacji zostało tylko podgrzewanie swiec,rozrusznik,alternator,cisnienie oleju,elektrozawor na pompie,wsteczny,temperatura płynu. Zostało tylko kilka kabelkow. Czysto,schludnie i bezawaryjnie. Wszystkie wady silnika rozwiazene,odpalanie na ciepłym,falowanie obrotów,gasniecie. Dodatkowo pompa mechaniczna daje mozliwosc szybkiego i darmowego podniesienia mocy! Swap został przeprowadzony z głowa,na orginalnych czesciach bmw,zadnego druciarstwa.7 jest bezawaryjna,dzieki dobremu wyciszeniu przyjemna dla ucha,na trasie naprawde ekonomiczny a co chodzi o osiagi to e32 nigdy nie bedzie odrzutowcem,aczkolwiek istnieje mnustwo mozliwosci jak podniesc moc w m51 zwłaszcza na pompie na linke ale o tym moze nastepnym razem.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    jestem pelen podziwu:)

  8. #18
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Gratuluje pomysłu jestem ciekawy jak to wygląda.
    E32 z TDSem powinno całkiem normalnie jezdzić ze wzgl na masę :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Tak tak wiem ze 130 tys przebiegu w 20 letnim samochodzie to razaca sprawa,ale jednak to prawda. Przebieg mozemy sprawdzic podłaczajac auto pod komp co tez nie daje 100 % tak wiec wystarczy spojzec na kiere,fotele,gałke biegow,nakładki na pedały,wogle nie zniszczone orginalne dywaniki,nieuzywany zapas,czysciutkie popielniczki.
    Kolego Jabolo fajnie było by miec e32 4,4 manual. Jeszcze prostrzy swap z m60,mozna by zostawic instalacje i osprzet i fajnie wysterowac boscha lecz i tak nie była by szybsza od mojej e36 nie mowiac o jakim kolwiek wsciekaniu -szkoda. A jak pisałem wczesniej miał to byc projekt niskobudzetowy.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    tak wiec wystarczy spojzec na kiere,fotele,gałke biegow,nakładki na pedały,wogle nie zniszczone orginalne dywaniki,nieuzywany zapas,czysciutkie popielniczki.
    Moja ma to wszystko a ma na zegarach 200 tysięcy przebiegu...stan wnętrza nie jest wyznacznikiem 100%-owym jeden może być powycierany przy 150k a drugi w ogóle nie zużyty przy 300k, wszytsko zależy od tego jak kto traktował i dbał o auto. Poza tym przebieg to tylko cyfry na zegarach i lepiej zadbana z 300k niż zajechaniec co ma 150
    Ostatnio edytowane przez PiotrekV8 ; 29-01-2013 o 12:03
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

Podobne wątki

  1. Swap 3,0D d0 E32
    Przez Rezor-151 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 07:58
  2. [mechanika] E32 SWAP 2.8
    Przez zIeLoNy3000 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 19:34
  3. Swap do martwego e32
    Przez godekx8 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 13:04
  4. [tuning] SWAP... diesel na benzyne..
    Przez 7ka w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 11:36
  5. [mechanika] Swap w E32
    Przez Jaro w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •