Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Diagnostyka błędów AUTO-COM-em (błędy na sterowniku silnika)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków

    Arrow Diagnostyka błędów AUTO-COM-em (błędy na sterowniku silnika)

    Witam,

    wczoraj diagnozowałem AUTO-COM-em moje e38 i wyszło mi takie coś:

    140-Aktywacja,plan chłodzenia ( nie da się skasować)
    26-Adaptacja mieszanki bank 1 osiągnięto limit kontrolny (skasowane)
    27-Adaptacja mieszanki bank 2 osiągnięto limit kontrolny (skasowane)

    spotkał się ktoś u siebie z w/w błędami, z czego mogą one wynikać?


    Dodam że autem jeżdżę od przypadku do przypadku czasem stoi w garażu bez odpalania 2-3 tygodnie, i ostatnio zauważyłem że po zapaleniu po takim dłuższym postoju auto zapali i zgaśnie ( jak by paliwo gdzieś schodziło) za drugim odpaleniem zapala lecz nie chodzi równo, jakby kulał (około jednej minuty) po czym wyrównuje się i chodzi równiutko, lecz jak pochodzi kolejne 3 minuty temperatura minie niebieskie pole przełącza się na gaz i kolejny problem gdyż zaczyna falować i nie może utrzymać obrotów. I co dziwne jak auto uzyska temperaturę ( od zapalenia do wskazania wskaźnika "pionu" czas około 6 min zimą) auto chodzi równiutko. Potem auto możne postać 3-4 godz i na zimnym nic się nie dziej, wszystko jest gites :)

    Proszę o opinie i wypowiedzi w temacie.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Do sprawdzenia szczelność kolektora i gaz do regulacji na początek. I termostat do sprawdzenia. No też może powodować dziwne zachowania.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Do sprawdzenia szczelność kolektora i gaz do regulacji na początek. I termostat do sprawdzenia. No też może powodować dziwne zachowania.
    kolego jak sprawdzić tą szczelność kolektora ? (diagnostyka kompem?) czy jest jakiś inny sposób, obiło mi się o uszy psikanie plakiem (do tapicerek :) ) ponoć jak są nieszczelności to wyrównuje sie praca silnika
    -gaz bardzo możliwe że nie zaszkodzi prze regulować, choć instalacja (nowa) ma koło roku i przejechane może 10 tyś
    -termostat.... o który chodzi bo jest jakiś elektryczny podgrzewacz,

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    O ten podgrzewacz się rozchodzi w termostacie.
    Gaz nie ważne że jest nowy. Liczy się jego poprawne ustawienie a nie data produkcji. Z ludźmi co umieją to robić jest ciężko.
    Szczelność lepiej samostartem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    Mamy ten sam kłopot , identyczne objawy kuleje na benzynie i na gazie lecz czasem jest tak gdy chodzi na gazie daje na benzyne i nie kuleje a czasami nic to nie daje.
    Wiem tyle że przepływka do wymiany i wtryski gazu się wieszają też do wymiany lecz najpierw robie zawieszenie potem tym się zajmę jak wyjdzie co i jak dam znać.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    ok, dzięki seban123, posprawdzam zobaczymy, choć troszkę poczytałem na forum i wydaje mi się że problem może leżeć faktycznie w szczelności kolektora ssącego, od tego zacznę a potem gaz wezmę na celownik :) termostat na koniec :)

    proszę jeszcze kolegów o opinie i podpowiedzi

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Termostat na początek bo on dopowiada za dogrzanie silnika. Jak silnik nie dogrzany to i skład spalin nie poprawny. Miałem przypadki że pracował nie poprawnie z powodu termostatu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    ok :), dam znać jak ruszę z tematem

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Witam,

    Szanowni koledzy, zagadka sama się rozwiązała. Tak jak pisałem w pierwszym poście (pierwsze zapalenie-auto gaśnie, drugie zapalenie auto pracuje lecz nie równo i następnie nierówna praca silnika po przełączeniu się na gaz, aż do zagrzania się do tak zwanego pionu licznika) wynikała z tego że w związku z tym że samochodem rzadko jeździłem, to zwyczajnie odpinałem klemę minusową na czas garażowania w zależności od okoliczności na ( tydzień, dwa, miesiąc, dwa-auto było nie odpalane) co powodowało reset komputera i ustawień. Tak stwierdził mechanik. Dla sprawdzenia diagnozy mechanika, odstawiłem auto do garażu, nie odpinając klemy, i co?
    Przychodzę za dwa dni do garażu, odpalam auto- zapaliło od strzała, obroty równiutko utrzymuje, po 4 minutach przechodzi na gaz i nadal idealnie, wszystko gra :)

    Morał z tego taki że chcąc sobie pomóc, sam sobie popsułem :)

Podobne wątki

  1. Diagnostyka - błędy czytanie/kasowanie - serwis 7er.pl
    Przez Greg38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 28-12-2019, 09:46
  2. [Diagnostyka] Błędy M62B44TU
    Przez Proyer w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 09:04
  3. [elektryka] diagnostyka silnika problem z podłączeniem
    Przez e4r5t w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 12:49
  4. błędy silnika
    Przez jarek1959 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 08:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •