Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Urwane kolo, piasta, tarcza dzien pelen wrazen

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    Urwane kolo, piasta, tarcza dzien pelen wrazen

    Witam, dzisiaj spotkala mnie przykra sytuacja na drodze, mijajac sie z tirem cos z niego spadlo rozwalilo mi caly reflektor oraz blotnik malo tego przecielo tylna opone, wyruszylem w poscig za tirem, wezwalismy policje facet ogolnie nie przyznaje sie do winy i sprawa wyladuje w sadzie mam szanse wygrac ta sprawe? Bo policjant powiedzial, ze raczej nic nie moglo mu spasc, mial plandeke i sad winnego nie znajdzie i bede auto musial naprawic we wlasnym zakresie:-\ rozwalony mam na pewno caly reflektor soczewki sa cale, lampy,xenon nie swieci jak moge to naprawic najtanszym kosztem? Nie chce kupowac calego reflektora, bo mam teraz ciezka sytuacje finansowa:-\ malo tego nie mialem ze soba zapasowki i tu juz moja wina:-\ bylem 20km poza domem i nie chcialem wzywaz lawety bo by mnie skasowal z 500zl:-\ postanowailem jechac pomalutku do domu lecz przed samym domem odpadlo mi cale kolo, bo sruby sie poluzowaly i odpadlo:-\ do wymiany mam piaste komplet z lozyskiem oraz tarcze hamulcowa auto stoi u mechanika ile mniej wiecej moga zawolac za wymiane tych rzeczh?pytam bo nie chcialbym zostac oszukany. Tarcza hamulcowa ogolnie wyglada na sprawna prosta czy jest potrzeba na pewno jej wymiany? Mechanik twierdzi ze na 100% w sumie jechalem 30kmh,kiedy auto spadlo moze akurat nie ma takiej potrzeby? Piaste chcialbym kupic uzywana czy kazda bedzie pasowala do mojego auta? Czy koniecznie musi byc do 3.0 rocznik 95? Pluje sobie teraz w brode, ze nie mialem tej dojazdowki:-\ albo juz moglem wezwac ta lawete to mniej by mnie to wynioslo:-\ prosze o jakies rady tylko nie wyzywajcie, ze tak postalilem, bo juz mi wystarczy dolowania sie:-\

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Współczuję... Zastanawiam się, co mogło spaść z tego auta i najbardziej prawdopodobne wydaje się, że lód z plandeki. Ale jakim cudem pocięło Ci oponę, tego nie wiem.
    Jeśli miałeś świadków, masz szanse. Lód, śnieg często spada z plandek ciężarówek. Sam nieraz ledwo uciekłem przed taką niespodzianką.
    Jeśli to jakiś element nadwozia TiRa, to szkoda, ze go nie poszukałeś na poboczu, ale przecież musiałeś dogonić kierowcę...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    no tak, to przykra sytuacja;/ mówisz ze mogłes wezwac lawete, gdybys wiedział ze sie "obalisz" to sie siedniesz;) Głowa do góry;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Zgłoś sprawę do rzecznika ubezpieczonych, najlepiej poszukaj jakiejś firmy albo prawnika, w końcu masz notatkę policji. Może uda Ci się uzyskac odszkodowanie z funduszu ale musisz sie liczyć z tym, że jeśli Pan z ciężarówki wygra sprawę, to będziesz musiał oddac te pieniadze.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Miałem podobną sytuację na autostradzie z Ystad do Oslo...tyle tylko,że jakiś element już leżał na drodze...też zauwazyłem go w ostatniej chwili...było dosyć pochmurnie i szaro...przede mną samochody...w ostatniej chwili to zauważyłem i myślałem,że to jakaś torba czy coś...wielkości bochenka chleba...jechałęm około 120 na godz...przednia felga rozwalona i opona pęknięta,tylna felga uszkodzona...najechałem na to lewą stroną auta a w lusteku wstecznym tylko przez moment widziałem jak to coś śmigło jak pocisk spod tylnego koła na pas zieleni...dobrze,że nic mnie wtedy nie wyprzedało...wezwałem Policję szwedzką ale niestety to co leży na drodze to nie ich problem...gdyby była dziura w jezdni to co innego ale tak...na szczeście po zmianie przedniego koła można było jechać a uderzenie było naprawdę mocne a miałem jeszcze do przejechania ponad 300 km bo to stało się przed Goeteborgiem...do tej pory nie wiem co to było bo nie udało nam sie tego znaleźć...musiałem wymienić amortyzator,i całą zwrotnicę...Jednak W124 to twarde auto.U Ciebie sytuacja jest o tyle łatwiejsza,ze masz sprawcę tylko szkoda,że nie szukałeś tego czegoś co uderzyło w auto...nawet po jakimś czasie może byś to znalazł...może wypadł mu jakiś klin albo urwał sie kawał jakiejś blachy spod przyczepy lub naczepy...życze powodzenia w dzialaniu i abyś jak najszybciej wyjechał swoją 7er...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Policjant powiedzial, ze nawet jeslk sprawe przegram to nie ponosze zadnych kosztow, bo to ja jestem poszkodowany a sad jak nie stwierdzi kto jest winny wtedy auto naprawiam na swoj koszt nic nikomu nie bede placil. Pozniej poje halosmy na miejsce zdarzenia i policja znalazla taki pas sciagajacy, ktory trzyma jakies elementy i on byl przerwany i prawdopodobnie to uderzylo mi w przod i przecielo opone. Panowie a jak z naprawa tych rzeczy? W pierwszym poscie pytalem tej o mniej wiecej cene wymiany i czy czesci pasuja z innchh silnikow czh konkretnie musi byc 3.0?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Witam. Jeżeli znaleźliście zerwany pas do mocowania towaru to sprawa powinna być prosta i wina będzie kierowcy ciężarówki za nieodpowiednie mocowanie ładunku ( ew to mógł być pas od plandeki, ale to także odpowiedzialność kierowcy ) bo takie pasy nie zrywają się od tak sobie. Tylko może być jeden problem. Jeżeli rzeczoznawca sprawdzi samochód i stwierdzi, że koło odpadło już po wypadku w drodze do domu, to za uszkodzenia piasty płacisz niestety sam. Części poszukaj na allegro. Tarcze lepiej wymienić chyba, że mechanik sprawdzi, że są proste i nie mają bicia. Sprawdź jeszcze łącznik stabilizatora, drążek kierowniczy i wahacze czy nie są pogięte, bo niby prędkość nie duża, ale auto swoje waży.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Pas, to już jakiś dowód. Trzeba jeszcze udowodnić, ze należał do kierowcy ciężarówki. Ten, skoro od razu się wyparł zdarzenia, na pewno będzie utrzymywał swoje stanowisko do końca. Czy kierowca był jednocześnie właścicielem pojazdu ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Niestety kolego muszę Cię zmartwić ,szykuj kasę na naprawę z własnej kieszeni.
    Koledzy piszą ,że lód mógł spaść ,że pas. To są dobre dowody pod warunkiem ,że na lodzie ,albo pasie będzie nr rej ciężarówki, nie udowodnisz,że to z niej.

    Sam kiedyś miałem przypadek w Rzeszowie ,wjeżdzając od str Łańcuta około 120km/h najechałem na coś tylnym kołem ,dziurę w oponie miałem, na 5 cm ,powietrze uszło momentalnie. Byłem tak wqurwiony ,że zadzwoniłem po pały , przyjechali ,pooglądali ,protokół spisali i za jakieś parę miesięcy sprawę umorzyli ,bo nie ma sprawcy.

    Tak samo będzie u Ciebie .

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Niestety muszę się zgodzić z ELVISEM.
    Dlatego pytałem, czy kierowcą był właściciel, bo właściciel nie będzie skłonny ustąpić, bo straci np zniżki za auto. Z kierowcą czasem da się dogadać i pisze stosowne oświadczenie. Kolega wymienił sobie kiedyś przednią szybę na koszt OC ciężarówki, ale kierowca był pracownikiem PKS i napisał oświadczenie o kamieniu, który został wyrzucony spod jego koła.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Tarcza sprzęgłowa M5 - E38 ?
    Przez chytrusek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 19:27
  2. Urwane mocowanie spryskiwacza
    Przez Greg38 w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 15:10
  3. [ zawieszenie] Piasta przednia?
    Przez darwaso w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 23:16
  4. pelen kozak ;D
    Przez Szwed w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 00:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •