Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: Akumulator

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice

    Akumulator

    .......Witam jaki kupic najlepiej akumulator do mojej malej V12......i jeszcze jedno pytanko czy po zalozeniu nowego musze cos programowac itp.....

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...13&hg=61&fg=30

    u mnie poprzedni właściciel włożył 95Ah :) myślę, że od samego wyjęcia akumulatora nic nie powinno się stać, żeby komputer się zresetował trzeba przecież złączyć klemy i przekręcić zapłon, ale może ktoś ma większą wiedze i wypowie się w tym temacie gdyż sam jeszcze nie miałem przyjemności wymiany :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    95Ah to chyba troszke za maly mysle o 100Ah lub 110......

  4. #4
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    wiadomo - im większy tym lepszy ale mi 95 wystarcza w zupełności ;) pamiętaj też, żeby miał odpowiedni prąd rozruchowy i żeby nie zalegał długo na magazynie - podobno długie leżakowanie nie służy akumulatorom także warto rzucić w sklepie okiem na datę produkcji ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #5
    Jeśli chodzi o odpięcie aku to niczym to nie grozi. Ja po odpięciu musiałem tylko poustawiać datę i godzinę. No i oczywiście wyzerowały się wskazania kompa typu spalanie, przebieg, prędkość.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez Sebol
    95Ah to chyba troszke za maly mysle o 100Ah lub 110......
    Panowie! Sama pojemnosc to jeszcze nie wszystko! Wazny jest jeszcze prad rozruchu aby w zimie sie nie zdziwic, ze naladowany Aku nie zakreci!
    Co do pojemnosci tez nie ma pelnej dowolnosci! Nasze Beemki maja od groma wyposazenia i za maly Aku bedzie szybko sie rozladowywal (np przy jezdzie po miescie na krotkich odcinkach), a z koleji za duzy bedzie permanentnie niedoladowany poniewaz alternator zasilajac urzadzenia pokladowe nie doladuje aku do konca ( alternator jest dobrany do ilosci uzadzen i ich poboru pradu). Aku wyliczony jest prawie na styk. Niedoladowany akumulator szybko sie zuzywa poniewaz wytracaja sie wtedy z elektrolitu siarczany i osiadaja na ogniwach zmniejszajac ich skutecznosc.
    Jezeli nie mamy pewnosci co do parametrow Aku to trzeba pojechac do sklepu, ktrory profesjonalnie zajmuje sie sprzedaza Aku. Tam maja katalogi i ustala jaki potrzebujesz. Nawet jek cena bedzie malo atrakcyjna to przynajmniej bedziesz wiedzial jakiego szukasz. :papa: :papa:
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    No iwdze ze gdy pisalem posta ktos mnie ubiegl! DOdam jednak, ze Aku moze stac na magazymie dlugo jezeli go ktos bedzie podladowywal! :papa:
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    ....za boscha 100Ah zaspiewali mi 600zeta taniej chyba nie kupie.....

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    ja w swojej e38 ostatnio w ciągu 4 dni 4 razy odłączałem aku - jakoś tak wypadło i nic się nie dzieje :D
    ja też mam małe pytanie więc podłączę się do tematu
    co do tego prądu rozruchowego to jaki powinien być w e38 730d
    bo jak na razie jeździłem na 95Ah 900A Centry potem włożyłem setkę Sznajdera ale chyba 700A
    i mi szybko pada bo coś mam z elektryką zje... ale to nie ważne
    według instrukcji powinien być 110Ah ale nie piszą jaki prąd rozruchowy?
    czy 700A to za mało, bo z tego by wynikało że nawet 900 nie uciągnie?

    chyba mnie czeka wymiana więc lepiej się wcześniej wyedukować :)
    pozdr.
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  10. #10
    A może dałby radę ktoś kto ma wiedze na ten temat zrobić jakąś zbiorczą informację w stylu: silnik - aku (pojemność i prąd rozruchu). Wtedy każdy przy wymianie aku by sobie zerknął i nie było by wątpliwości.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •