Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Wątek: Akumulator

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Żel jest przede wszystkim trwalszy na rozładowanie.
    Dobrą opcją są też akumulatory AGM(suchy kwas).
    Ostatnio spotkałem się z takim w UPS'ie(firmy Quand).

    Oba rodzaje aku wymagają innych prostowników niż zwykły kwas, ale najczęściej mają większy prąd rozruchowy i wyższą trwałość(przy poprawnym użytkowaniu).

    Co do pojemności, to założenie 120Ah na pewno nie zaszkodzi niczemu. Altek powinien dać sobie radę z naładowaniem aku.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 750 iL
    Skąd
    Otwock
    Koledzy,

    prośba o jakąś podpowiedz, szczególnie fachowców i osób które mają jakieś pojęcie na temat.
    Napiszcie proszę którą opcję byście wybrali (z posta powyżej) bo bunia uziemiona, a jutro
    chciałbym zamówić nowy aku...

    Z góry senkju :D
    e38 750 iL cosmosschwarz metalic / M73 / 1995

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak nie jeździsz w terenie, gdzie istnieje ryzyko rozlania aku(joke :P ) to bierz AGM'a. Akumulatory te mają nieco wyższy prąd zwarciowy niż zwykły aku, poza tym są trwalsze, trzeba tylko o nie dbać. Rozładowane do zera z tego co wiem, nie mogą być ładowane zwykłym prostownikiem, a wymagają ładowania impulsowego jak dobrze pamiętam.

    Do normalnego użytkownania myślę, że nawet centra standard o właściwej pojemności(110Ah w twoim przypadku) też sobie da radę.
    Kupując futurę, masz dodatkowo pakiet asistance, a więc jak padnie aku, to dzwonisz do nich i w każdym miejscu w kraju przyjeżdżają i uruchamiają samochód(jeśli trzeba to wymieniają aku na miejscu)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    wszystko zależy od tego jak dobry aku. jest Ci potrzebny??
    rozsądnym wyborem jest ta Varta o której pisałeś czyli Varta silver 110AH, ale jest jedno ale:)
    każda beta wyłącza prawie wszystkie odbiorniki w aucie po upływie około 15 minut, czyli w tym czasie aku. jest rozładowywany, im więcej gaszeń w ciągu dnia tym bardziej będzie rozładowywany, a jak znam beemki to napięcie ładowania u Ciebie nie przekracza 14 V, i w takim przypadku polecam technologie AGM bądź pełną żelówke ale tu już koszta są wysokie, jak dla mnie:)
    1) Varta Ultra Dynamic (95-110) AH tech. AGM koszt około 900 zł
    2) Banner Running j-w około 800 zł
    3) Optima 75 AH yellow top tech. żelowy około 1400 zł
    Czy warto- na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć:)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 750 iL
    Skąd
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez wm
    Optima 75 AH yellow top tech. żelowy około 1400 zł
    wygląda solidnie niestety odpada ze względu na wysokość, napisałem do gościa z aukcji
    czy nie ma dostępu do żelówek BMW 110Ah.Obawiam się, że ta 90-ka może być po prostu
    za mała :?
    e38 750 iL cosmosschwarz metalic / M73 / 1995

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Sam ostatnio przerabiałem ten temat w moim E39. W twoim przypadku kupił bym tą 90Ah żelową, bo sam taką mam i sprawuje się świetnie !! Większej pojemności jak 90Ah na żelu BMW nie produkuje. Co do sprawności to myślę, że taka żelówka spokojnie zastąpi 110Ah zwykłe. Przykładowo w nowym 730D z full wyposażeniem za ok. 400 000 zł siedzi właśnie ten akumulator. Dodatkowo w ETK masz informację: Zaleca się zastosowanie BMW 90Ah w technologii żelowej zamiast 110Ah w technologii zwykłej.
    Myślę, że te informacje ułatwią Ci podjęcie decyzji.

    Pozdrawiam

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    bmw nigdy nie był producentem akumulatorów, od dawien dawna dostawcą jest Varta, więc jeżeli szukasz oryginału to tylko Varta, i odpowiednim będzie 95 AH ultra dynamic, trochę tańszy będzie banner w tej samej technologii, i ta pojemność w zupełności wystarczy.

    http://www.varta-automotive.pl/index...lang=pl&range=

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 750 iL
    Skąd
    Otwock
    Marcin i WM dzięki za odpowiedź. Pomogliście :D
    e38 750 iL cosmosschwarz metalic / M73 / 1995

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Witajcie.. Panowie mam problem.. aku mi całkiem się zjebał.. :/ mam oryginalny 95 ah moje beema 728i.. chciałbym sie poradzic.. jaki aku dobrać,.. ? pozdro :)
    Biały

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    instrukcja obsługi bmw seria 7 podaje, że:
    "akumulator 728i/L - 12V, 80Ah"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •