Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: skrzynia biegow automat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok

    skrzynia biegow automat

    Witam wiem, że napewno ten temat był poruszany nie raz nie dwa razy, aczkolwiek poruszę to znowu, mianowicie mam taki problem posiadam bmw e38 728iA automatyczna skrzynia biegów zf5hp19 zmieniłem koła letnie 18" na zimowki 17" tylko, że z przodu mam opony na profilu 45 a z tyłu na 55 (akurat w tym momencie na takie było mnie stać), skrzynia coś zaczęła wariować tj. na ROZGRZANYM silniku przy ruszaniu zaczęło szarpać drganie autem, ślizganie się, zmieniłem olej filtr (olej czerwony valvoline) przy adaptacji miałem błędy w skrzyni czujnika prędkości(ale to wina opon wiadomo - różne profile) i mam pytanie czy to wina opon, muszę mieć takie same i to coś pomoże czy to może wina oleju, że jest za rzadki? Konwerter siada (sprzęgło hydrokinetyczne) tarczki? czy co? proszę was kolegów serdecznie o pomoc bo nie wiem co mam robić za co się złapać?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    wg mnei to na pewno nie wina opon, ponieważ masz napęd tylko na jedną(tylną) oś i to czy z przodu masz koła większe czy mniejsza nie ma znaczenia bo sa one tylko "pchane", od skrzyń specjalistą nie jestem także niech się ktos inny wypowie
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    tylko widzisz skrzynia steptronic jest podobna czuła na abs czujnik itp, a przy innych rozmiarach opon ma inne odczyty z czujników a przy 80km/h wogle odłącza mi abs asc itp.

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    to są inteligentne skrzynie rozmiar opon przód tył ma generalne znaczenie abs asc i asb mają zintegrowane systemy maksymalna różnica obwodu kół nie może przekraczać ok 2.5%

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    to są inteligentne skrzynie rozmiar opon przód tył ma generalne znaczenie abs asc i asb mają zintegrowane systemy maksymalna różnica obwodu kół nie może przekraczać ok 2.5%
    nie tak dawno spotkałem wpis na tym forum ze ta rożnica nie może być większa niż 1%. Czy ktos dysponuje jakims zrodłem? Jestem na etapie doboru opon na przod i waham sie co kupic, pasowala by mi szersza opona na felge, ale roznica wtedy siegnela by u mnie 1,6% (36 mm) miedzy przodem a tylem i nie wiem czy auto zareaguje wlasciwie

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Na 100% to wina opon ,załóz o tym samym obwodzie i problem powinien zniknąć :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Nie byłbym taki pewien. Spróbuj przełożyć na próbe znów na letnie. Najmniejszy koszt. Jak problem minie masz odpowiedz. Jeśli nie ( bo objaw masz taki sam jak u mnie) rozsypał się kosz forwardu. Nikomu tego nie życzę i mam nadzieje, że u Ciebie to wina opon. Chociaż wydaje mi się, że jeśli byłby to opony, to auto normalnie by ruszało i dopiero przy pewnych prędkosciach zaczynałyby sie problemy, typu przeciąganie biegów. Ja jak złapałem gume i założyłem zapas ( 19 cali a zapas 16) to auto ruszało normalnie, dopiero przy zmianie biegów przeciągała, a nawet blokowała się na trzecim biegu.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    u mnie widzisz zmienia biegi plynnie, kickdown u mnie nie istnieje...;/ przez ten problem, ale wlasnie to jest po przejechaniu kilku km i sie zaczyna psuc, szarpac przy ruszania mozliwe jest ze po tych kilku km skrzynia dostaje blad i zaczyna sie psuc...? a ten kosz forwardu to duzy koszt naprawy?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Tak jak pisał ELVIS, na sto procent wina różnicy średnic kół. Swoją drogą, to przy 17-tu calach nie za niski profil na przód dałeś ?
    Nie wiem, jakiej szerokości są gumy, a indeks 45, czy 55, to procentowa wielkość szerokości opony, ale jeśli jeszcze z przodu masz węższe gumy, to różnica średnic kół jest spora.
    Na dodatek przód masz pewnie bardzo nisko i możesz drzeć przednim spojlerem po hałdach śniegu.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    no mam przod ogolem -40mm a opony szerokosc ta sama po 235 tylko profile 45 a 55, a czy ktos moglby mi powiedziec obliczyc ile to procent roznicy..., a tak z drugiej strony ja tak juz ponad miesiac jezdze, a opony akurat takie dorwalem w dobrej cenie nie wiedzialem ze tak moze byc...;/ ale juz szukam juz sobie na 55 profilu... i staram sie autem nie jezdzic zeby nie popsuc nic wiecej, po zmianie oopon najlepiej jezdze zajechac na skasowanie bledow prawda?

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Automatyczna skrzynia biegow 5HP18- nie zmienia biegow
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:07
  2. skrzynia e 38 728i skrzynia biegow- dziwny dzwiek
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 21:30
  3. [mechanika] zmiana biegow bez zaplony automat
    Przez kamiltar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 10:57
  4. Wymiana oleju w skrzyni biegow automat?
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 13:37
  5. skrzynia biegow
    Przez tomek_mazury w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •