Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: skrzynia biegow automat

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez Admiral Zobacz posta
    Jeżeli mogę - dołączę się do tematu żeby nie zaśmiecać forum. Od pewnego momentu mam problemy ze skrzynią biegów - tzn. włącza się tryb awaryjny. W ciągu 2-3 tygodni, praktycznie nie było dnia, żeby nie pojawił się ten komunikat. Schemat jest różny. Najczęściej po odpaleniu samochodu, odczekaniu kilku minut przy włączonym silniku, wrzucam wsteczny, jadę kilka metrów, włącza się tryb awaryjny. Wyłączam silnik, włączam ponownie, komunikatu nie ma. Mam wtedy spokój na cały dzień :). Dzisiaj np. włączył mi się tryb na Parkingu - kilka minut po odpaleniu auta, czyli nie ma tutaj reguły. Kiedyś włączył się podczas jazdy (najrzadziej). Najczęściej działa normalnie już po ponownym odpaleniu, chociaż dzisiaj musiałem ją 3 razy gasić i odpalać. Jest to mocno kłopotliwe. Byłem u człowieka polecanego na innym forum BMW z mojej okolicy, który specjalizuje się w skrzyniach automatycznych. Przejechaliśmy się (dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu ABS i ASC wariuje), został odłączony ABS, bo podobno on wpływa w tym przypadku na pojawianie się tego błędu. W każdym razie mechanik powiedział, że skrzynia działa idealnie i żebym na razie jeździł bez ABS'ów - przynajmniej błąd nie będzie wyskakiwał. Niestety to nie dało zbyt wiele. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, może coś ze sterowaniem albo elektryką? Miał ktoś może podobny problem? W ciągu ostatniego roku bywały okresy czasu do kilku dni, kiedy ten problem występował dzień po dniu, jednak od kilku miesięcy błąd się nie pojawiał. Co ciekawe, na gwiazdkę wymieniłem sobie gałkę zmiany biegów - w momencie włożenia "nowej" używki po odpaleniu od razu wyświetlił się błąd skrzyni. Wątpię żeby to miało znaczenie, ale czy to był przypadek :)? Gałka trochę się różniła "wejściem". Wiem, że problem opisany dośc chaotycznie, ale starałem się zawrzeć potrzebne informacje. Auto to BMW 728 1996 r. Jeżeli miałby ktoś jakieś pomysły, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
    miałem kiedyś ten sam problem uszkodzony był sterownik skrzyni biegów

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    34
    BMW
    750i
    Skąd
    E-g
    A sprawdzales w jakim stanie masz uszczelke przedniej szyby ?? Często się zdarza że woda cieknie do skrzynki z bezpiecznikami tam znajduje sie na samym dole modul absu , wycieraczek nastepnie sterownik silnika i skrzyni u mnie była tam woda nie dzialaly mi wycieraczki szwankowal abs i rowniez skrzynia wlaczala tryb getribenotprogramm po wymianie całej wiązki na nową mechanik ocenil ze mialem duze szczescie ze zaden modul sie nie uszkodzil

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    nie cieknie nic u mnie :]

  4. #34
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    czy był podłączony komputer?

    bardzo pomocne są odczyty błędów w EGS (komputera skrzyni).
    jeśli nie ma błędów, to zwykle zaczyna się od podmiany komputera na inny, żeby wykluczyć tę przyczynę.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Automatyczna skrzynia biegow 5HP18- nie zmienia biegow
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:07
  2. skrzynia e 38 728i skrzynia biegow- dziwny dzwiek
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 21:30
  3. [mechanika] zmiana biegow bez zaplony automat
    Przez kamiltar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 10:57
  4. Wymiana oleju w skrzyni biegow automat?
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 13:37
  5. skrzynia biegow
    Przez tomek_mazury w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •