Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: skrzynia biegow automat

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Nie musisz kasować błedów. OD razu powinno byc ok, albo wystarczy rozłączyc klemy od aku i skrzyniq sie zaadaptuje na nowo

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    tutaj sobie obliczysz rozmiary opon http://www.renaultsafrane.pl/kalkulator.htm

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    dziękuje koledzy za pomoc, po założeniu nowych opon opowiem jak było , jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie proszę pisać.
    kurcze prawie 10% różnicy, ale druciarstwo zrobiłem sam sobie...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebalg
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    106
    BMW
    Черный бумер
    Skąd
    Starogard Gdański
    Ja gdy złapałem gume na przodzie w mojej 730 to miałem: przód 235/45 R18 tył 265/40 R18, gdy zmieniłem na zapas na standardowe 16'' to skrzynia zmieniała mi biegi tylko do 2 (5hp18). Zmień opony na wszystkie takie same i daj znać. Jeżeli będzie OK będziesz wiedział co zrobić, a jeżeli będzie dalej to samo to będzie trzeba szukać dalej problemu

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    Witam zmieniłem opony na wszystkie 235/45R17 rozłączyłem aku ale niestety poprawy nie ma, po niedzieli pojadę jeszcze pod kompa błędy pokasować może akurat coś pomoże, aby...

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    ktoś pomoże, sugestie jakieś?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    zapytam z ciekawosci: ktos radzil zebys zalozyl opony letnie i sprawdzil czy problem zniknie. Jest odwilż wiec nie powinno byc problemu zeby gdzies sie przejechac. Zmnieniales? Sprawdzales???

    Jesli po zmianie kół na letnie nadal jest problem to znaczy ze to nie wina opon, tylko cos ze skrzynia, i trzeba do mechanika

    ponizej masz sciagawke z rozmiarami opon w e38, moze cos ci to pomoze przy dobieraniu wlasciwych opon w przyszlosci
    http://7er.pl/showthread.php/1781-op...RY-OPON-W-E38-!!!!!!!!!!!!!

  8. #18
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez poulyz Zobacz posta
    skrzynia coś zaczęła wariować tj. na ROZGRZANYM silniku przy ruszaniu zaczęło szarpać drganie autem, ślizganie się, zmieniłem olej filtr (olej czerwony valvoline) przy adaptacji miałem błędy w skrzyni czujnika prędkości(ale to wina opon wiadomo - różne profile) i mam pytanie czy to wina opon, muszę mieć takie same i to coś pomoże czy to może wina oleju, że jest za rzadki? Konwerter siada (sprzęgło hydrokinetyczne) tarczki? czy co?
    Na początku napiszę, że dobrze zrobiłeś że masz juz wszystkie opony tego samego rozmiaru, bo to już na pewno odpada ten problem.

    Błędy czujnika prędkości w skrzyni = możliwe ślizganie się tarczek.
    Szarpanie = objaw zużycia skrzyni / lub niski poziom oleju, ale skoro miałeś zmieniany, to powinno być dobrze.
    Mimo wszystko jednak radzę sprawdzić poziom oleju, ale koniecznie z podłączoną INPA, żeby odczytać temperaturę oleju w skrzyni, a nie w silniku.

    U mnie na przykład dolewałem na zimnym: stał 12 godzin, było +4*C. Wjechałem na stanowisko, podłączyłem INPA i olej w skrzyni miał już 21*C. Dolałem na pracującym na "D" około 3/4 litra i poczekałem aż temperatura będzie 40*C (producent zaleca rozgrzać do 40+/-10*C, ale nie przekroczyć 50*C) i zakręciłem korek.

    Dla konwertera objawy są takie, że przy stałej prędkości 80-100 km/h obroty na przemian spadają i rosną.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    sprawdzane już u mnie było z komputerem...;/ czy w sumie chyba będę musiał zainwestować w inna skrzynię...

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    56
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    http://7er.pl/showthread.php/1781-op...RY-OPON-W-E38-!!!!!!!!!!!!!
    nie rozumiem tego za grom... bo jeżeli założę inne koła to już będzie problem ze skrzynią... bo na lato miałem 255/45/18 i nie miałem wcześniej żadnego problemu...

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Automatyczna skrzynia biegow 5HP18- nie zmienia biegow
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:07
  2. skrzynia e 38 728i skrzynia biegow- dziwny dzwiek
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 21:30
  3. [mechanika] zmiana biegow bez zaplony automat
    Przez kamiltar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 10:57
  4. Wymiana oleju w skrzyni biegow automat?
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 13:37
  5. skrzynia biegow
    Przez tomek_mazury w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •