Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: 728 nierówno pracuje

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    musiałeś czegoś nie połączyć i nie dochodzi paliwo. posprawdzaj połączenia i wszelakie zaciski może coś się poluzowało i zaworek odpowietrzający "zgłupiał". Pisz koniecznie czy to usunęło usterkę telepania na zimno.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    musiałeś czegoś nie połączyć i nie dochodzi paliwo. posprawdzaj połączenia i wszelakie zaciski może coś się poluzowało i zaworek odpowietrzający "zgłupiał". Pisz koniecznie czy to usunęło usterkę telepania na zimno.
    w sprawie telepania na zimnym oprócz uszczelek i odmy ważne są też te rurki , jedna pod kolektorem że sprezyna (ta cała do wymiany bo wcześniej czy później popuszcza), druga w kolektorze i ich oringi

    uszczelki pod kolektorem daj ajusa, 3x tańsze niż oryginały a wyglądają na porządne

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    czytałem na jednym forum o tym jak komuś telepał na zimno, wymienił odme i jej węże i to pomogło na chwilę. Sprawę załatwiła wymiana uszczelki kolektora ssącego. Osa, a jak idzie sprawa z wymianą uszczelki dało to coś ?

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar oSa
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    14
    BMW
    e38 728
    Skąd
    DGL
    Witam
    Miałem pilny wyjazd i nie miałem jak napisać ale już się spowiadam. Nie odpalał po złozeniu bo pękł mi węzyk doprowadzający paliwo. Zrbiłem i zagadał od strzału a teraz po wymianie uszczelek kolektora, wężyka podciśnienia, rurek i filtra odmy auto gania aż miło, i zimny i ciepły nawet nie zadrży, było troche roboty ale efekt jest.
    uszczelki elring, filtr febi, rurki OE, łącznie po rabatach jakieś 600zł bez robocizny bo dłubałem sam.
    Małżonka znów smiga i jest zadowolona.
    PS jak ktos będzie potrzebował jakieś info na temat wymiany w/w uszczelek śmiało piszcie (przez ten wężyk mam doktorat :-D 3x rozbierałem)
    Pozdro oSa
    oSa
    VW v10 i E38 728i
    ex E65 745i
    ex E38 750iL
    ex E32 750iL
    ex E32 730iA
    ex E23 728

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    chodzi mi o wężyk podciśnienia gdzie on się znajduje? dzisiaj jadę na wymianę i zobaczymy czy pomogło


    Dzisiaj po wymianie uszczelki auto zaczęło o wiele mniej palić, na szczęście węże podciśnienia były całe teraz bunia zbiera się znakomicie i zamiast 16 litrów pali 11 L/100 km i to w mieście Warszawa :). Teraz pozostaje rano zrobić test na kompletnie zimnym silniku i zobaczyć czy pomogło ale możliwe że pomogło bo wszystko na to wygląda :)
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 29-01-2013 o 20:00

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar oSa
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    14
    BMW
    e38 728
    Skąd
    DGL
    podciśnienie które miałem walnięte to było od listwy wtryskowej do filtra odmy, ale czytam ze jestes już po zabiegu, tak z ciekawości zapytam ile skasowali Cie za wymiane tych uszczelek.
    PS co wymieniałeś prócz uszczelek?
    oSa
    VW v10 i E38 728i
    ex E65 745i
    ex E38 750iL
    ex E32 750iL
    ex E32 730iA
    ex E23 728

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    na razie zamieniłem same uszczelki skasowali mnie 100 zł bo to było trochę grzebaniny, o wiele mniej pali ale rano na zimnym telepie ale za to lżej i check engine zaświeca się czasem po nagrzaniu wyłączam go włączam ponownie i gaśnie. Zamówiłem odmę bo może to też być przyczyną bo notorycznie na zimnym mam wypadanie zapłonów.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    na razie zamieniłem same uszczelki skasowali mnie 100 zł bo to było trochę grzebaniny, o wiele mniej pali ale rano na zimnym telepie ale za to lżej i check engine zaświeca się czasem po nagrzaniu wyłączam go włączam ponownie i gaśnie. Zamówiłem odmę bo może to też być przyczyną bo notorycznie na zimnym mam wypadanie zapłonów.
    może za mało gum i rurek wymieniles :P , bo trochę tego jest, a nie warto tak dochodzić czy to czy tamto i najlepiej wymienić wszystko na raz podczas jednego rozbierania i mieć spokój na jakieś 8lat :-)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez oSa Zobacz posta
    Witam
    Miałem pilny wyjazd i nie miałem jak napisać ale już się spowiadam. Nie odpalał po złozeniu bo pękł mi węzyk doprowadzający paliwo. Zrbiłem i zagadał od strzału a teraz po wymianie uszczelek kolektora, wężyka podciśnienia, rurek i filtra odmy auto gania aż miło, i zimny i ciepły nawet nie zadrży, było troche roboty ale efekt jest.
    uszczelki elring, filtr febi, rurki OE, łącznie po rabatach jakieś 600zł bez robocizny bo dłubałem sam.
    Małżonka znów smiga i jest zadowolona.
    PS jak ktos będzie potrzebował jakieś info na temat wymiany w/w uszczelek śmiało piszcie (przez ten wężyk mam doktorat :-D 3x rozbierałem)
    Pozdro oSa
    no to się cieszę że pomogło, bo ja 3 zimy szukałem problemu, świece kazali zmieniać, inne rzeczy i nic nie pomagało, i zdiagnozowac nie potrafił mechanik, w ta zimę ja sie uparlem i jak kazałem zmienić wszystkie gumy to problem zniknął, a jaka teraz kultura pracy! no i spalanie też niższe z 10-15% (a ostatnio jak w nocy jechałem z poznania do warszawy autostrada 120km/h na tempomacie - byłem zmęczony i śnieg padał :-P, to spalił mi średnio 10,5 l/100km !!!)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    wszystkie węże są całe, ODMA może być zapaskudzona bo auto jest jeszcze troszkę do zrobienia po zaniedbaniu przez poprzedniego właściciela, odma zamówiona wymienię i opiszę rezultaty :)

Podobne wątki

  1. E38 750'ka zimna chodzi nie równo
    Przez Patromierz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 18:44
  2. Na początku przez minute nie równo chodzi M30b30
    Przez arturtuner w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 13:53
  3. Nie pracuje na wszystkich cylindrach
    Przez omell w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 23:15
  4. [silnik] silnik nie równo chodzi [735 3.5L R6]
    Przez przmek_sbs2k w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 20:08
  5. [mechanika] pracuje 6 a nie 8 cylindrów
    Przez bonopingwin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2008, 06:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •