Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Witam, proszę o poradę.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    8
    BMW
    7
    Skąd
    Warszawa

    Witam, proszę o poradę.

    Witam wszystkich wielbicieli BMW. Nigdy nie interesowałem się samochodami tej marki, ale przypadkowo miałem okazje zapoznać się z BMW E65, później z E38 i bardzo mi się spodobało, zacząłem czytać różne fora na temat E38 w benzynie. Zdarzyła mi się teraz ,,okazja'' nabycia E38 z silnikiem 4.4 (podobno jeszcze bez vanosa, data rejestracji czerwiec 1998) z automatyczną skrzynią biegów. Buda wersja przed liftowa. Auto pochodzi z polskiego salonu, przebieg ~280 000 km od 3-ciego właściciela, wydaję mi się że trudno o lepsze źródło. Chciałbym się dowiedzieć czy ta wersja silnikowa jest udana i czy często zdarzają się awarie skrzyni biegów (olej w tym egzemplarzu był regularnie wymieniany) i jak wygląda sprawa z serwisem BMW E38, gdzie zrobią porządny przegląd? (Warszawa), aktualnie jeżdżę nowszym autem z grupy VAG. Czy takie auto trudno jest odsprzedać? Wrzucam jedną fotkę opisywanej siódemki :

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Automaty przy tych silnikach siadają przy takim właśnie przebiegu jesli nikt nie wymienia w nich oleju, jeśli w tej rzeczywiście był wymieniany regularnie to o skrzynie nie powinieneć się martwić(choć cuda się zdażają ;p) jeśli chodzi o silnik to jest to chyba najbardziej poszukiwana wersja, poniewaz łączne bardzo dobre osiągi z umiarkowanym zapotrzebowaniem na paliwo. Jeśli chodzi o serwis to niech się koledzy ze stolicy wypowiedzą, co do odsprzedaży to loteria możesz sprzedać w dwa dni możesz się bujać pół roku, niemniej jednak musisz wiedzieć że takie auto ma mniej potencjalnych kupców nić passat kombi w TDI, poza tym ledwo kupujesz a już chcesz sprzedawać
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    8
    BMW
    7
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki za odpowiedź, właśnie zauważyłem że sporo jest dobrych opinii na temat tego silnika, aczkolwiek różnie po prostu bywa z wiarygodnością wpisów. Nie chciałbym jej sprzedawać, ale warto zaczerpnąć wiedzy dot. sytuacji rynkowej. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś coś napisał na temat serwisu tego typu siódemek.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    mówiąc serwis, chodzi ci o samą eksploatacje? bo jeżeli tak to koszt zaiweszenia to około tysiąc zł od koła, także zr4obienie calego zawiasu na tip-top na dobrych częściach to okło 4000zł, do silnika wchodzi niemal 8L oleju, tarcze hamulcowe na przód dobre około400-500zł tak po krótce. Z rzeczy nie eksploatacyjnych to wszytsko zalezy od konkretnego egzemplarza, także nie będę prorokował ;) Spalanie w dużej mierze zalezy od stylu jazdy bo w dużym mieście można spalic zarówno 16 jak i 26 na setke, na trasie bez szaleństw okolo 10-11L :) Jak coś jeszcze to pytaj, bo ciężko tak ogólnie wypisywać wszystko o E38
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    8
    BMW
    7
    Skąd
    Warszawa
    Generalnie autko ma w porządku zawieszenie było nie dawno robione, tarcze z przewodami z przodu zrobione, tarcze z tyłu też. Koszta na początek to ewentualna wymiana amortyzatorów, naprawienie nawigacji (panel działa, aczkolwiek nie lokalizuje samochodu zapomniałem jak się nazywa ta część). Potrzebna renowacja lamp, ma ksenony. Moje pytanie dot. serwisu tyczy się tego czy trudno znaleźć taki gdzie by ogarnęli ten samochód?

Podobne wątki

  1. [karoseria] lakier-proszę o poradę
    Przez podqr w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 20:43
  2. heble do 740 proszę o poradę
    Przez epul w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 00:08
  3. Problem, proszę o poradę.
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 20:00
  4. [mechanika] Proszę o poradę w sprawie wymiany klocków przód
    Przez coolx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •