Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: BMW 750i nie kręci rozrusznik .... tragedia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    34
    BMW
    750i
    Skąd
    E-g

    BMW 750i nie kręci rozrusznik .... tragedia

    Mam problem ze swoja BMW 750i w tą zimę zaczął strzelać fochy i potrzebuję waszej pomocy bo mi już ręce opadają...
    Wszystko zaczęło się od tego jak padł mi akumulator więc kolega postanowił mi pomoc podłączyliśmy klemy pod akumulator i lądowaliśmy parę minut drugim samochodem.Jednak to nic nie dało... rozrusznik próbował kręcić bardzo ciężko mu to szło .Wcześniej po przekręceniu kluczyka zero reakcji nawet nie drgnął rozrusznik.
    Akumulator dałem do sprawdzenia i okazał się dobry ma 717 A pradu rozruchowego i napięcie 12.3V.Akumulator kupiłem w maju 2012
    i raz dawałem go na gwarancji ponieważ wyładował się poniżej 6 v i nie chciał pożniej się doładować osiągał napięcie rzędu 11,8 V.
    (Jest to akumulator marki forse o parametrach 100 ah oraz 850 A prądem rozruchowym.)


    Kolejnego dnia mechanicy wymontowali rozrusznik myślałem, że on jest winowajcą jednak nie... regeneracja nie przyniosła żadnych zmian dalej
    po przekręceniu zapłonu brak rozruchu automatu. Nie wiem co to może być bezpieczniki wszystkie sprawdziłem... co jest przyczyną miał ktoś podobny problem ? Nadmienię, że samochód jak stał ponad tydzień to coś rozładowywało akumulator.Samochód wchodzi w tryb uśpienia po 15 min na klemach jest znikomy pobór prądu coś koło 0.02...





    Ostatnio edytowane przez wrx ; 23-01-2013 o 00:13

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Pewien jesteś,że ta regeneracja została przeprowadzona solidnie?Na czym ona polegała?...Może tylko na wymianie tulejek...Bez urazy ale za takie lampy to może się po prostu BMka wkur.iła...:D Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    34
    BMW
    750i
    Skąd
    E-g
    jest to renomowany zakład regeneracji rozrusznikow i alternatorow... więc raczej odpada wymienili szczotki oraz coś grzebali z bendixem.
    Co do lamp to już z takimi kupiłem obrazić się nie powinna...
    Mechanik sprawdzał prąd z wyjścia stacyjki natężenie po przekręceniu wynosiło 9 v tyle jeszcze wiem... Po przekręceniu stacyjki na 2 słychać dwa charakterystyczne piknięcia pod schowkiem od strony pasażera i po jakiś czasie 3 .
    Zastanawia mnie to że jak przekrece kluczyk na jedynke to na navigacji napis jest bialy code za to na czarno dsp i po przekreceniu kluczyka na 2 na odwrot code na czarno dsp na bialo nie wiem czy to ma jakieś znaczenie lub jakikolwiek wpływ na rozruch rozrusznika ale coś takiego zaobserwowałem wcześniej nie zwracałem uwagi jak to wyglądało stąd moje pytanie
    Ostatnio edytowane przez wrx ; 22-01-2013 o 23:46

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Prawie jestem pewien, że trefny akumulator, co to w ogóle za firma Forse.

    Mechanik Ci zmierzył napięcie i jest 9V to znaczy, że akumulator albo jest rozładowany albo ma zwartą celę.

    W BMW dobry aku to podstawa, bo elektronika jest kapryśna na wszelkie zmiany napięcia w układzie.

    Skoro Ci zrobili rozrusznik to na pewno go sprawdzili, raczej nie opłacałoby im się zrobić fuszerki, bo i tak temat do nich wróci.

    Jeżeli Twój aku ma zwarcie na celi, albo jest mocno rozładowany to z przewodów auta nie uruchomisz, bo Twój aku stanowi za duże obciążenie dla tego w aucie dawcy. Poza tym jakie miałeś przewody, do tych rozruszników 2,2kW potrzebne są naprawdę grube miedziane, raczej niedostępne w normalnych sklepach.

    Ciągle piszesz o prądzie, a to przecież napięcie.

    Najlepiej zrobisz jak podmienisz aku z innego auta i wtedy napisz. Do sprawdzenia wystarczy Ci jakikolwiek aku powyżej 74Ah.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 23-01-2013 o 00:16
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    34
    BMW
    750i
    Skąd
    E-g
    Fakt pomyliłem pojęcia ale to już z tych nerwów od tygodnia walczę z tym samochodem.Nie wiesz może co może być przyczyną zwarcia ? czemu tak się dzieje i czemu jak samochód stoi dłużej niż tydzień z akumulatora ucieka prąd ... hmm czyli wychodzi na to że muszę kupić nowy akumulator jednak czekam na więcej odpowiedzi dziękuję Bartku za podpowiedź jutro postaram się podmienić akumulator

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wrx Zobacz posta
    Fakt pomyliłem pojęcia ale to już z tych nerwów od tygodnia walczę z tym samochodem.Nie wiesz może co może być przyczyną zwarcia ? czemu tak się dzieje i czemu jak samochód stoi dłużej niż tydzień z akumulatora ucieka prąd ... hmm czyli wychodzi na to że muszę kupić nowy akumulator jednak czekam na więcej odpowiedzi dziękuję Bartku za podpowiedź jutro postaram się podmienić akumulator
    Mówisz, że auto uśpione pobiera prąd rzędu około 20mA, czyli nie masz nigdzie złodzieja prądu.

    Miałem kiedyś aku, który zachowywał się podobnie, naszukałem się, rozrusznik też wyjąłem(dobrze, że nie u siebie), raz odpalał, dwa razy nie. Okazało się, że miał zwarcie w celi, bo kawałek płyty się ukruszyło i tak sobie pływało. Raz robiło zwarcie, a raz nie.

    Nie ma co kombinować, zobacz z innym akumulatorem i pogadamy dalej, tylko, żeby był naładowany.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    34
    BMW
    750i
    Skąd
    E-g
    hmm myślisz że taki 74 ah sobie poradzi kiedyś włożyłem tego typu akumulator zero reakcji wkoncu mam motor 5.4v12 i nie mam 2 akumulatorów tak jak być powinno w tym modelu ... jednak dowiedziałem się o tym dopiero po zakupie nie wiedziałem, że fabrycznie tak być powinno i mam pytanie czy to też nie ma dużego wpływu na rozruch ?
    Ostatnio edytowane przez wrx ; 23-01-2013 o 00:21

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ja mam fabrycznie 74Ah, a też mam V12. Większy aku jest tylko do aut z większą ilością wyposażenia, a w momencie rozruchu jest Ci to niepotrzebne.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Płyta nie musi się ukruszyć, żeby powodować zwarcie. Płyty w aku niedoładowanym zużywają się szybciej. Duży prąd ładowania powoduje gazowanie elektrolitu i odrywanie się ołowianego pyłu, który osiada na dnie. Taki pył ma dużą rezystancję, dlatego przy pomiarze miernikiem aku wydaje się być sprawny.
    Dopiero przy próbie obciążenia robi się zwarcie w którejś z cel. Walczyłem już z kilkoma takimi akumulatorami, niektóre praktycznie nowe, bo roczne i wszystkie, mimo prób reanimacji (odsiarczanie, płukanie itd ) w końcu lądowały na śmietniku.

    Dlatego ttrol ma rację. Podłącz na próbę inny, nawet mniejszy. Oczyść przy okazji klemy i bolce w aku z nalotu (potrafi zabrać kilkanaście amper podczas rozruchu. Ja stosuję do czyszczenia zmywak stalowy do naczyń, ale koniecznie ten miękki.
    Jeśli mamy rację, kup mniejszy akumulator 77-88 Ah. Wystarczy Ci na pewno, a jak kupisz Vartę lub Boscha w wersji silver, to jego prąd rozruchu będzie i tak większy, niż tego wapniowego, który masz w tej chwili.
    Aha, przy rozruchu, napięcie aku ma prawo spaść do 9 V, ale jeśli spada poniżej, to aku na pewno do wymiany.
    Przygasanie wszystkich urządzeń sugeruje dużo niższe napięcie.
    Ostatnio edytowane przez chytrusek ; 23-01-2013 o 10:44

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    34
    BMW
    750i
    Skąd
    E-g
    Panowie powiedzcie mi bo dzisiaj sprawdziłem, ze jak mam podłączony miernik do akumulatora przekręcam kluczyk to napięcie na akumulatorze spada z 12.5 do 12,3 i koniec ...
    czyli wygląda to tak jakby w ogolę prąd nie wychodził na rozrusznik co jest tego przyczyna ? włożyłem inny akumulator jednak bez zmian był to 77 ah.
    Mam dwa kluczyki jeden do odpalania drugi do otwierania jak zamknę się w samochodzie i przekręcę kluczyk to się otwiera wiec pestka działa w kluczu oraz pod schowkiem słychać cykniecie przekaźnik ręce opadają ... nie wiem co jeszcze bezpieczniki 22 , 24 ktore odpowiadaja za start rowniez wymienione .
    Z tym akumulatorem tez sie obawiam bo nie mam skad pozyczyc markowego o duzej pojemnosci i nie wiem czy sens znowu inwestowac jak sie okaze ze to nie akumulator bosch silver s5 110ah to koszt rzedu 600 zl...

    Może jak mi padł akumulator i paliliśmy go na kable które były podłączone nie pod maską tylko bezpośrednio akumulator <-> akumulator ????można tak odpalać bmke ? Pozdrawiam Patryk !

    dodam jeszcze ze mam najbogatsza wersje kurtyna elektryczna sedc pdc skorzane obszycie deski rozdzielczej mnostwo elektryki navi , zmieniarki. w srodku jak choinka sie swieci
    Ostatnio edytowane przez wrx ; 23-01-2013 o 12:52

Podobne wątki

  1. [ elektryka] słabo kręci rozrusznik !
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 08:32
  2. BMW 750i nie odpala.
    Przez BMW750i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 12:56
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 11:00
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 12:03
  5. Tragedia w 750i
    Przez smok w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •