Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [Silnik] e38 M62B44 stuki z silnika video

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Dobra Panowie , kompletuję już części do wymiany wszystkich ślizgów i całego układu związanego z rozrządem. Co do wymiany łańcucha to nie ma takiej potrzeby gdyż mój silnik ma przejechane 300tys km i łańcuch i zębatki wyglądają jak nowe. Co do reszty to sprawa nie jest taka zła gdyż na szczęście ułamał się tylko górny mały fragment ślizgu 1x1 cm. Koszty takiej operacji są nie małe gdyż obecnie wyszło mi około 1900 zł za same części łącznie z wymiana wszystkich uszczelek kolektora dolotowego oraz wymiany oddzielacza oleju ( tego pod pokrywami za łańcuchem ). Z racji że będę to robił sam koszty robocizny odpadają i udało mi się tanio kupić nowy komplet ślizgów ( 650 zł ori od bmw ). Do wymiany idzie również uszczelniacz wału korbowego i inne o'ringi kupione w BMW lub w sklepie Stomil ( nie ma sensu płacić 13zł za o'ring skoro można taki sam kupić za 0,45zł ). Proces całej operacji postaram się sfotografować i umieścić go dla potomności oraz koszty całkowite przeprowadzonej operacji.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dray
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    184
    BMW
    Alpina B10 V8 + X5 4.6is + 320d
    Skąd
    Lodz
    Porównaj sobie długość swojego łańcucha do nowego i wtedy będziesz mógł powiedzieć czy jest "jak nowy". Szczerze wątpię.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic5639_1.gif
    B10 V8 #282

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Na pewno będzie odrobinę dłuższy ten stary łańcuch , ale przy wymianie łańcucha musiał bym zmienić wszystkie koła zębate a to już robi duże koszta a przy przebiegu 300 tys km taki zabieg jest zbędny a przynajmniej mi się tak wydaje .

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dray
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    184
    BMW
    Alpina B10 V8 + X5 4.6is + 320d
    Skąd
    Lodz
    Nie mam pojęcia dlaczego chcesz przy wymianie łańcucha, zmieniać także koła zębate.

    Napinacze, łańcuch i ślizgi w M62 często były wymienione w ASO przy przebiegach 150-200tys, w X5 jeszcze wcześniej. Piszę to na podstawie historii serwisowej kilku egzemplarzy samochodów z M62.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic5639_1.gif
    B10 V8 #282

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Czemu koła zębate chce wymieniać ? Prosty przykład roweru jak zmieniasz łańcuch często nie musisz wymieniać zębatek , ale jak zmieniasz łańcuch po 8 latach na nowy , łańcuch zacznie ci przeskakiwać . Nie liczy się tu trwałość czy wytrzymałość materiałów w m62 czy w rowerze a to jakie ślady na materiale kół zębatych zostawił stary łańcuch. Nie wiem poprawcie mnie może ktoś z was to robił i wie lepiej ale jeśli piszesz że w ASO wymieniali ślizgi i łańcuch to może w koszty wymiany rozrządu wliczyli również koła zębate. Nie wiem powoli przychodzą mi części i jak wszystko będę miał zabieram się za wymianę a co do łańcucha nie problem go domówić w IC tylko pytanie czy zmieniać czy też nie ?

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Dzwoniłem do serwisu BMW , Pan nie był w stanie określić czy zmieniać koła zębate czy też nie powiedział " że jeśli na kołach zębatych pojawią się jakieś odbicia czy defekty od starego łańcucha trzeba zmienić koła zębate a jeśli nie ma widocznych zmian na kole to można zmienić sam łańcuch" Oraz jeśli ma przejechane 300tys to raczej trzeba zmienić ten łańcuch.
    Ostatnio edytowane przez zuczek09 ; 30-01-2013 o 10:30

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dray
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    184
    BMW
    Alpina B10 V8 + X5 4.6is + 320d
    Skąd
    Lodz
    Mój kolega który ma warsztat (tylko BMW) wymieniał łańcuch w dziesiątkach M62, ale nigdy nie wymieniał zębatek. :D Mnie też to robił w dwóch sztukach M62B46
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic5639_1.gif
    B10 V8 #282

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Cytat Zamieszczone przez dray Zobacz posta
    Mój kolega który ma warsztat (tylko BMW) wymieniał łańcuch w dziesiątkach M62, ale nigdy nie wymieniał zębatek. :D Mnie też to robił w dwóch sztukach M62B46
    Skoro tak mówisz to zainwestuję jeszcze w łańcuch i mam nadzieję że na tym wszystkim się skończy . Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie co warto jeszcze zmienić przy robieniu ślizgów ? I czy ktoś ma może pożyczyć blokady wałków ? albo może mi podać ich wymiary żebym mógł sobie takie dorobić ?

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    gdzieś tam między łańcuchami jest jakiś separator oleju, dostęp będziesz miał

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Panowie misja wykonana. Samo rozkręcanie zajęło mi 1 dzień a składanie 3 dni . Problem stukania nie ustąpił ale będę to robił bo winą jest samo regulator tak zwana szklanka czy też popychacz jak kto woli. Za robociznę koszty wyniosły mnie 0zł z racji tego że sam to robiłem . A koszty części podaję niżej :

    - Ślizgi komplet 3 sztuki - 650zł
    - Uszczelki pod cały układ dolotowy 212zł
    - Napinacz rozrządu Swag 150zł
    - Uszczelniacz wału 25 zł
    - Uszczelki pod pokrywy rozrządu i jakieś oringi 212zł
    - O'ringi pod układ chłodzenia 5zł
    - Uszczelka pompy 35zł
    - Łańcuch Swag 140zł
    - Odma wewnętrzna 70zł
    - Uszczelka miski dolnej 70zł
    - Ślizgi do napinacza łańcucha wałków 4 sztuki 200zł
    - Węże do wspomagania 4 sztuki 160zł
    - Płyn chłodniczy 35zł /5L
    - Opaski metalowe około 10zł
    - Preparat do czyszczenia układu dolotowego 19zł
    - Benzyna ekstrakcyjna 30zł /5L
    - Uszczelki pokrywy zaworów Elring 180zł
    - Sylikon Victor Reinz 50zł

    No i chyba tyle z kosztów jeszcze zostanie mi zrobienie tych popychaczy 1 sztuka około 70zł a potrzeba ich 32 a jeszcze nie wiem czy będę wymieniał wszystkie czy tylko te które nie trzymają. Zawaliłem troszkę z tymi popychaczami bo jak bym wiedział zrobił bym to w trakcie przeprowadzonej wymiany ślizgów. Ale Kto to wiedział że to puka szklanka a nie ślizgi z napinaczem ... Puki co z mojego silnika można śmiało jeść jak to mówią , zero wycieków czy innych nie doskonałości wszystko umyte i pięknie się świeci , dodatkowo wypiaskowałem pokrywy zaworów i je wypolerowałem i jest ślicznie.
    I teraz pytanie do was jak myślicie czy wymiana szklanek wpłynie mi na moc silnika ? Czy nie bardzo ? Na 99% uszkodzone są szklanki/ szklanka na wałku wydechowym.

  10. #20
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez zuczek09 Zobacz posta
    Problem stukania nie ustąpił ale będę to robił bo winą jest samo regulator tak zwana szklanka czy też popychacz jak kto woli.
    A jakby nie ustąpiło po zrobieniu szklanek, to VANOSy by trzeba zrobić... :D
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. [silnik] stuki, klepanie 745i silnik n62 2002r
    Przez mrsiwek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 14-01-2022, 20:13
  2. [video] PSP w E38 jako źródło MP3 i VIDEO
    Przez ariusz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •