Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [e38] nie odpala

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    7
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Chrzanów

    [e38] nie odpala

    Witam wszystkich. E38 754. 96r Mianowicie mam problem i moze ktos da jakas dobra rade jak rozwiazac ten problem. 3dni temu wyciaglem aku do podladowania do domu (100ah) i po jakis 15minutach wsadzilem zapasowy z drugiego auta (ok. 45ah) by moc spokojnie zamknac auto i nie miec problemow by sie dostac do niego. (Dodam ze wczesniej nie bylo problemow w ogole) Rano wrzucam odpinam zapasowy aku wrzulcam swoj przykrecam itd. Wsiadam a tu zonk. Przekrecam kluczyk w pozycje 2 i nic 0 kontrolek 0 reakcji nic sie nie dzieje, nie kreci. Radio gra, swiatla w srodku jak i postojowe na zewnatrz dzialaja, awaryjne dzialaja auto otwiera i zamyka sie z pilota. Sprawdzalem rowniez to jak zamkne auto z pilota w srodku i przekrece na pozycje 2 to automatycznie sie otwiera. I nic. Bezpieczniki ok. Wymienilem klemy oraz jeden z z dwoch kabli + od aku (ten cieńszy) przeczyscilem kabel masowy i dalej nic. Sprawdzilem pod nogami pasazera pod wykladzina i ta gabka i wszystko jest ok nie widac przepalen czy zasniedzialych przewodow. Bylem na tescie akumulatora po naladowaniu i urzadzenie wskazalo ze jest dobry stan i 865amper jest z niego. Odpalalem 2 auto z niego i wiem ze pali wiec aku sprawny. Wazna informacja jest to gdy uderzalem jednym kablem + o drugi. Tym cienszym o grubszy i auto bylo na pozycji 2 to na ulamek sekundy pokazywaly sie kontrolki i gasly.. Nie wiem co moglo sie stac lecz jest to uciazliwe. Moze immobiliser blokuje? a jesli tak to jak to sprawdzic i procz tego co moze innego? Kostka lub stacyjka? Jesli tak jak to sprawdzic. Probowalem odpalic z kabli z innega auta lecz bez efekty. z gory dziekuje za wszelkie info:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    spróbuj na początek zewrzeć ze sobą same kable plus i minus ze sobą na 3 minuty. Wygląda na to że immobiliser się zablokował.... niech wypowie się jeszcze ktoś kto miał podobny problem, ja w swoim 728i z 2000 roku przy grzebaniu z aku nie miałem takich problemów.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar oprych
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    35
    BMW
    e38 740
    Skąd
    malopolska
    miałem kiedyś takie jaja jak miałem e36
    o dziwo pomogło zamknięcie i otwarcie auta z pilota siedząc w środku
    nie pamiętam ale kluczyk był chyba w stacyjce na zapłon i wtedy zamknij i otwórz

    nie zaszkodzi spróbować poszperaj w google może coś będzie

    wypnij kompa na parę minut miałem tak jak w e34 brakło mi paliwa :) też nie odpaliła

    podepnij kompa i sprawdź czy nie ma jakiś błędów

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    7
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Chrzanów
    pod komputer podepne auto jutro. Dodam ze sprawdzilem aku i aku jest dobre na dodatek wzialem nowy aku od znajomego rowniez 100ah i tez nie rusza nic. Wazna kwestia jest tez taka dziwna sytuacja jak to ze nie moge domknac drzwi. Przytrzymam je i zamkne z pilota to sa jakby "niedomkniete" nie da sie ich otworzyc ani zamknac calkowicie oczywiscie wejsc do srodka. Ew. czy jest mozliwosc ze przez wyciagniecie aku rozprogramowal sie kluczyk i przez to nie zaswiecaja sie kontrolki i auto nie pali?
    Ostatnio edytowane przez Rion ; 22-01-2013 o 22:05

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar oprych
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    35
    BMW
    e38 740
    Skąd
    malopolska
    zamarzła ci linka poszarp klamką od środka to odpuści

    ściągnij boczek (jedna śruba za klamką) i posmaruj linkę smarem silikonowym

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    7
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Chrzanów
    sprawdze tak jak mowisz ale widze ze jest to zalezne wlasnie jakby od alarmu. A co do nie odpalenia mysle ze to moze byc zablokowany imobiliser czy ktos wie jak go odblokowac jesli komputer wykryje w nim problem ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    może bateria w pilocie jest już na końcu żywotności a tym bardziej jak otwierasz auto z pilota to takie obciążenie dla bateryjki jest takie że potem immo nie załapie przy próbie odpalenia. To jest tak trochę jak przy potrzebie programowania (logowania) nowego kluczyka w immobiliserze.

Podobne wątki

  1. [elektryka] e38 740d, nie kreci rozrusznik i nie odpala, nowy akumulator.
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:21
  2. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17
  3. e38 735iL nie odpala
    Przez pompey w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 10:11
  4. E38 730i 1997 Nie odpala POMOCY !!
    Przez ciechann w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 19:23
  5. e38-odswierzam temat-nie odpala juz wogole
    Przez paulo79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •