Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: [ pozostale] Jak z walorami praktycznymi w e38+730dvs.740d N

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    20

    [ pozostale] Jak z walorami praktycznymi w e38+730dvs.740d N

    Witam, aktualnie jestem na kupnie e 38 konkretnie 2000 albo 2001 730d ale to akurat tutaj nieważne. Chodzi oto że uprawaim sport który wymaga odemnie wożenia ze sobą wielu rzeczy. konkretnie Downhil(dla niewtajemniczonych extrmelany zjazd na rowerze), E38 jest moim marzeniem od dawna ale boje sie że niestety niespisze sie jako samochód na wyjazdy na zawody itd. Często aby dojechać pod wyciąg trzeba sie telepać po naprawde nierównych i dziurawych drogach jak to jest z jazdą po nierównościach niebędzie zbytnio chaczyć spodem? (nie oczekuje żeby było terenowe ). Głównie chodzi o przestrzeń bagażową. Gdzieś wyczytałem że niestety tylna kanapa się nierozkłada(tak wiem to jest limuzyna) ale czy to aby napewno prawda? :?
    Kolejna rzecz to sprawa taka że chce kupić e38 z jak najmniejszym przebiegiem gdyż sam planuje robić duże. Jak mogę uchronić się przed przekręcaczami liczników (auto będe kupował w niemczech ) Widziałem ofery z przebiegem np 120 tyś i mniej , chciałbym jakoś to uwierzytelnić ale jak?
    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi , jeśli sobie coś przypomne do dopisze do tematu.

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Hmm na myśl przychodzi mi jedna odpowiedz.... Land rover .. z salonu .... :D

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    20
    Ale kiedy ja niechce żadnego landrovera tylko Bmw e 38 jest piękne ma klase i od dawna czuje że to auto dlamnie :) Ale jeśli sie okarze że będzie mi tylko życie utrudiac to pomyśle o landroverze:P

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Moim zdaniem ,nie ma e38 z 2001r z przbiegiem 120tys predzej 420 ;D

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    20
    Dlatego pytam jak to sprawdzić...:)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    z tymi przebiegami to jest roznie, moj wujek w 2001 roku kupil e38 w salonie i od tego czasu zrobil ok 65tys km... oprocz bmw ma kilka innych samochodow, bemki uzywa raczej tylko na jakies rodzinne wypady lub gdy zdarzy mu sie pojechac gdzies rzadziej w interesach. Jednak to jest wyjątek, patrzac realnie, myśle, że 200tys to minimalny przebieg jezeli zechcesz kupic takie auto w niemczech

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Jeżeli często jeździsz w teren, to zakładaj 16 cali i w droge. E38 na poligony sie nie nadaje, ani wpław nie pokona Dunajca, ale nie powinno być gorzej niż przy normalnym, zwykłym aucie. Wiadomo, że na mocne koleiny sie nie nadaje, ale po leśnej drodze powinien przejechać. Na wszelki wypadek zawsze miej line holowniczą w pogotowiu :hah:

    Co do zwiększenia pakowności- to polecam relingi na dach. Można zapakować rower i na upartego nawet dachbox na mniejsze rzeczy.

    Jeśli chodzi o sprawdzenie przebiegu, to podobno odczytanie modułu świateł przynosi czasem efekty w postaci niespodzianek.
    Według mnie skoncentruj sie raczej na ogólnym stanie technicznym auta, a nie patrz tylko na cyferki na liczniku.

    Pozdro

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez ricz
    z tymi przebiegami to jest roznie, moj wujek w 2001 roku kupil e38 w salonie i od tego czasu zrobil ok 65tys km... oprocz bmw ma kilka innych samochodow, bemki uzywa raczej tylko na jakies rodzinne wypady lub gdy zdarzy mu sie pojechac gdzies rzadziej w interesach. Jednak to jest wyjątek, patrzac realnie, myśle, że 200tys to minimalny przebieg jezeli zechcesz kupic takie auto w niemczech
    Witam Cie na forum!
    Zgadzam sie w 1000% z przedmowca!
    Najwazniejszy stan auta i historia serwisowa! 200tys dla E38 to jeszcze rozgrzewka - pod warunkiem wlasciwego serwisowania! :papa:
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    jesli chcesz bmw to X5 lub X3 proponuje one powinny dac rade bo e38 to nie bagazowka i raczej roweru w nia nie upchasz a jak upchas zto nie wiem czy wyboiste drogi wytrzyma z zaladowaniem max i dodatkowo nie sadze ze podjedziesz nia wszedzie bo to jednak limuzyna nie chocby uterenowiona wersja jakiegos modelu tak ze moim skromnym zdaniem 7er nie nadaje sie do takiej roli ale to TY decydujesz a co do przebiegu to ja mam z 1996r i mam na liczniku obecnie 140 tys ponoc oryginalny przebieg sprawdzany z 10 razy w salonie ale sa tacy specjalisci ze nie takie potrafia myki zrobic ze nawet w salonie sie nie polapia wiec wiesz jak to jest takie male przebiegi sa podejrzane
    pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    293
    BMW
    F07 530D
    Skąd
    Bytom
    Witam serdecznie. A więc: co do wyboistych dróg to będziesz miał problem jak cholera, zachaczysz praktycznie wszędzie, te auto po prostu się do tego nie nadaje. Jeśli chodzi o załadunek rowerów to mam dla Ciebie miłą niespodziankę. Sam jeżdżę na góralu razem ze swoją drugą połową i też nie widziało mi sie E38 z bagażnikiem na dachu. Siedzenia oczywiście się nie składają, ale za to jak zdemontuję przednie i tylnie koła bez kierownic to do bagażnika bez problemu wchodzą mi dwa rowery 20 i 18 cali rama. Na Twoim miejscu bym się głęboko zastanowił nad zakupem. E30 przy najmniejszych wybojach może Ci zawisnąć. Jeśli jednak nadal szukasz pewnego E38 w dieslu zapraszam na priv. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •