Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Rozładowuje akumulator w 8 min. E38 3.0

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów

    Rozładowuje akumulator w 8 min. E38 3.0

    Witam jak w temacie rozładowuje mi akumulator w bardzo krótkim czasie,ładowanie jest ok,auto stoi nieraz tydzień na mrozie i bez żadnych problemów odpala.Dzisiaj brakło mi paliwa jak zjeżdżałem na stacje auto zgasło na środku ulicy na przeciwko stacji a więc włączyłem awaryjne i poszłem na drugą strone po paliwo wlałem paliwo wyłączyłem awaryjne trwało to około 10 min. może mniej. Samochód nawet nie zakręcił rozrusznikiem miałem to już kilka razy jak sprzątałem auto i świeciły sie lampki w środku po około 30 min.nie palił.Akumulator sprawdzony u elektryka i jest dobry nie mam pojęcia co jest nie tak?????????

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    jeżeli robisz małe przebiegi to masz niedoładowany akumulator mimo że go odpalisz a po chwili zgasisz i wlączycz pobór prądu obojetne radio swiatła to po paru minutach bedzie problem doładuj aku powinien być spokój na jakiś czas

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Rozrusznik bierze tak dużo prądu, że jednorazowe odpalenie rekompensuje kilkanaście minut ładowania w czasie jazdy. Może masz po prostu za duży akumulator i w krótkich przebiegach nie zdąża się doładować ?
    Wszyscy zakładają aku 88-100 AH, a tymczasem w większości przypadków wystarcza i sprawuje się lepiej 65-77 Ah.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Ja mam 100AH doładowałem go i narazie jest wszystko ok jak napisał kruger32 robie krótkie trasy po kilkanaście kilometrów być może to jest powodem że sie nie doładowuje aku. bo więcej pobiera niż ładuje.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Doładowanie pomoże, ale na jakiś czas. Piszesz, że auto stoi na mrozie. To też wpływa na zmniejszenie wydajności akumulatora. Przyjdzie -20 i znów będzie problem. Najlepiej podłącz prostownik i naładuj do pełna ( zabierz do domu, poczekaj godzinę aż bateria złapie temperaturę plusową ) i naładuj porządnie akumulator a będziesz miał spokój. Przed zimą warto naładować do pełna aku wtedy nie ma problemów. Ja co roku zapominam i co roku jak temp. spada poniżej -20 robią się problemy.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Kup sobie miernik uniwersalny i sprawdzaj napięcie. Generalnie jest tak jak Koledzy piszą nie doładowuje Ci go przy krótkich przebiegach. Otwórz bagażnik i sprawdź napięcie spoczynkowe (dodaj ok. 0,2 V do wartości odczytanej bo pracują różne odbiorniki lub odłącz klemę). Jeśli wyjdzie mniejsze niż ok. 12,4 - możesz doładowywać akumulator. Sprawdź też napięcie ładowania. Odpal go włącz światła radio wycieraczki, nawiewy, ogrzewanie tylnej szyby (to co typowo włącza się zimą). Jak będzie na klemach mniej niż 13,9 V zainteresuj się ładowaniem.

    Jeśli masz możliwość podłączenia auta do prądu pod domem to polecam prostownik z funkcją podtrzymania. Zostawiasz auto z podłączonym prostownikiem i kiedy napięcie spada poniżej połowy naładowania (12,4 V) to ładuje go delikatnym prądem i akumulatorowi nie będzie straszne nawet - 40. Dodatkowo mały prąd go odsiarcza więc może to nawet żywotność wydłużyć.

    Na koniec dodam, że jeżdżenie na dłuższą metę na niedoładowanym akumulatorze doprowadzi w końcu do destrukcji płyt i zacznie się rozpadać od środka. W taki sposób po roku będzie można już go wyrzucić. 100 Ah przy sprawnym ładowaniu musi pojeździć ok. 20-30 min. Jeśli odpala się go i gasi co 5 min to trzeba się o niego dodatkowo zatroszczyć albo szykować się co roku na zakup akumulatora.
    Pozdrawiam

    fm

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Pitbull810614 Zobacz posta
    Witam jak w temacie rozładowuje mi akumulator w bardzo krótkim czasie,ładowanie jest ok,auto stoi nieraz tydzień na mrozie i bez żadnych problemów odpala.Dzisiaj brakło mi paliwa jak zjeżdżałem na stacje auto zgasło na środku ulicy na przeciwko stacji a więc włączyłem awaryjne i poszłem na drugą strone po paliwo wlałem paliwo wyłączyłem awaryjne trwało to około 10 min. może mniej. Samochód nawet nie zakręcił rozrusznikiem miałem to już kilka razy jak sprzątałem auto i świeciły sie lampki w środku po około 30 min.nie palił.Akumulator sprawdzony u elektryka i jest dobry nie mam pojęcia co jest nie tak?????????
    Rozladowanie w 8min naprawde sprawnego akumulatora z okolic 90Ah skonczyloby sie pozarem auta- wiec albo tak jak koledzy pisza ten co masz jest niedoladowany albo jest juz do wymiany.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    stawiam że jest do wymiany, miałem podobnie z tym że żarówka w bagażniku w lato świecąc potrafiła rozładować aku prawie do zera, skończyło się na wymianie akumulatora. Dobry i nowy akumulator nawet słabo naładowany od samych żarówek nie padnie, wiąże się to z tym że po kilku latach ciągłego ładowania i rozładowywania drastycznie spada pojemność i zamiast tych 90 Ah mamy zaledwie 60 Ah lub mniej (w zależności od przypadku).

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Rozrusznik bierze tak dużo prądu, że jednorazowe odpalenie rekompensuje kilkanaście minut ładowania w czasie jazdy. Może masz po prostu za duży akumulator i w krótkich przebiegach nie zdąża się doładować ?
    Wszyscy zakładają aku 88-100 AH, a tymczasem w większości przypadków wystarcza i sprawuje się lepiej 65-77 Ah.
    ja mam od 2 lat 100-110Ah (wcześniej koło 85Ah) robie krótkie odcinki po niecałe 10km, jeżdżę niedużo i jakos problemów nie mam

    kiedyś miałem problemy z rozladowywaniem jak akumulator podtrzymywania alarmu padł (bo jego żywot to też kilka lat max) i ciągle się ladowal rozladowujac akumulator w aucie - oczywiście wymiana akumulatora w aucie nic nie pomogła

    problem z alarmami jest taki że poupychane nie wiadomo gdzie i podłączone pod niewiadomo co , więc elektrycy mają problemy z takimi sprawami
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 22-01-2013 o 21:28

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pitbull810614 Zobacz posta
    Ja mam 100AH doładowałem go i narazie jest wszystko ok jak napisał kruger32 robie krótkie trasy po kilkanaście kilometrów być może to jest powodem że sie nie doładowuje aku. bo więcej pobiera niż ładuje.
    bez przesady - nie powinno tak być

Podobne wątki

  1. Radio lub coś innego rozładowuje mi akumulator
    Przez Krzykacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 21:56
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25
  3. M70 v12 - wolne obroty 1000obr/min
    Przez Lord Lukasz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 06:20
  4. Coś rozładowuje aku w e39 535
    Przez phdream w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 17:24
  5. [mechanika] Tarcze hamulcowe rant około 1.5 min
    Przez orzechopcja w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •