Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Czujnik polozenia walka rozrzadu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK

    Question Czujnik polozenia walka rozrzadu

    Witam mam pytanko kilka miesiecy temu podczas diagnostyki pasoftem 1.4 wyskoczyl mi blad a mianowicie blad czujnika polozenia walka rozrzadu bank 2. Nie robilem tego czujnika bo bylo wszystko ok ale dzis bylem na przegladzie I niestety CO2 Wyszlo super ale analiza spalin za wysoka i niestety ze to UK auto nie przeszlo przegladu i tu pytanie czy moze to byc przez ten czujnik walka rozrzadu?? dodam ze autko chodzi normalnie,jeden mechanik mi powiedzial ze moze to byc przez waz ktory wychodzi z miski olejowej do kolektora one lubia ze starosci sie kurczyc,bo jak odkrecil mi korek wlewu oleju to zrobilo sie podcisnienie i zasysa korek, dodam ze odme zmienialem 3 miesiace temu. POMOCY BO AUTKO MI POTRZEBNE A NIESTETY STOI I CZEKA
    Ostatnio edytowane przez magik2.7 ; 16-01-2013 o 15:57
    BUMERMANIAK

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Błąd czujnika to nie "wszystko OK".

    Jakie konkretnie normy zostały przekroczone i o ile.
    Można będzie określić co jest przyczyną na podstawie tego, czy za dużo jest NOx czy CO czy HC.

    Kiedy wymieniałeś świece zapłonowe?

    Jeśli walnięta jest odma, to w kolektorze zalega olej i jego pozostałości są przyczyną problemów.
    Może przekroczone normy właśnie tu mają przyczynę.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    Swiece wymienialem okolo 3 miesiecy temu na NGK odme tez wymienialem okolo 4 miesiecy a jakie mi wyszly wartosci to napisze pozniej bo teraz w pracy jestem ale gosc co mi to sprawdzal mowil ze CO2 wyszlo super
    BUMERMANIAK

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    Ok to sa dane z badania http://img577.imageshack.us/img577/8925/imagewgk.jpg dla mnie czarna magia ktos sie moze orientuje gdzie szukac przyczyny??
    Ostatnio edytowane przez magik2.7 ; 17-01-2013 o 18:34
    BUMERMANIAK

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    Aha i jeszcze jedno pytanko z ktorej strony jest BANK2 od strony filtra powietrza czy od strony kierowcy ??
    BUMERMANIAK

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    Aha jeszcze jedno dzis zmienialem filtr powietrza i zauwazylem ze waz byl nie zalozony ten ktory wchodzi do airboxa tzn ten boczny on wychodzi w strone swiatel i tu pytanie czy on mogl sie jakos przyczynic do tych zlych wynikow?? A byl tak luzno od tamtego tygodnia bo znienialem chlodnice i sciagalem góre airboxa a podczas skladania wszystkiego zapomnialem go spowrotem wetknac moj blad...
    BUMERMANIAK

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Wszystko, co jest przed przepływomierzem, nie ma wpływu na prace silnika w kontekście mieszanki.
    No chyba że totalnie zapchany filtr.

    Zawyżone wskazania "Lambda"=1,2 czyli mieszanka uboga i to bardzo, bo zwykle 1,05 to max.
    Może to lewe powietrze, a może pomiar był robiony tuż po uruchomieniu silnika.

    Po uruchomieniu silnika trzeba odczekać, aż wyłączy się "odkurzacz", czyli pompa powietrza dodatkowego.
    Ona tłoczy powietrze do kolektora wydechowego, żeby szybciej rozgrzać katy. Tam jest wtedy gruby nadmiar tlenu, ale nie mam pojęcia czy 1,2 czy może 2,5 albo 5.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    Nie nie pomiar byl robiony napewno na rozgrzanym silniku bo do stacji diagnostycznej mialem okolo 30 km.
    Zrobilem sczytania z life data powyze 85 stopni a tu wyniki najpierw z analog 2 http://www.youtube.com/watch?v=kwy8m0XGWn4 tutaj drugi analog nr 1 http://www.youtube.com/watch?v=XaM5wEOSErI jeszcze jeden z analog 2 http://www.youtube.com/watch?v=TKY4DWWEQGw i ostatni http://www.youtube.com/watch?v=rxDnsVwOXR8 i jak sadzicie czy wszystko jest ok??
    Ostatnio edytowane przez magik2.7 ; 18-01-2013 o 13:14
    BUMERMANIAK

  9. #9
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Nie otwierają mi się filmy.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    poprawione powinny smigac
    BUMERMANIAK

Podobne wątki

  1. czujnik polozenia walu
    Przez pit200sx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 14:42
  2. [mechanika] m62b44 czujnik walka rozrzadu
    Przez ups00 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 14:34
  3. [mechanika] odma i czujnik walka rozrzadu pytanko
    Przez ups00 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 15:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •