Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 92

Wątek: Witam

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    źle się wyraziłem.... m technic II mi nie pasuje ori kiera z poduszką to profanacja :)

    poza tym ori kiera z poduchą też urodziwa nie jest.... myślałem o takiej jak miałem w e34 ale..... poducha....... nie zmienia to faktu że mi sie podobała... 3 ramienna w skórze takie same były w e36 i e46 z początku produkcji jak się nie mylę. u mnie w e34 była to ori kiera co zdziwiło wielle osób
    Ostatnio edytowane przez godles ; 09-02-2013 o 09:43

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e32mały
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    201
    BMW
    E32&E36
    Skąd
    Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez godles Zobacz posta
    źle się wyraziłem.... m technic II mi nie pasuje ori kiera z poduszką to profanacja :)

    poza tym ori kiera z poduchą też urodziwa nie jest.... myślałem o takiej jak miałem w e34 ale..... poducha....... nie zmienia to faktu że mi sie podobała... 3 ramienna w skórze takie same były w e36 i e46 z początku produkcji jak się nie mylę. u mnie w e34 była to ori kiera co zdziwiło wielle osób
    Tylko wiesz w e32 trzeba zmieniać kolumnę na poliftową żeby wstawić poduszkę

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    to tym bardziej się cieszę że zdecydowałem się na Mtech I :) bo tutaj rozumiem bez problemów?

  4. #74
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    zmieniłem dziś świece przewody palec i kopułkę..... a garnek któryś i tak wypada silnik nie chodzi równo szczególnie na zimnym na ciepłym na biegu jak stoję na światłach też czuję że coś nim tam targa...... czy to może być wina luzu zaworowego że nie pracuje jak powinien i gubi czasami któryś garnek?

    z ciekawostek przewody ori bmw kopułka też.... żeby było weselej 84r nie wiem jakim cudem? na blacie mam 227tys km czyżby oryginalny? raczej nie chce mi się w to wierzyć.....


    P.S.

    od czego jest ten czujnik na przewodach? taka obejma na przewodzie do ostatniego garnka....

  5. #75
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Czujnik na przeowdzie PIERWSZEGO cylindra to impulsator, bez którego nie uzyskasz poprawnej pracy tego motoru.

    Kopułka jeśli miała wybite '84 to przełożona z rekina i wyleżana ileśtam lat, widziałem kilka aut z M30 jeżdżących na fabrycznych kopułkach i palcach, zdarza się to w mało używanych pojazdach, które długo stały więc części te nie zużyły się tak jak w aucie jeżdżącym ciągle od 25 lat.

    Nierówna praca przy układzie zapłonowym na nowych częściach daje duże szanse na to że doszedłeś właśnie do "usterki głównej" zaniedbanego M30.

    Brak regulacji zaworów przez długie lata, w rezultacie podparte zawory, wytarty wałek i wyklepane dźwigienki. W przeważającej większości głowa do roboty, bo żeby zrobić cokolwiek i tak musisz ją podnieść.

    Jeśli dotychczas e32 wydawało się tematem łatwym do ogarnięcia (przed czym przestrzegałem) to właśnie przyszedł moment na pożegnanie złudzeń.

    Ten motor będzie jeździł jeszcze długo, klepiąc i dzwoniąc, tak jak jeździł zapewne bez zaglądania wiele lat do tej pory. Zaniedbania właścicieli są największą wadą tej konstrukcji, raz zignorowany temat w rezultacie przynosi takie właśnie zużycie, którego najczęściej nie spotka się w motorze z hydrauliką, do puki popychacze nie staną, przez smołe zamiast oleju albo brak oleju.

    M Tech 1 genialna kiera do e32 też posiadam :D
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157
    BMW
    kiedys 730i,735i,750i,750iL
    Skąd
    slask
    kurde tak czytam te opinie ,wady zalety tej 7 ze ja nie wystawilem swojej tutaj cene obnizalem z 3400 az sprzedalem za 2400 bo zalezalo mi na czasie ,a cieszyl bys sie chlopaku,bo miala tylko hamulce do zrobienia i wymiane panela grzewczego,i paru pierdul,poza tym bezwypadek org lakier a rok 87,i chyba mnie teraz ktos pokarze, mam mieszane uczucie ze nie trafila do'kogos z forum.aha mam caly szyber tylko pomysl jak go wyslac.. p.s co do instalacji koszt tego bedzie wysoki pomysl czy nie lepiej wrzucic z nizszej polki a tez bedzie jezdzic nie mowiac o uzywanej,bo jak napisales budzet ci nie pozwala na pewne kroki,wiec moze cos kosztem czegos...
    Ostatnio edytowane przez DUZY27 ; 09-02-2013 o 23:00

  7. #77
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez DUZY27 Zobacz posta
    p.s co do instalacji koszt tego bedzie wysoki pomysl czy nie lepiej wrzucic z nizszej polki a tez bedzie jezdzic nie mowiac o uzywanej,bo jak napisales budzet ci nie pozwala na pewne kroki,wiec moze cos kosztem czegos...
    Zakładanie gazu do motoru kulejącego na benzynie nie ma najmniejszego sensu, nigdy nie będzie to dobrze chodzić, a w szczególności sekwencja; koszt zakupu instalacji nie przyniesie żadnych rezultatów, nie ma szans tego wyregulować i ustawić normalnie, jeśli są podparte zawory albo cała góra do remontu.

    DUZY27 wiesz może do kogo poszło wtedy tamto twoje 750iL? Był to ktoś z forum?

    Tamto auto potrzebowało jedynie serwisu, który zaleca książka po 300 tysiącach. Po wymianie większości elementów eksploatacyjnych miało szanse być jednym z lepszych na forum. Bardzo jestem ciekaw co się z nim dalej stało bo miało na prawdę wielki potencjał.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    sekwencja będzie założona nowa we wtorek. Głowicę robioną miałem 2 lata temu. Docieranie gniazd zaworowych itp miejmy nadzieję że poprostu zawory są rozregulowane.

    Co do tego czujnika..... na pierwszym mówisz? ja miałem na ostatnim chyba określę to tak... na tym najdalej od kopułki i pierwszym od ściany grodziowej.

  9. #79
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    dokupiłem pokrywę dekla zaworów pomalowaną na czarno.... przy regulacji luzu zaworowego i nowej uszczelce pójdzie nowy dekiel...... ot taka moja fanaberia poluje jeszcze na tak samo zrobiony kolektor dolotowy w ładnym stanie

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157
    BMW
    kiedys 730i,735i,750i,750iL
    Skąd
    slask
    Wiadomo najpierw strona mechaniczna benzynowa na tip top,szaalony nie mam pojecia to bylo lata temu z tego co pamietam koles byl z poznania a auto pojechalo na 11cylindrach bo 12 nie chcial wspolpracowac z rszta hehe
    Ostatnio edytowane przez DUZY27 ; 10-02-2013 o 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •