Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: jakie macie zarniki

  1. #1
    7ka
    Gość

    jakie macie zarniki

    mam pytanie..

    jakie macie zarniki w swoich lampach..ja mam seryjne czyli 4300K,
    slyszalem ze optymalne sa 6000K bo swieca bardziej niebiesko i widac dobrze w nocy,podczas deszczu...

    niektorzy chwala sobie 8000K a niektorzy mowia ze tragedia,ciemno...

  2. #2
    Ja mam ori 4300

    Ale zmieniam niedlugo i wstawie albo 6000 albo 8000tys ...

    Olejus ma bodajze 12000 tys cos tak mi wspominal i narzeka bardzo ze sa fioletowe , owszem jak jedzie na przeciw mnie wygladaja rewelacyjnie , ale podobno w nocy w deszcz olejus nic nie widzi

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Trolu wcale nie podobno tylko tak jest :mrgreen: co z tego że z zewnątrz są ładne przecież lampy są dla mnie :mrgreen: ogólnie polecam 4100 - 4300 K
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    Co sądzicie o tym zestawie xenonowym bo aktualnie posiadam zwykłe żarówki :cry: czy to jest gra warta świeczki czy prawdziwy xenon to kosztuje 2 tysie :?:

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    jak masz zwykłe lampy to znaczy że nie masz elektronicznej stabilizacji pracy pojazdu (jeżeli wsadzisz żarnik + przetwornice to będziesz raził na drodze).
    sama przeróbka na xenon to nie tylko lampa xenon , żarnik + przetwornica ale w polsce tak naprawde policjant nie jest w stanie ocenić wyposażenia auta po VIN (miało się to zmienić 2008 ale ... :mrgreen: )
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    No nic to musze sie zadowolić takimi zaróweczkami Philips BLUEVISION
    dzięki

  7. #7
    7ka
    Gość
    a ja w MB nie mialem xenonow,kupilem zarniki+przetwornice i jezdzi juz tak 4 lata..

  8. #8
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    a masz może Nivo ?? Bo jezeli tak to możesz sobie wsadzić xenon bo NIVO nie ugina się pod ciężarem.

    Z drugiej strony powiem ci , że 40% forumowiczów na bmw7 ma przerabiane xenony i jeżdzą :mrgreen:

    Wersja z orginalnym xenonem ma wewnątrz po lewej stronie deski roździelczej tylko jedno pokrętełko (potencjometr) regulacji podświetlenia deski roździelczej. A wersje bez orginalnego xenona mają dwie regulacje bo tym drugim regulują wysokość światła (w xenonie one ustawia się elektronicznie w zależności od obciążenia i czujnik jest na prawym wahaczu przód).
    Inna sprawa , że orginalne xenony po 95r. miały spryskiwacze reflektorów.

    Przyznać się kto przerabiał ?? (zbadam sprawę na zlocie :mrgreen: )
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Kod:
    a ja w MB nie mialem xenonow,kupilem zarniki+przetwornice i jezdzi juz tak 4 lata..
    To zależy od mentalności społecznej jak kto woli. Świecić będzie bo musi ale jak ? Przecież do xenona jest inna soczewka , inny układ optyczny itd. itd.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    7ka
    Gość
    w w210 nie ma soczewek,a swiatla sa tak ustawione zeby nie oslepialy..no chyba ze jedziesz pod gore itp na nierownosciach..nie ma tej automatyki co mam w bmw..lecz smialo zdaje egzamin..na przegladzie nawet nikt sie nie zapytal ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •