Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Wymiana lub naprawa baku E38 750 iL

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    wiesz, calej powloki zrywac nie musisz, jak umyjesz go dokladnie, to bedziesz widzial gdzie sa pecherzyki rdzy lub brak farby, i tylko te miejsca ogarnac wystarczy. Generalnie jestem zawiedziony kwestia baku , belek , przewodow hamulcowych/benzynowych w 7er... nieporozumienie albo zart ze strony bmw... ja rozumiem jak auto ma te 20 kilka lat , ze cos sie dzieje... ale zeby e38 z 99r bylo zzarte od dolu...
    Powodzenia i cierpliwosci w walce :)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Ja spawałem bak i uważam,że to strata czasu(bak miał być idealny,kupiony na alle)...i tak musiałem kupić drugi...Już byłem zdecydowany brac nówkę z aso ale udało mi się kupic drugą używkę z anglika używaną napewno nie dłużej jak rok...gość mówił,ze kilka mcy ale nie sądzę...niemniej jednak bak wygladał jak nówka z serwisu...jeden maleńki pęcherzyk na kołnierzu przy śrubie ale nie mający wpływu na nic absolutnie...od strony zewnętrznej,od otworu na śrubę.Zabezpieczone i cały bak od spodu jeszcze raz pomalowałem...dałem za niego 2 tysiące zł ale sadzę,że się naprawdę opłacało...napewno 10 lat nic tam się działo nie będzie.Ten bak,który kupiłes obejrzyj bardzo dokładnie i usuń każdy pęcherzyk...czasem pęcherz wydaje się nieduży ale okazuje sie,że wżery są bardzo głębokie...tak było w tej pierwszej używce,za którą dałem 800 zł...bak wylądował w kontenerze na złom.Calą operacja z tymi dwoma bakami wyniosła mnie ponad 4 tysiace(przesyłka do Norwegii i spawanie oraz 2 razy demontaż i montaż)...miałbym świerzynkę z aso i jeszcze by zostało na śrubki:D zatem czasem warto sie zastanowić nad używkami...tym bardziej jak chce się auto zostawić dla siebie na dłużej...nowy bak w aso w Berlinie 815 Euro...Życzę powodzenia.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Bimmer
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    31
    BMW
    e38 750 il
    Skąd
    Wrocław
    Jeszcze raz dzięki wszystkim za podpowiedzi. Prace nad bakiem używanym trwają, a na klejonym jeżdżę na razie bez problemów. Co do elementów narażonych na działanie korozji w klasie samochodu takiego jak seria 7, to fakt BMW trochę nie popisało się. Dlatego rozważam konserwację przed kolejną zimą, gdyż czeka mnie również malowanie samochodu na wiosnę. Wdzięczny jestem za pomoc.
    Uśmiech wędruje daleko.

Podobne wątki

  1. wymiana pompy paliwa w baku 740d
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-06-2017, 18:30
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 16:49
  3. [silnik] Wymiana bądź naprawa silnika M60b40 Bmw E38 740 proszę o pomoc
    Przez motyl31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •