Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: pompa olejowa m30b30

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Tobi89
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    10
    BMW
    730 e32
    Skąd
    Polska

    pompa olejowa m30b30

    Witam... Panowie jesli cos zle napisalem to odrazu mnie poprawcie bo nowy jestem i nie ogarniam... A wiec mam pytanie co do pompy oleju bo slyszalem ze mozna za pomoca jakiejs srobki zwiekszyc jej cisnienie a ze szukalem na ten temat informacji i nie znalazlem nic oprocz tego ze trzeba ja wymienic wiec pytam sam bo moze ktos wie... problem jest taki ze przy zimnym starcie przez chwile cos jarmoli w silniku i swieci sie kontrolka oleju... jak zgasnie to wszystko ucicha i jest git. Wiec jak ktos cos wie bede wdzieczny za pomoc

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar doman9k
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    81
    BMW
    E38 740i '95
    Skąd
    Konopnica Wieluń
    Pierwsze słyszę żeby można było regulować ciśnienie w pompie oleju:p Masz raczej do wymiany obudowę filtra oleju, a podczas postoju gdy silnik pracuje też ci się zapala kontrolka ??

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Tobi89
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    10
    BMW
    730 e32
    Skąd
    Polska
    taki problem mam tylko rano z ta kontrolka... w sumie to nic do niej nie mam ale zastanawia mnie to stukanie w silniku podczas jej swiecenia. Ktos mi to kiedys mowil ze pompa cisnienia nie dajeje no ale co tam w nim tak wali to nikt nie wiedzial , co gorsze teraz nawet jak jest rozgrzana to slychac delikatne jarmolenie. Zaworki ustawione obudowa filtra zmieniona wczoraj i dalej to samo no a kontrolka jak pisalem wczesniej swieci tylko rano. A i jak ja kupilem bylo git po zmianie oleju tak sie zrobilo bo nie wiedzialem jaki byl wczesniej zalany i wlalem mobila 15w40 co do przebiegu silnika to ma niby nalatane 298.000
    Ostatnio edytowane przez Tobi89 ; 13-01-2013 o 12:32

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar doman9k
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    81
    BMW
    E38 740i '95
    Skąd
    Konopnica Wieluń
    Olej 15w40 czyli mineralny z tego co wiem to nie nadaje się zupełne do warunków zimowych ( podczas mrozów robi się bardzo gęsty) ja jak kupiłem auto od razu z mineralnego zmieniłem na półsyntetyk. Jesteś pewien że zaworek który się znajduje w obudowie filtra jest sprawny bo u mnie występuję ten sam problem w sensie palącej się długo kontrolki ciśnienia oleju po całonocnym postoju. Jest to na 100% wina zaworka. Co do stukania to nie mam pojęcia co to może być.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Pierwsza zmiana oleju po kupnie auta i właśnie wtedy weryfikuje się ile było naprawdę warte.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Może któraś z panewek klepie,jak tak to przebieg pomnóż razy 3.Jedź do dobrego serwisu niech osłuchają silnik stetoskopem,żeby nie było tak jak u mojego znajomego w m30,najpierw wymienili całą góre(głowica,wałek,dzwigienki),później dół(panewki,szlif wału), a okazało się,że klepał sworzeń tłoka,silnik rozbierany trzy razy,o kosztach już nie wspominam.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    wymien na poczatek ten oring na koncu szpilki co skreca dekiel filtra oleju. czesto pomaga.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Im mniejsza temperatura no podwórku tym dłużej u mnie się świeci ciśnienie. Pojawia się komunikat o niskim ciśnieniu i po chwili gaśnie kontrolka. Zaworek na 100% puszcza, bo kiedyś go wyjąłem i gumowa uszczelka po tylu latach zrobiła się plastikowa i prześwity widać. Obudowe zmieniłeś, ale pewnie na używaną, a one wszystkie mają już tyle lat co Twoja. Zbieram się psychicznie, żeby jeszcze raz wydziubać ten zaworek i zwykły oring założyć. Tylko zastanawiam się czy gorzej nie nabroję i czy może być gorzej.
    Ostatnio edytowane przez Nowiq ; 14-01-2013 o 21:55

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Tobi89
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    10
    BMW
    730 e32
    Skąd
    Polska
    Dlugo to trwalo ale temat klekotania ogarniety... Mianowicie 5 razy sciagalem pokrwe zaworow zeby je ustawic bo to klekotanie mnie dobijalo i w koncu za tym wlasnie 5 razem po sciagnieciu pokrywy dojrzalem naktetke taka ala zloty kolor na 10 klucz. Wygladala jak nowa i myslalem ze sie odkrecila od czegos no ale po paro godzinnych ogledzinach stwierdzilem ze komus kiedys jak ustawial zaworki musiala wpasc do glowicy. Postanowilem wiec ze skrece wszystko do kupy i odpale moja Beatke:D co sie okazalo ku mojemu zdziwieniu to cale klekotanie ustalo i na zimnym i na cieplym. temat swiecacej sie kontrolki postanowilem pozostawic do wiosny bo jak narazie swieci sie tylko rano i mysle ze da sie z tym jezdzic... Oczywiscie jak ta kontrolke ogarne i dowiem sie czegos ciekawegoto odrazu o tym napisze.., dzieki Wszystkim za pomoc... Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tobi89 ; 20-01-2013 o 00:29

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Jak ogarniesz kontrolke to daj znac, bo ciekawi mnie jej temat :) Ja tak odpalam i jezdze od poczatku chlodniejszych dni i na razie problemow brak. Niestety jestem po przeprowadzce i czas i pieniadze na dom poswiecam, a nie na samochod :(

Podobne wątki

  1. [silnik] [E38] Miska olejowa do silnika 2.5 TDS pytanie
    Przez Marek_JWe w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 15:03
  2. Miska olejowa do ZF 6HP26.
    Przez motoshop24 w dziale MOTOSHOP24
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 00:15
  3. Miska olejowa.
    Przez prezes_michas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 20:39
  4. rurka olejowa M30
    Przez MiBhell w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2008, 18:07
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 21:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •