Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: [zapłon] e38 750 5.4

  1. #21
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez turtles_750iL Zobacz posta
    kolejna wymiana.. i połowiczny sukces...
    Wymieniłem dzisiaj odmy. Zarówno prawą jak i lewą.
    jaki efekt...
    stoje w miejscu dodaję gazu, slyszę i czuję popiardywania z tłumika, stoję na luzie dodaję gazu.. to samo.. ale.. zniknął problem kasłania silnika podczas ruszania ze świateł.. połowiczny sukces osiągnięty...

    pytanie co teraz... uszczelki kolektorów? .....
    Hej, a zamiast błądzić, może podjechać na kompa, masz w warszawie piękny dostęp. Jeżeli masz auto po 97 roku to uszczelki kolektora są już tak zrobione, że nigdy nie przepuszczają.

    Co prawda nie ma idealnej diagnostyki tego silnika, bo jest stary, ale dostaniesz info o powietrzu, sondach, paliwie oraz przede wszystkim czy mieści się w korekcji mieszanki, a to dla sprawnego mechanika/elektryka jest wystarczające.

    Często problemem są wężyki przy wtryskach, nie pamiętam, czy to przelew, czy to odpowietrzenie, z każdego wtrysku odchodzą, parcieją i pękają, wtedy silnik pracuje nierówno, zerknij na to. Długo kiedyś szukałem takie usterki z kumplem w M73.
    pozdrawiam Bartek

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    cały problem polega na tym, że komputer wywala tylko i wyłącznie wypadanie zaplonu, ale na każdym cylindrze.
    stąd tez moje błądzenie. Auto mam z 95 roku więc uszczelki niestety mają prawo być poparciale i walnięte, zwłaszcza, ze jakiś idiota nie zamontował podpór kolektorów i te kolektory wręcz wisiały na uszczelkach tylko się trzymając.

    o jakich wężykach mówisz? nad całą listwą wtryskową mam jakąs pompkę i 2 gumowe cienkie weżyki.. nic więcej nie widziałem..

  3. #23
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez turtles_750iL Zobacz posta
    cały problem polega na tym, że komputer wywala tylko i wyłącznie wypadanie zaplonu, ale na każdym cylindrze.
    stąd tez moje błądzenie. Auto mam z 95 roku więc uszczelki niestety mają prawo być poparciale i walnięte, zwłaszcza, ze jakiś idiota nie zamontował podpór kolektorów i te kolektory wręcz wisiały na uszczelkach tylko się trzymając.

    o jakich wężykach mówisz? nad całą listwą wtryskową mam jakąs pompkę i 2 gumowe cienkie weżyki.. nic więcej nie widziałem..
    Właśnie obejrzałem na realoem, te wężyki po lifcie dopiero, więc u Ciebie nie ma problemu.

    Jeżeli masz taki przypadek to uszczelki pewnie do wymiany, kup po 97 roku używki, wyczyść i śmiało zakładaj, to jest już taki design jak obecny i można zakładać wiele razy i są szczelne.

    U mnie takie używki jeżdżą, kupiłem idealne, ale pamiętaj, muszą być po 97 roku. Ciężko było dostać i kupiłem trzy, a jedną mam nową. Pisałem o tym sposobie kiedyś w dziale e32, bo te z czasów e32 są fatalnie zrobione. Do e32 i e38 są wymienne.
    pozdrawiam Bartek

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    myślisz, ze używki beda sprawne w sensie nie będa puszczały?

  5. #25
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez turtles_750iL Zobacz posta
    myślisz, ze używki beda sprawne w sensie nie będa puszczały?
    Ja nie myślę, ja to wiem. Sam mam takie założone u siebie. Warunek to muszą być ładne i po 97. roku.

    Wszystko czyste, odtłuszczone, trochę dobrego silikonu, BMW zaleca Hylamar, ale to już staroć i wszystko będzie ok.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-01-2013 o 20:28
    pozdrawiam Bartek

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    no dobra.. w takim razie tak też zrobię, w poniedziałek zamówię, w środę będę miał na miejscu, któregoś pieknego dnia zamontuję... i zobaczymy.. czy zakladając te uszczelki, warto każdą powierzchnię liznąć silikonem wysokotemperaturowym?

  7. #27
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez turtles_750iL Zobacz posta
    no dobra.. w takim razie tak też zrobię, w poniedziałek zamówię, w środę będę miał na miejscu, któregoś pieknego dnia zamontuję... i zobaczymy.. czy zakladając te uszczelki, warto każdą powierzchnię liznąć silikonem wysokotemperaturowym?
    Hej z obu stron trzeba położyć trochę silikonu, ja mam czarny loctite i jest ok. Czerwony jest zły. Uszczelki mają wybitą datę produkcji, różnią się szczegółami, ale najlepiej jak weźmiesz od 98 w górę, bo w 97 były jeszcze takie i takie i możesz się naciąć.

    Pamięta też, że odtłuszczasz również powierzchnię gdzie uszczelki przylegają w głowicy i kolektorach dolotowych.
    pozdrawiam Bartek

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    gdzie szukać daty produkcji? mam foty uszczelek do wzięcia ale tam tylko numery katalogowe widze..

  9. #29
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez turtles_750iL Zobacz posta
    gdzie szukać daty produkcji? mam foty uszczelek do wzięcia ale tam tylko numery katalogowe widze..
    Są wybite od strony głowicy, taki okrągły stempel.
    pozdrawiam Bartek

  10. #30
    Początkujący Użytkownik Awatar Puki372
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    12
    BMW
    E32
    Skąd
    Wschód
    Wtrące na temat silikonów- żadne czerwone itp.
    Ja stosuje LOCTITE 5900- świetny jest, ale jeżeli go nie mam na stanie to DIRKO (elring), też jest ok, jak również Wurth black 250, czy jakoś tak (czarny) też jest dobry.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 17:29
  2. Nie odpala, Zapłon w kolektorze ssącym na Pb - m30
    Przez Lord Lukasz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 12:07
  3. Zapłon w m60 ??
    Przez qba740 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 15:56
  4. Słaby zapłon
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •