Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Throttle potentiometer poza skalą ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Panowie to jest problem ze wszystkimi DME 3.3 które nie posiadały EWS-a. Po dodaniu EWS-a kilka kwestii zostało poprawionych, ale o tym producent już nie pisze nigdzie. Sterowniki bez EWS często przestają korzystać z odczytów sond lambda i pojawiają się różne dziwne problemy.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Potwierdzam. U mnie w DME 3.3 bez EWS potencjometr przepustnicy wskazywał w INPIe ponad 90 V z wykrzyknikiem oraz brak napięcia (nawet spoczynkowego) drugiej sondy lambda oraz nie korzystał z odczytów sond (digital values 1 - lambdaregulung zawsze "aus", czyli wyłączone). Zmieniałem potencjometr przepustnicy, lambdy i to samo. Ostatnio wstawiłem DME z EWS z 1995 roku i emulator do obejścia immo. Wskazania potka przepustnicy wróciły do normy, silnik zaczął w końcu używać lambd. Dodam, że bardzo mylące jest podłączanie auta pod inne interfejsy (np. LAUNCH albo BOSCH), które pokażą poprawną pracę potencjometru przepustnicy i sond, ale pomijają fakt, że DME ma tą poprawną pracę w głębokim poważaniu.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    EWS czyli immo? Jak sprawdzic czy mam EWSa? Auto to e38 94r.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Jak rozbierzesz kluczyk, to w środku będzie "pestka" do immobilisera, jeśli masz EWS. Ale to i tak nie aż tak istotne. DME może mieć awarię nawet, jak ma EWS a usterka, którą opisujesz chyba jest charakterystyczna dla tego rocznika i naprawia się ją wymianą DME na nowsze.

    Możesz oczywiście dla pewności podmienić czujnik przpustnicy (chyba nawet możesz zamienić miejscami bo jeden jest od tempomatu, a są takie same) i zobaczyć, co będzie.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    586
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    A czy możliwe jest, że po wymianie potencjometrów na ori z ASO, skrzynia zaniemogła na tyle, że nie zmienia biegów? Rwie z pierwszego biegu jak manual (aż do odcinki).
    Starych potencjometrów nikt przede mną nie zmieniał. Więc raczej fabryczne były, tyle że parametrów nie trzymały. Jedno co mnie trochę niepokoi, to to, że te dawniej zakładane, miały inny nr. katalogowy. Dziś już niedostępne.
    Silnik m62b44 (S1) rok produkcji - 98.
    Skrzynia (5hp24) chodzi dobrze tylko w trybie manualnym i sport.
    INPA błędów nie zgłasza. A powinna, jeśli trzeba coś adoptować?
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •