Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kodowanie pilota do innego E38

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Kodowanie pilota do innego E38

    Czy jest możliwe zakodować mój kluczyk (po lifcie, diament, nierozbieralny) do innego E38 (samego pilota centralnego zamka), owszem wiadomo, że imo jest oddzielnie działającym układem w kluczyku.
    Chcę sprawdzić czy stacyjka mi ładuje kluczyki.
    Teoretycznie powinna skoro przyjmuje kody od immobilizera bo na 99% to pałąk indukcyjny wokół wkładki odpowiada za wytwarzanie pola elektromagnetycznego z którego korzysta cewka w kluczyku do ładowania akumulatorka.

    Uzbrojony w wiedzę z sieci zacząłem od wymiany akumulatorków będąc pewnym, że one są winne. Nie zmierzyłem niestety nowych ale zawiedziony tym, że nie mogę zakodować kluczy po wymianie baterii zmierzyłem stare i okazało się, że jeden z nich ma się wyśmienicie.

    Zanim zacznę dłubać przy antenie itd. chcę się przekonać czy w ogóle moje kluczyki są sprawne, zakładając, że stacyjka je ładuje i zakładając, że nowe akumulatorki są sprawne.

    Wiecie o co chodzi...
    Mogę podjechać do znajomego co ma E38 po lifcie i przypisać piloty do jego auta (jeżeli się da) i będę wtedy pewien na 100%, że są sprawne.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 11-01-2013 o 09:20
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tak, da się tak zrobić. Warunkiem jest, żeby drugie auto też było europejczykiem(usa ma inne częstotliwości).

    Co do baterii, to mogłeś zrobić test po naciśnięciu klawisza.
    Jak mierzyłem baterie na sucho to miały te 3V, a po naciśnięciu klawisza napięcie spadało do 2.9 czasem nawet 2.8 i już nie bardzo chciało to działać.
    Po wymianie aku(jałowo 3,1-3,15V) jak napięcie nie spadało poniżej 3V to nie było problemu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ale teoretycznie taka bateryjka jeszcze powinna działać. Martwa ma ok 2,17V sprawna ok 3,14V bez obciążenia.
    Wiem, że powinienem mierzyć... ale nie chciało mi się szukać miernika i teraz płacę za swoje lenistwo.
    Muszę się umówić ze znajomym na mały teścik.
    A tak wyprzedzając temat. Które moduły odpowiadają za odbiór sygnału z pilota?
    Są jakieś szansę, że dziwnym trafem coś się "poluzowało" czy jak już siada to na amen?
    Wiem, że niby samo nic się nie psuje, może jakieś kable przechodzą boczkami w dół po tylnej półce, jedyne co mi przychodzi do głowy to naruszenie czegoś przy wymianie amorów pół roku temu i to nie tyle przez mechaników co przeze mnie gdy zakładałem obicia boczków.

    Znalazłem tylko taki rysunek:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...16&hg=65&fg=30
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 11-01-2013 o 15:36
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No i niestety... nie idzie ich przypisac. Sa zupelnie martwe. W necie oglaszaja sie firmy, ktore naprawiaja takie piloty. Moze ktos wie co w nich pada i jak je naprawic??
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A jakie są częstotliwości w USA a jakie w UE odnośnie kluczyka?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    sprawdz tez sterownik zdalnego klucza, http://www.realoem.com/bmw/showparts...51&hg=65&fg=60 u mnie jest walniety i czesto musze sie bawic pol godziny zeby auto zamknac /otworzyc, gdzie dla przykladu ,klape juz otwiera bezproblemowo . po podmianie sterownika i wnetrza kluczyka od innego, problem znika. Wiem, niestety masz nowszy typ kluczyka ,nierozbieralny wiec nie wiem jak sie to ma w Twoim przypadku. W razie co, sterownik jest za lewym tylnym oparciem mniej wiecej na polowie wysokosci, przy samym rancie.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    A jakie są częstotliwości w USA a jakie w UE odnośnie kluczyka?
    Jak dobrze pamiętam:
    - USA 315MHz
    - EU 433MHz

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek740 Zobacz posta
    Wiem, niestety masz nowszy typ kluczyka ,nierozbieralny wiec nie wiem jak sie to ma w Twoim przypadku. W razie co, sterownik jest za lewym tylnym oparciem mniej wiecej na polowie wysokosci, przy samym rancie.
    Tylko we wczesnym przedlifcie ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jak dobrze pamiętam:
    - USA 315MHz
    - EU 433MHz
    To czy nasi specjaliści z zakresu dorabiania pełnych kluczyków dorobią mi bez problemu kluczyk USA? (auto w pełnej wersji z USA)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z tego co kojarzę to chyba tylko kwestia zastosowanego kwarcu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No i jestem w domu!
    Przypomniało mi się, że zamówiłem 3 pastylki aby wymienić aku także w rejestratorze bo nie pamięta daty i czasu...
    Odpakowałem nową bateryjkę Panasonic i zonk, pomiar daje 2,99V!!!!
    Wściekły rozciąłem oba kluczyki, ten co jeździł ze mną miał 2,96 po wciśnięciu przycisku (dzięki za podpowiedź) napięcie spadło do ok 2,8 i nadal sobie spadało z czasem...
    Druga bateryjka miała 2,16V czyli dokładnie tyle co jedna z moich starych wymontowanych z kluczyków. Mając na biurku drugą bateryjkę wymontowaną z kluczyka (napięcie 3,24V) wlutowałem ją w pilota a ten z przyjemnością przy pierwszym podejściu zakodował się do auta!
    Wspomnę, że sprawną bateryjkę wlutowałem do pilota w którym wcześniej była padnięta oryginalna pastylka.
    Widocznie drugi pilot ma jakąś awarię, nie mogę tego sprawdzić bo nie mam zapasowej pastylki.
    Znacie może jakąś firmę co w rozsądnej cenie sprzedaje takie akumulatorki ale obowiązkowo muszą je mieć w PL, nie zamierzam ściągać pastylek z UK lub DE bo koszta przesyłki są nieproporcjonalne do ceny akumulatorków.
    Jestem także ciekaw jak wyglądać będzie reklamacja w firmie (niby polskiej), która wysłała mi trefne akumulatorki, fakturę dostałem z DE a na niej dane firmy z DE!
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 16-01-2013 o 15:20
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Podobne wątki

  1. [E38] Kodowanie świateł dziennych.
    Przez BMW750i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 13:11
  2. [klima] Kodowanie klimatronika E38.
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 10:52
  3. [elektronika] [E38]Nie moge zaprogramowac pilota
    Przez MatiMan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 13:11
  4. kodowanie kierownicy e38
    Przez technics w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 14:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •