Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: ubywa wody w chłodnicy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    10

    ubywa wody w chłodnicy

    zakupiłem bmw e38 4.0 v8 ( z gazem ) z 95 roku.
    dzisiaj spadła mi rura z chłodnicy ( wyleciała cała woda ) .
    zamontowałem rure , nalałem wode, ale ciągle jej ubywa, nie widać wycieku.
    auto zaczeło lekko dymić na biało ( z wydechu kapie woda ).
    oprócz tego pod maską po lewej stronie słychać terkotanie.
    czy tam znajduje się pompa wodna i poszły w niej łopatki , które teraz terkoczą? ( prosze powiedzcie , że to tylko to terkocze ).
    woda w wydechu to jak sądze uszczelka pod głowicą, czy jest może jeszcze inna opcja?
    auto mam od trzech dni i już awaria, załamać się można . ciekawe ile na warsztacie mnie skasują. mogła wytrzymać jeszcze do środy ( jestem umówiony na kompletny przegląd w autochipie - wtedy może koszta byłyby mniejsze).
    prosze pomóżcie. czy w takim stanie auto nadaje się do jazdy ( choćby na warsztat ), czy trzeba będzie je tam lawetą wieść ( automat ) ?
    z góry dziękuje i aż boje się waszych odpowiedzi, mimo to czekam na nie z niecierpliwością. pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Witaj nowy forumowiczu. Szkoda że Twoja przygoda z 7er rozpoczyna się właśnie w ten sposób ale niestety tak czasem w życiu bywa z samochodami. Złośliwośc rzeczy martwych nie zna granic i ja o tym coś wiem. Nie jestem żadnym specjalistą w dziedzinie mechaniki ale jak na mój chłopski rozum to za dużo Ci się w tym aucie dzieje jak na zsunięcie węża z chłodnicy. Wylała się woda No to ok, zalewasz nową i śmigasz dalej. Nie wiem ile tej wody Ci znika po zalaniu ale wiedz że naturalną rzecza jest częściowe znikanie z chłodnicy po odpaleniu silnika gdyż płyn wchodzi w obieg (wszystkie kanaliki, blok silnika itd) i dlatego musisz kilka razy dolać aż złapie odpowiedni poziom. Dlaczego stuka? Być może pompe wody szlag trafił. Ja na Twoim miejscu bym pojechał do serwisu na kołach i nie płacił za lawete tylko zalej do pełna i kontroluj temperaturę silnika bo gdyby się grzał to wiadomo że nie ma jazdy. Aha i jak znajdziesz już usterkę to zalej PŁYNU CHŁODNICZEGO zamiast wody bo pocieszysz się autkiem do pierwszych przymrozków ;) Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Aha i jeszcze jedno: Woda w wydechu to raczej tak jak wspomniałeś sprawa uszczelki a lekki biały dym który idzie z rur to nic innego jak para wodna. Brakuje wody w chłodnicy bo Ci zasuwa rurami.

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Najpierw zapraszamy [glow=red:a1546774d4]do działu przedstaw się[/glow:a1546774d4]......

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    10
    dzięks za pomoc, dzisiaj wziołem dzień wolnego i jade na warsztat, dam znać co się stało, a do działu przedstaw się zajrze jak tylko fotek nacykam. pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Po 1 panowie jaka woda ??? Temp. pracy tych silników przekracza 100 C...
    Nie wolno ich zalewać wodą - sugeruję zalanie płynem i tu również trzeba zwrócić uwagę czy jest zalecany do BMW ze względu właśnie na temp. wrzenia.
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Po 1 panowie jaka woda ??? Temp. pracy tych silników przekracza 100 C...
    Nie wolno ich zalewać wodą - sugeruję zalanie płynem i tu również trzeba zwrócić uwagę czy jest zalecany do BMW ze względu właśnie na temp. wrzenia.

    jak sądze to takiego płynu nie dostane na pierwszej z brzegu stacji benzynowej. moje pytanie- dojade na wodzie na warsztat? (jakieś 15- 20 minut drogi przez miasto)

  8. #8
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Dostaniesz wszędzie to nie artefakt... najczęściej ma kolor niebieski. Podjedź na stację i poczytaj na butelkach. Co do przejazdu na tym odcinku to może się udać ale głowy nikt za to nie da... powodzonka ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    na kazdej stacji dostaniesz taki płyn. Ja mam taki z temp wrzenia 137 stopni ale nie pamietam nazwy, kupilem na zwyklym orlenie 40zl za 4 czy 5 litrow.

    co do bialego dymu to leci podczas jazdy czy np, po odpaleniu po calej nocy?
    odkrec korek oleju i zobacz czy nie ma bialego osadu.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    10
    koledzy okazalo sie , ze terkotanie wydaje z siebie łożysko od klimatyzacji- prosta sprawa, niestety po założeniu nowego wyszło, że bieżnia łożyska, która jest elementem sprężarki jest poniszczona- trzeba sprężarke wymienić. czekam , aż załatwią jakąś w dobrym stanie, a póki co nie mam klimy. Co do wody/płynu narazie doradzili poczekać i na bieżąco kontrolować stan w chłodnicy, jeśli będzie ubywać to wymiana uszczelki, jeśli nie to prawdopodobnie było go za mało, temp sie podniosła i opaska zaciskowa nie utrzymała rurki. poczekam ,aż autko ostygnie i sprawdze, dam znać czy jest ok , czy nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •