Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: rygiel drzwi kierowcy nie wychodzi całkiem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN

    rygiel drzwi kierowcy nie wychodzi całkiem

    Witam, szukałem ale nie znalazłem, albo słabo szukałem ;p konkretnie to chodzi o to że jak otwieram auto to wszytskie drzwi sie normalnie otwierają a drzwi kierowcy nie...rygielek idzie do góry ale tak tylko mniej więcej do połowy i się zatrzymuje, musze otwierać tylne drzwi i rygiel podnieść manualnie do góry, żeby otworzyć drzwi kierowcy, auto po tym zamyka sie normalnie. Miał ktoś taki problem? mam po prostu ściagać boczek i wszystko przesmarować? czy może cos sie popsuło?
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e32mały
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    201
    BMW
    E32&E36
    Skąd
    Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekV8 Zobacz posta
    Witam, szukałem ale nie znalazłem, albo słabo szukałem ;p konkretnie to chodzi o to że jak otwieram auto to wszytskie drzwi sie normalnie otwierają a drzwi kierowcy nie...rygielek idzie do góry ale tak tylko mniej więcej do połowy i się zatrzymuje, musze otwierać tylne drzwi i rygiel podnieść manualnie do góry, żeby otworzyć drzwi kierowcy, auto po tym zamyka sie normalnie. Miał ktoś taki problem? mam po prostu ściagać boczek i wszystko przesmarować? czy może cos sie popsuło?
    Napisz Do Vramzes on miał ten sam problem :) ci wytłumaczy wszystko :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Wielce prawdopodobny i dość popularny problem, to pęknięte mocowanie siłownika/zamka, pełna relacja co i jak znajduje się np tu: http://bmwe32.masscom.net/johan/door...k_bracket.html

    Zalecana wymiana na inną, sprawną klamkę. Ja już raz wymieniałem. Wymieniona klamka znowu umarła, zważając na fakt, że akurat miałem zrzucone boczki, a nie miałem klamki na podmianę próbowałem ją skleić poxipolem + jakieś metalowe wzmocnienia i dwa tygodnie podziałało, teraz znowu leży i na wiosnę wymienię znowu klamkę dla świętego spokoju. No chyba, że ktoś zrobi tak jak Pan w relacji z linka na górze, wtedy szanse powodzenia, że to będzie działało mocno rosną.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Dzięki za pomoc jak się poprawi pogoda ( w Szczecinie pada niemal nieprzerwania od 4 dni) to zabieram się za ściąganie boczka i naprawe ;)
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekV8 Zobacz posta
    Witam, szukałem ale nie znalazłem, albo słabo szukałem ;p konkretnie to chodzi o to że jak otwieram auto to wszytskie drzwi sie normalnie otwierają a drzwi kierowcy nie...rygielek idzie do góry ale tak tylko mniej więcej do połowy i się zatrzymuje, musze otwierać tylne drzwi i rygiel podnieść manualnie do góry, żeby otworzyć drzwi kierowcy, auto po tym zamyka sie normalnie. Miał ktoś taki problem? mam po prostu ściagać boczek i wszystko przesmarować? czy może cos sie popsuło?
    Mam ten sam problem co kolega z tym że u mnie raz na jakiś czas przez jakiś czas działa później znowu się psuje... Czy mnie dotyczy ten sam proces co kolegi???

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar bumapiła
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    48
    BMW
    730iL
    Skąd
    Piła wlkp

    Post

    Miałem to samo. po wymianie klamki też mi się popsuło. Winnym okazały się luzy przy dzwigienkach sterujących zamykaniem a co za tym idzie -wewnętrzna zapadka ze sprężynką wyskoczyła.Po skasowaniu luzu podkładką falistą działa bez zarzutu.To tak w skrócie.A ten proces Cię dotyczy jak najbardziej.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 14:42
  2. [elektryka] Nie odskakuje rygiel od drzwi kierowcy
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •