Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Gdzie sie podział olej? :(

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Gdzie sie podział olej? :(

    Ostatnio spotyka mnie pasmo niepowodzeń, najpierw cos ze skrzynia biegów się działo a teraz to :-/ Jak kupiłem autko to wymieniłem od razu filtr oleju i olej na Castrol Magnatec 10W/40. Przejechalem już około 7 tyś km i nagle cos mi zaczeło stukac w silniku. Zaczałem się zastanawiać co to jest aż nagle przy dzisiejszej jeździe zapaliła mi sie na chwile czerwona lampka od oleju. Podjechałem pod garaż, wyjmuję bagnet, patrze o on prawie suchy :( Mój błąd że przez cały okres użytkowania nie sprawdziłem ani razu poziomu oleju, dopiero teraz jak zaczeło stukać. W związku z tym mam do was kilka pytan: Ile kosztują orientacyjnie pierścienie do 740i ? Czy wystarczy zmienić pierścienie czy trzeba robić szlif? Mówią że mineralny bardziej uszczelnia układ ale nie chce zalewac tego syfu do swojego samochodu. Chce pozostac przy półsyntetyku. I znowu wydatek...Życie jest cięzkie :-/

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Generalnie mineralny to do poloneza nasze silniki powinny pracować na syntetyku... i myślę, że jak wymienisz na syntetyk wszystko wróci do normy.
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    A skad podejrzenie ze to pierscienie? Zalewaj woz olejem pojezdzij i zobaczysz czy dalej stuka. Stawiam na samoregulatory zaworowe.
    Jesli 740 to Twoj nowy nabytek, to przy wymianie oleju kup sobie uszczelke pod miske olejowa
    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...1/ill-11_1657/
    czesc nr 4 i sprawdz dokrecenie pompy oleju.
    Nie sadze zeby cokolwiek zlego sie stalo z silnikiem z powodu chwilowego braku zasilania olejem. Inna sprawa gdzie sie podzial olej...
    Sprawdzales wycieki?
    Jesli nie ma tzn. ze spalil olej. Napisz ile dolales przez te 7 tys km od wymiany.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Pablo ale jednej rzeczy nie rozumiem. Syntetyk ma mniejsza lepkość niż półsyntetyk i ma tendencje do "wypłukiwania" więc czemu uwazasz że jak zaleje olej o niższej lepkości to wszystko wróci do normy? Nie neguje tego co napisałes ale chcę żebyś mi wyjaśnił bo nie rozumiem :)

    Sylwek wycieki sprawdzałem. Auto jest garazowane i na podłodze jak wyjeżdzam z garazu nie ma ani grama oleju. Sprawdzałem równiez na kanale, wszystko suche stad moje podejrzenie pierścieni bo skoro nie wycieka to znaczy że go spala. Olej to nie kamfora i raczej sie nie ulotnił. Coś się musiało przecież z nim stać. Przez te 7 tyś km co zrobiłem nie dolałem nic oleju bo nawet nie sprawdzałem poziomu. Dzisiaj doleję i zobacze czy będą stuki.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    heheh dobra teoria tyle, że inżynierowie BMW brali pod uwagę głównie gęstość właściwą - kanały są cienkie i dlatego podatne na przytykanie przy zastosowaniu gęstego oleju jak np. minerał. W większości przypadków stuki, o których mówisz to vanos jest on głośniej słyszalny jeżeli zastosujesz gęsty olej do momentu jego rozgrzania. Jeżeli masz wątpliwości pogadaj z kimś, kto rozbierał silniki z buniek i zapytaj co z nagarem a raczej gdzie on jest ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    Komplet pierścieni na jeden tłok około 80 zeta (Getz).
    Ceny zaczynają się są od 40.
    Regulatory zaworowe 40 zł. Tylko idzie ich 32 sztuki.

    Jeżeli nie ma wycieku to olej się spalił, a jak się spalił to pierścienie.
    Jeżeli chodzi o szlif to nie bedzie potrzebny. Cylindry są pokryte jakimś dziwnym materiałem, który ciężko jest zarysować. Ja po 400 tyś. km gładź miałem idealną a stały mi pierścienie na trzech cylindrach.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Czy to pierścienie czy nie- przekonasz sie robiąc próbe olejową.
    Trzeba sprawdzić kompresje cylindrów- jeśli gdzieś są zużyte pierścionki, to wyjdzie przy sprawdzaniu kompresji. Jeśli na którymś cylindrze będzie mniejsza (bo chyba nie wszystkie pierścienie naraz trafił szlag!?), to wlewa sie do cylindra, przez otwór po świecy troche oleju i znowu robi próbe. Jeśli kompresja wraca na chwile do normy, to znaczy że pierścienie są do wymiany. Jeśli nie- to raczej "góra" silnika: zawory, głowica, itd.

    Poza tym, jak silnik pali olej to może to być też wina uszczelniaczy zaworowych.

    To nie są fachowe i sprawdzone informacje, a tylko zasłyszane tu i tam
    Pozdro

  8. #8
    ac_kotlet...
    Wszystko sie zgadza, tylko dodam, ze do proby olejowej daje 50 ml. Wiesz na pewno ile to jest %%% :D
    Zrob kompreche i bedziesz wiedzial czy pierscienie, ale nie sadze.... Szlifu sie nie robi. Cylindry pokryte sa nikasilem - nie wolno tego ruszyc

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Generalnie mineralny to do poloneza nasze silniki powinny pracować na syntetyku....
    Wybaczcie niemogłem się powstrzymać
    A gaz do zapalniczek i kuchenek :hah:

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Adam stac Cię na to żeby zalewac benzyne do silnika V8? Jeśli tak to tylko pozazdrościć dobrej pracy !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •