Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: e38 740i / 740il ... 2000, 2001 co wybrac ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114

    e38 740i / 740il ... 2000, 2001 co wybrac ?

    Witam, mam w planach kupno e38, ale chciałbym się dowiedziec jak wyglądają koszty eksploatacji obydwu egzemplarzy, nie interesuje mnie spalanie, bo to jest normalne że będzie wysokie, ale jak wyglądają koszty z częściami. Czego mogę się spodziewac po egzemplarzu z końca produkcji w wersji normalnej i przedłużonej, mam na przeznaczenie ok 50 000zł już z rejestracją i wymianą podstawowych rzeczy. Robię ok 50tys-60tys km rocznie, i jak zniesie to ten samochód. Mam nadzieję że uzyskam satysfakcjonujące mnie informacje. Pozdrawiam właścicieli najlepszego samochodu na świecie :)
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  2. #2
    Jeśli chodzi o części do rocznika 2000 i 2001 to wydaje mi sie że nie ma praktycznie żadnej różnicy. W kwestji wersji long to po prostu te części które dotyczą przedłużenia na pewno będą droższe. Np drzwi :) Ale poczekaj jeszcze aż chłopaki którzy mają większy kontakt z częsciami się wypowiedzą. Trochę różnic jest między modelami przed liftingiem i po lifcie ale tobie chodzi chyba tylko te ostatnie:)
    Co do ilości robienia kilometrów rocznie to nie masz się co martwić.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    kolego a powiedz mi jeszcze jaka jest różnica w częściach wersji zwykłej i LONG, a znasz jakieś przykładowe ceny ? zawieszenie, hamulce? części eksploatacyjne ogólnie. Pozdrawiam
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    oprocz czesci karoserii (drzwi itd.) i wykonczenia srodka (boczki itd.) nie ma praktycznie zadnych roznic miedzy wersja standard a long. Ceny zamiennikow sa takie same.

    Teoretycznie - roczniki 2000/2001 nie roznia sie tez niczym specjalnym od wczesniejszych rocznikow.

    Wszystkie pytania ktore stawiasz byly juz obficie omawiane - zajrzyj tylko do dzialu e38 i dobrze poszukaj.

    Elementy ktore czesto ulegaja szybkiemu zuzyciu na polskich drogach to na pewno - zawieszenie.

    Silniki benzynowe sa dosyc trwale - szczegolnie V8.

    Nieodpowiednie uzytkowanie i konserwacja aut. skrzyni biegow - lubia takze dawac o sobie znac (regularna wymiana oleju).

    Inne podzespoly - lubiace awarie to: uklad chlodzenia, czujniki i podzespoly ABS, czujniki parkowania, czujniki cisnienia powietrza.

    Podwojne szyby antynapadowe (nie atermiczne) lubia sie rozwwarstwiac.

    Przewod hydrauliczny wspomagania kierownicy - bardzo czesto nieszczelny.

    Jezeli zadbasz o swoje auto - i bedziesz na bierzaco przeprowadzal naprawy - nie powinienes miec wiekszych problemow.

    Pozdrawiam

    Sebek
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Wybor dobry. Jesli idzie o roznice zwykly/long to tylko drzwi tylne sa dluzsze no i to co z tym zwiazane czyli wydech, wal napedowy, drzwi, szyby. Ale nie masz co sie martwic - te elementy sa bardzo trwale. Ja bralbym long, poniewaz dziecko nie kopie w oparcie fotela, a tego niecierpie.
    zwroc uwage na bezwypadkowosc, a wozek Ci sie odwdzieczy ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    no dzięki wielkie za odpowiedź, pozdrawiam
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •