Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Turbo E65 Jak wymienić krok po kroku???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    27
    BMW
    BMW 7 3.0D sport 2006
    Skąd
    Białystok

    Turbo E65 Jak wymienić krok po kroku???

    Witam!!
    Mam mały problem z turbo(tak mi się wydaje),silnik pracuje bez zarzutów,nie bierze oleju,nie brakuje mocy ale martwię się,że któregoś dnia stanę gdzieś w polu.
    Do rzeczy...zauważyłem wypociny oleju przy intercoolerze na samym dole,i tak myślę że to turbo zaczyna iść na emeryturę.
    Proszę o porady bo martwię się,może bez przyczyny ale wole mieć to wytłumaczone logicznie i jeśli ma już dojść do wymiany,prosiłbym o obrazowe wytłumaczenie wymiany krok po kroku i jak się do tego zabrać.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 05-01-2013 o 20:07

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    o ho, bez podnosnika i kompletu narzedzi....

    a co tu obrazowac, odkrecasz wszysko po kolei, pozniej przykrecasz i tyle....

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    27
    BMW
    BMW 7 3.0D sport 2006
    Skąd
    Białystok

    Lightbulb

    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    o ho, bez podnosnika i kompletu narzedzi....

    a co tu obrazowac, odkrecasz wszysko po kolei, pozniej przykrecasz i tyle....
    To napewno podstawa...chodziło mi o ciekawostki,taką złotą myśl jak porządnie się do tego zabrać.Co sprawdzić co wymienić przy okazji,itp.
    Jeśli ktoś już wymieniał osobiście w swojej "niuni" turbo,proszę o komentarze.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    116
    BMW
    F02 750xd,F01 740xd, Ex 745d
    Skąd
    nowy sacz
    z tego co sie orientuje to zawsze "troche " bedziesz miał oleju w rurach do intercoolera tak turbo diesel ma, jesli na komputerze wyjdzie wszystko ok nie ma jakis blędów i turbo dobre ma doładowanie to nic bym nie kombinował a jesli chcesz cos rozbierac to sprawdz jaki jest luz na wirniku.Jaki masz przebieg w aucie ?

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez kjwilk Zobacz posta
    ...nic bym nie kombinował a jesli chcesz cos rozbierac to sprawdz jaki jest luz na wirniku....
    Swieta racja!
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    99
    BMW
    BMW e65 730d lift,SMART ROADSTER COUPE
    Skąd
    kutno/london
    jesli ci silnik nie bierze oleju to turbo nie puszcza, a nawet jesli troche zaolejone to w normie (pewnie auto kolo 200k. przebiegu, a jesli wiecej to jest duza szansa ze ktos to robil wczesniej a weze w oleju brudne sa bo byly wczesniej). jesli juz chcesz byc pewny to odlacz rure od turbo, i zobacz wirnik czy nie ma luzu.
    luz lekki gora dol jest dopuszczalny, ale lekki, jesli wirnik ma luz osiowy to zle. a reszte to sprawdz kompem np. cisnienie doladowadowania, elektronike i tyle.
    tez tak przezywalem jak ty i chcialem wszystko naprawiac a juz zrobilem 25k. przebiegu wszystko git.
    wiecej jezdzic mniej gadac:D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    27
    BMW
    BMW 7 3.0D sport 2006
    Skąd
    Białystok
    Dziękuję koledzy za porady,autko przejechało 193tyś,odkręciłem i sprawdziłem luzy i nie stwierdziłem żadnego luzu,na kompa też zawiozłem do diagnosty i okazało się,że gra i śmiga.Kolega 'arasek' wielkie dzięki!!
    Zamykam temat :D

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-05-2019, 08:26
  2. WKLEJANIE FOTEK NA FORUM - krok po kroku
    Przez tuczi77 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2017, 10:15
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 14:26
  4. [audio/video] Jak wyprowadzic RCA radio philips 65128352864 (Porada Krok po kroku)
    Przez FuTuRee w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 22:32
  5. ringi krok po kroku
    Przez prezes_michas w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 16:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •