Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Coś strasznie głośno skrzypi przy chamowaniu.

  1. #11
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    tarcze towotem :)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    co przesmarować??
    prowadnice w których klocki chodzą. (np. smarem miedzianym)?

  3. #13
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Pnowie!! Moje przypuszczenie garaniczy z pewnoscia, ze gaga74 to inteligentna osoba ( :D sorki), ale sugerowanie takich czynnosci jak samrowanie tarcz towotem moze sie zle skonczyc!!
    Nie chodzi tu o naszego forumowicza! Facet kupowal najatnsze tarcze i klocki co powodowalo generowanie przy hamowaniu piskiow. Po ktorejs nieuzasadnionej reklamacji klienta mechanik poradzil mu "zartobliwie" by je nasmarowal! Facet skonczyl w rowie na pierwszym zakrecie podczes jazdy tastowej. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

    A wracajac do pytania.
    Sprawdz stan okladzin hamulcowych na klockach i tan tarczy! Jak zuzyte to wymieniaj! Mam tak samo w obu automatach pomimo wymiany czesci na nowe. Szczegolnie sie tym nie przejmuje tylko za kazdym razem gdy jestem na myjni cisnieniowej wyplukuje okolice jazma hamulcow z osadzajacego sie tam grafitu. Killka dni jest spokoj.... Dlatego u mnie podczas deszczu tez zajwisko nie wystepuje... Zaobserwowalem tez , ze zjawisko sie nasila po uzyciu srodka do mycia felg....
    Moze to tylko moje domysly...
    Generalnie mam teraz dwa automaty i mialem wczesniej jeden i we wszystkich to wystepowlo a w manualach nie... a kierowca ten sam
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  4. #14
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jeśli prowadnice klocków są posmarowane smarem to nie powinno nic skrzypieć. Ja nigdy nie miałem takiego problemu. A lanie wodą po jażmie powoduje chyba jeszcze wiekszą korozje, więc to taki półśrodek. Najlepeij wyciagnąć klocki i wyczyścić i przesmarować prowadnice. Zobacz też w jakim stanie masz tłoczki w zaciskach
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #15
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Jeśli prowadnice klocków są posmarowane smarem to nie powinno nic skrzypieć. Ja nigdy nie miałem takiego problemu. A lanie wodą po jażmie powoduje chyba jeszcze wiekszą korozje, więc to taki półśrodek. Najlepeij wyciagnąć klocki i wyczyścić i przesmarować prowadnice. Zobacz też w jakim stanie masz tłoczki w zaciskach


    Dobre dobre! ZApomnialem napisac ze u mnie sa nasmarowane!!! A problem jest!
    Ale natchnales mnie EVAN teraz w innej kwestii! Moze bylo nasmarowane u mnie!
    Moje fegi maja dosc duzy przeswit miedzy szprychami i strasznie mnie wku...a ten brud po drugiej stronie szprych! Czesto wiec psikam tam plynem do felg podczas mycia. Sila rzeczy takze na jazma. Taki srodek ma raczej dzialanie odluszczajace.... Moze wyplukuje tez smar z jazma... hiii Musze sprawdzic organoleptycznie ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Jeśli prowadnice klocków są posmarowane smarem to nie powinno nic skrzypieć. Ja nigdy nie miałem takiego problemu. A lanie wodą po jażmie powoduje chyba jeszcze wiekszą korozje, więc to taki półśrodek. Najlepeij wyciagnąć klocki i wyczyścić i przesmarować prowadnice. Zobacz też w jakim stanie masz tłoczki w zaciskach
    jakiego smaru uzywasz?

  7. #17
    Pytanie, czy piszczy faktycznie przy hamowaniu czy przy kręceniu kierownicą? Jeśli to drugie, to na 99% odzywa się tuleja gumowa podpory drążków. W czasie deszczu najczęściej tego nie słychać.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Pytanie, czy piszczy faktycznie przy hamowaniu czy przy kręceniu kierownicą? Jeśli to drugie, to na 99% odzywa się tuleja gumowa podpory drążków. W czasie deszczu najczęściej tego nie słychać.
    przy hamowaniu- tylko.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •