Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Poradnik kupna E38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa

    Poradnik kupna E38

    Witam kolegów,

    Jako osoba szukająca dla siebie swojej wymarzonej 7-mki nie znalazłem żadnych podpowiedzi na co zwrócić uwagę jak kupuje się E38. Jest natomiast poradnik na co zwrócić uwagę przy kupnie E65/E66.

    Mam do kolegów prośbę aby w postach umieszczali porady, kroki co sprawdzić przy kupnie e38.

    Pozdrawiam,

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    poszukaj na forum jest temat w ktorym ludzie pisza co czesto sie psuje, i bedziesz wiedzial na co zwrocic uwage.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Każdemu psuje się coś innego w różnym okresie eksploatacji, poza tym tych wątków o defektach jest bardzo dużo. Chciałbym aby w jednym miejscu był poradnik co sprawdzić jak się jedzie oglądać samochód, bo czasami człowiek jak widzi samochód to traci głowę i patrzy na rzeczy które są mało istotne, a o tych najważniejszych przypomina sobie jak już wraca do domu.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin
    Witam. TO może ja się wypowiem. Moim zdaniem trzeba głownie skopić się na wyborze silnika i sprawdzeniu skrzyni jeżeli będzie to skrzynia automatyczna. Jeżeli chodzi o blacharkę to jak w w każdym aucie trzeba sprawdzić wiec chyba tutaj nie ma co wypisywać.Zawieszenie według mnie tylko i wyłącznie nivo bo jest to super sprawa. Kultura jazdy jest boska chociaż i droższa bo amortyzatory nivo kosztują więcej niż zwykle.Wroce do tematu silnika. Osobiście uważam ze najlepszym wyborem jest 4.0 v8. Jeździłem każdym silnikiem w e38 (oprócz 4.4) i sam wybrałem ten bo jest mało awaryjny jest na podwójnym łańcuchu, i przede wszystkim jest aluminiowy a nie tak jak słabsze żeliwne i ciężkie.Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno ta konstrukcja jest montowana cały czas x5. warto sprawdzić pod maska czy silnik pracuje równo. Jest to układ v8 wiec powinien pracować idealnie bez żadnych trzepań na boki. w moim tak jest. Nie ma tez co szukać ideału bo auto ma już swoje lata i zawsze będzie coś do zrobienia. W moim przypadku była do wymiany pompa wody króciec i wymiana oleju i filtrów. Jeżeli chodzi o skrzynie to wiadomo nie może szarpać przy zmianie biegów.W moim aucie chodzi idealnie ale mój kolega w swoim ma skrzynie która trzepie autem jakby ktoś wjechał nam w tyłek.Tragedia. Jak się mylę o czymś w moim poście to piszcie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    No generalnie to każdy mógłby napisac co innego....sam pomagał przy zakupie 3 E38 także trochę się naoglądałem i najeździłem, trzeba sprawdzać wszytsko tak jak w każdym innym aucie, a najlepiej to zabrać ze sobą kogoś kto ma E38 albo zanim pojedzie się oglądać pierwszą którą jesteśmy zainteresowani przelecieć wszystkie którą stoją po komisach u nas w mieście zeby mieć porównanie. A co do skrzyni automatycznej to akurat może byc tak że kupimy będzie pieknie chodzić a za dwa dni zniknie nam wsteczny a po kolejnych dwóch w ogóle już nie bedzie jeździć ani do przodu ani do tyłu, skrzynie ZF mają to do siebie że często nie wykazują tego że niedługo się popsują, wieczorem możemy normalnie odstawić auto a z rana juz bedzie skrzynia niesprawna ;p
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Kalisz
    Ja tez mam pare pytan poniewaz nie znalazlem takiego tematu uwazam ze fajnie jest zebrac takie informacje w jednym miejscu. Moje pytania to:

    1.Czy silnik 4.0 diesel bardzo jest awaryjny i jak z dostepnoscia czesci do niego
    2.Czy silnik 4.0 bezyna dobrze znosi instalacje gazowe?
    3.Gdzie najpredzej pojawia sie korozja w E38
    4.Jak wyglada stan wiazki elektronicznej silnika w tych autach z rocznika 99-01 ( bo np w mercedesach 320CE wiem ze byla tragedia ze wzlgedu na biodegradowalnosc wiazki )
    5.Jakie sa znaczace roznice miedzy modelami przed i po lifcie ( oprocz wygladu zewnetrznego )

    Jak cos mi przyjdzie na mysl jeszcze to napisze.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez bydle62 Zobacz posta
    Ja tez mam pare pytan poniewaz nie znalazlem takiego tematu uwazam ze fajnie jest zebrac takie informacje w jednym miejscu. Moje pytania to:

    1.Czy silnik 4.0 diesel bardzo jest awaryjny i jak z dostepnoscia czesci do niego
    2.Czy silnik 4.0 bezyna dobrze znosi instalacje gazowe?
    3.Gdzie najpredzej pojawia sie korozja w E38
    4.Jak wyglada stan wiazki elektronicznej silnika w tych autach z rocznika 99-01 ( bo np w mercedesach 320CE wiem ze byla tragedia ze wzlgedu na biodegradowalnosc wiazki )
    5.Jakie sa znaczace roznice miedzy modelami przed i po lifcie ( oprocz wygladu zewnetrznego )

    Jak cos mi przyjdzie na mysl jeszcze to napisze.
    Wszystkie odp. są już na forum. Nawet temat biodegradalnej wiązki w MB był już też wałkowany..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Na forum jest dużo tematów i przekopywanie się przez wszystkie tematy jest bardzo czasochłonne.
    Chciałbym aby był jeden temat gdzie można byłoby poznać najważniejsze zagadnienia które są ważne przy kupnie samochodu, na co zwrócić uwagę, a już poszczególne problemy z użytkowaniem faktycznie są omówione na tym forum. Osoba która nie ma 7-mki o dopiero jej szuka nie ma możliwości poznać bolączek e38.

    Chciałbym aby osoba czytająca ten wątek mogła dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy kupnie, ewentualnie podczas jazdy próbnej, np:
    przy silniku 4,4 litra sprawdź wycieki spod dekli zaworów, czy nie brak osłony plastikowej, czy z lewej strony nie ma skroplonej wody, czy przy prędkości X nic nie stuka czy wibruje, czy ma to czy tamto ( wymienione rzeczy są wymyślone przez zemnie i proszę ich nie brać pod uwagę.)

    A jak już taka osoba kupi 7-mke i zacznie nią jeździć to na pewno na tym forum znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące poszczególnych problemów.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar doman
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    81
    BMW
    730 V8
    Skąd
    Lublin
    Popieram przedmówce....
    Z mojejego doświadczenia:
    3.0 v8 naależy zwróci uwagę na:
    -cieknące pokrywy zaworów (koszt 200-300 zł jeżeli zmieniasz uszczelki sam)
    -skrzynia aut. 5hp18 wycieki, zmiana biegów na zimnym powinna byc w miare płynna
    -zawieszenie
    -elektryka (każdy sprzedający Ci powie: Panie to tylko nie działa szyba, siedzenie albo jakieś inne "gówienko" a po zakupie może się okazac, że usterka jest trudna do usunięcia i do tego kosztowna.
    -blacharka, lakier (naprawy blacharskie sa nie uniknione ale np jak z maski schodzi Ci bezbarwny to pamiętaj, że koszt naprawy to >500 zł
    -jeżeli np most, skrzynia jest podrdzewiała to świadczy to tylko o tym, że nie ma wycieków.
    Kupując e38 pamiętaj: Każda naprawa kosztuje, mniej lub więcej ale zakładaj zawsze, że więcej....

    AAA i naprawdę polecam pojechac z kupującym do stacji kontroli na sprawdzenie podstawowych elementów koszt 100-300 zł a problemów może byc o 50% mniej po zakupie.

Podobne wątki

  1. Auto Świat, poradnik eksploatacyjny BMW
    Przez neonunit w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 21:51
  2. [E38] Witam.Jestem nowym użytkownikiem.Proszę o pomoc w sprawie kupna BMW E38 728i.
    Przez Bertos w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 19:24
  3. Oględziny auta- poradnik
    Przez coboss w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 11:40
  4. [pozostale] Poradnik BMW
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 22:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •